! Doprava ZADARMO už od 15 € !

Tim Birkhead

autor

Ptačí smysl


V této výjimečné knize čerpá Tim Birkhead - přední světový ornitolog, profesor na univerzitě v Sheffieldu a autor úspěšných knih ověnčených řadou cen - ze svých bohatých vědomostí, které získal celoživotním studiem ptáků, a poutavě přibližuje, jak ptáci vnímají svět. Snaží se odpovědět jak na tyto otázky, tak i na mnoho dalších a využívá při tom popis jednotlivých smyslů, které ptákům slouží k poznávání okolí a ke vzájemné komunikaci. Jaké to je být rorýsem létajícím rychlostí vyšší než sto kilometrů v hodině? Nebo kivim ploužícím se černou tmou novozélandské noci? A co se honí hlavou slavíkovi, když si při zpěvu pohrává s notami? "Radost číst! Zároveň fascinující i vtipná kniha, která je od začátku do konce promyšlená, podložená fakty a poutavě napsaná."
U dodávateľa
20,05 € 21,10 €

dostupné aj ako:

Ptačí smysl


Jaké to je být rorýsem létajícím rychlostí vyšší než sto kilometrů v hodině? Nebo kivim ploužícím se černou tmou novozélandské noci? A co se honí hlavou slavíkovi, když si při zpěvu pohrává s notami? V této výjimečné knize čerpá Tim Birkhead - přední světový ornitolog, profesor na univerzitě v Sheffieldu a autor úspěšných knih ověnčených řadou cen - ze svých bohatých vědomostí, které získal celoživotním studiem ptáků, a poutavě přibližuje, jak ptáci vnímají svět. Snaží se odpovědět jak na tyto otázky, tak i na mnoho dalších a využívá při tom popis jednotlivých smyslů, které ptákům slouží k poznávání okolí a ke vzájemné komunikaci. "Radost číst! Zároveň fascinující i vtipná kniha, která je od začátku do konce promyšlená, podložená fakty a poutavě napsaná." - NEW SCIENTIST
Na stiahnutie
12,99 €

dostupné aj ako:

Aké je to byť vtákom?


Rozmýšľali ste niekedy o tom, aké je to lietať? Alebo vidieť po tme? Alebo ste si predstavovali, aké by to bolo žiť vysoko v korunách stromov... Vtáky sa niekedy správajú zvláštne a nezvyčajne, viac než ktorékoľvek iné zviera na Zemi. Najmä keď si myslia, že ich nikto nevidí. Albatros môže lietať celé týždne bez prestávky. Kuropty dokážu prekabátiť hladné líšky. Papagáje sú pekne utárané. Krkavce sa veľmi radi hrajú. Prostredníctvom pútavého rozprávania nabitého faktami od oceňovaného ornitológa Tima Birkheada a krásnych ilustrácií od Catherine Raynerovej sa s vami táto knižka podelí o tajomstvá dvadsiatich našich operených priateľov. Poďme zistiť, aké je to byť vtákom.
Na sklade > 5Ks
13,77 € 14,49 €

Birds and Us


ince the dawn of human history, birds have stirred our imagination, inspiring and challenging our ideas about science, faith, art and philosophy. Looking to the skies above, we have variously worshipped them as gods, hunted them for sustenance, adorned ourselves in their feathers, studied their wings to engineer flight and, more recently, attempted to protect them. In Birds and Us, award-winning writer and ornithologist Tim Birkhead takes us on an epic and dazzling journey through this mutual history with birds, from the ibises mummified and deified by Ancient Egyptians to Renaissance experiments on woodpecker anatomy, from Victorian obsessions with egg collecting to the present fight to save endangered species and restore their habitats. Weaving in stories from his own life as a scientist, including far-flung expeditions to wondrous Neolithic caves in Spain and the bustling guillemot colonies of the Faroe Islands, this rich and fascinating book is the culmination of a lifetime's research and unforgettably shows how birds shaped us, and how we have shaped them.
Vypredané
29,93 € 31,50 €