David Brown

autor

Umenie obchodných vojen


Urob ťah len vtedy, ak máš z toho výhody; neposielaj vojakov do boja, ak nie je čo získať; nebojuj, pokiaľ nie je pozícia kritická. Sun-c', Umenie vojny Umenie obchodných vojen je kompiláciou postrehov z najväčších obchodných sporov v dejinách. Necháva sa inšpirovať učením obsiahnutým v knihe Umenie vojny, ktorej autorom je legendárny čínsky generál Sun-c', a zároveň populárnym podcastom Business Wars. Umenie obchodných vojen rozpráva príbehy a poučenia z najväčších obchodných konfliktov v histórii, ktoré odhaľujú, prečo sú niektoré firmy úspešné, zatiaľ čo iné sa rozpadajú. Podnikanie je boj o prežitie. Podobne ako vo vojne, tak aj v biznise prejavujú nezmieriteľní lídri rovnakú húževnatosť a silu v honbe za výsledkami, navrhujú stratégie a mobilizujú zdroje, aby zvíťazili. Úspech môže závisieť od tých najmenších detailov; jediná chyba môže potopiť celé impérium. Napokon víťazí jedna strana - a víťazstvo je to jediné, na čom záleží. V Umení obchodných vojen David Brown majstrovsky opisuje niektoré z najväčších obchodných bitiek v dejinách. Robí tak na pozadí postrehov a pragmatických odporúčaní uznávaného čínskeho vojenského stratéga majstra Suna. Každý spor rivalov je príbehom kombinácie rozumu, taktiky a zdrojov. Brown zachytáva vzostup firiem, ako porážajú súperov, zostavujú inovatívne plány a prispôsobujú sa meniacim sa požiadavkám. Cieľ? Udržať si náskok pred konkurenciou a dosiahnuť víťazstvo. Brown zhrnul všetky poznatky, ktoré odkryl v stovkách epizód podcastu a hĺbkovým výskumom trvajúcim vyše roka. Takýmto spôsobom vytvoril vzorec obchodných intríg, ktorých je v historiografii neúrekom. Príbehy v Umení obchodných vojen vás inšpirujú a ponaučenia, ktoré si z nich môžete vziať - o odhodlaní, vynaliezavosti, trpezlivosti, statočnosti, vnímavosti a ďalších vlastnostiach, ktoré prispievajú k víťaznému podnikaniu - , sú neoceniteľné. A to či už ste kreatívec na voľnej nohe, alebo riaditeľ v nadnárodnej firme. David Brown moderuje populárne podcasty Business Wars a Business Wars Daily. Zároveň je bývalým moderátorom programu o biznise Marketplace, ktorý získal ocenenie Peabody Award (čo je národná cena, ktorá sa udeľuje novinárom z elektronických a online médií). Brown pôsobí na pozícii novinára v rádiu už viac ako tri desaťročia. Vyhral viaceré ocenenia za reportáže a komentáre z oblasti biznisu, politiky a medzinárodných vzťahov. Má akademický titul PhD. zo žurnalistiky z University of Texas v Austine a titul doktor práv (JD) získal na Lee University School of Law vo Washingtone. Často sa pre médiá vyjadruje k otázkam z oblasti podnikania a médií, prispieval do relácie All Things Considered vysielanej na National Public Radio (NPR) a tiež do relácie Power Lunch televíznej stanice CNBC. S manželkou a dvomi deťmi žije v Austine v severoamerickom štáte Texas.
Na sklade 1Ks
15,11 € 15,90 €

dostupné aj ako:

Umenie obchodných vojen


Urob ťah len vtedy, ak máš z toho výhody; neposielaj vojakov do boja, ak nie je čo získať; nebojuj, pokiaľ nie je pozícia kritická. Sun-c', Umenie vojny Umenie obchodných vojen je kompiláciou postrehov z najväčších obchodných sporov v dejinách. Necháva sa inšpirovať učením obsiahnutým v knihe Umenie vojny, ktorej autorom je legendárny čínsky generál Sun-c', a zároveň populárnym podcastom Business Wars. Umenie obchodných vojen rozpráva príbehy a poučenia z najväčších obchodných konfliktov v histórii, ktoré odhaľujú, prečo sú niektoré firmy úspešné, zatiaľ čo iné sa rozpadajú. Podnikanie je boj o prežitie. Podobne ako vo vojne, tak aj v biznise prejavujú nezmieriteľní lídri rovnakú húževnatosť a silu v honbe za výsledkami, navrhujú stratégie a mobilizujú zdroje, aby zvíťazili. Úspech môže závisieť od tých najmenších detailov; jediná chyba môže potopiť celé impérium. Napokon víťazí jedna strana – a víťazstvo je to jediné, na čom záleží. V Umení obchodných vojen David Brown majstrovsky opisuje niektoré z najväčších obchodných bitiek v dejinách. Robí tak na pozadí postrehov a pragmatických odporúčaní uznávaného čínskeho vojenského stratéga majstra Suna. Každý spor rivalov je príbehom kombinácie rozumu, taktiky a zdrojov. Brown zachytáva vzostup firiem, ako porážajú súperov, zostavujú inovatívne plány a prispôsobujú sa meniacim sa požiadavkám. Cieľ? Udržať si náskok pred konkurenciou a dosiahnuť víťazstvo. Brown zhrnul všetky poznatky, ktoré odkryl v stovkách epizód podcastu a hĺbkovým výskumom trvajúcim vyše roka. Takýmto spôsobom vytvoril vzorec obchodných intríg, ktorých je v historiografii neúrekom. Príbehy v Umení obchodných vojen vás inšpirujú a ponaučenia, ktoré si z nich môžete vziať – o odhodlaní, vynaliezavosti, trpezlivosti, statočnosti, vnímavosti a ďalších vlastnostiach, ktoré prispievajú k víťaznému podnikaniu – , sú neoceniteľné. A to či už ste kreatívec na voľnej nohe, alebo riaditeľ v nadnárodnej firme.
Na stiahnutie
13,90 €

dostupné aj ako:

501 Must-Visit Destinations


The book covers 501 must-visit destinations, ranging from remote hideaways and tropical islands to bustling cities, breathtaking monuments and stunning landscapes across the world. Stunning photography sits alongside informative text and a summary of don'
Vypredané
14,20 € 14,95 €

501 Must-Visit Cities


Travel to the most spectacular and enigmatic cities across the globe. The book provides the reader with a wealth of interesting and useful information about each city featured. Each entry is beautifully illustrated.
Vypredané
14,20 € 14,95 €

501 Must-Visit Islands


501 of the world's most beautiful islands are explored in this beautifully illustrated volume, ranging from the well-trodden and popular to those off the beaten track.
Vypredané
14,20 € 14,95 €

Kamikaze


O ľuďoch, ktorí obetovali život v rôznych vojnách týmto neslávnym spôsobom. Veľa foto. (300x215, 80 s., ČB, TV)
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Konvoje v Atlantiku


Kniha je věnována lodím, technologii a taktice Spojenců v bitvě o Atlantik. Když válka začala, střídaly se výhody a nevýhody na straně ponorek a proti nim stojících eskortních plavidel jako na houpačce. Pro bránící se loďstva byl primárním požadavkem počet plavidel a nejpalčivějším problémem zlepšení jejich výkonnosti, aniž by se to negativně odrazilo na jednoduchosti jejich konstrukce a rychlosti výstavby. Autor analyzuje výslednou konstrukci šalup, fregat, korvet a torpédoborců a pokouší se porovnat jejich efektivnost.
Vypredané
19,63 € 20,66 €

Negotiating (CBS)


The negotiating secrets that experts and top professionals use. Get results fast with this quick, easy guide to the fundamentals of Negotiating. Includes how to: / Set clear goals and limits / Understand your potential adversary or partner / Use and inter
Vypredané
5,51 € 5,80 €

501 must-take journeys


501 of the most spectacular journeys one could possibly take are collected here, ranging from the vast African Sahara desert to the famous route 66 in America. The book is divided by location, with a picture of each site and essential information inc luding what to see, when to go and how to get there. Complete your collection of the must-have 501 travel series with this latest installment.
Vypredané
12,34 € 12,99 €

Operace letadlových lodí ve II. světové válce


Od počátku války v roce 1939 do jejího konce v roce 1945 se letectvo Královského námořnictva přeměnilo ze zanedbatelné v mohutnou strategickou zbraň. Letadla startující z britských letadlových lodí bojovala po celém světě. David Brown ve své knize podrobně popisuje jeho boje u Domácího loďstva, ve Středomoří, v Atlantském, Indickém i Tichém oceánu. Stranou nezůstávají ani operace sil, vytvořených pro zvláštní jednorázové operace. Dále jsou analyzovány operace loďstva v Pacifiku mezi lety 1941 a 1945, kdy se odehrávala největší námořní bitva všech dob. Námořnictva jak USA, tak císařského Japonska sledovala operace Britů v raných stadiích války a vzala si z nich ponaučení. Ameriští letci a námořníci se v průběhu bojů rychle učili, až se koncem března 1945 5. flotila námořnictva Spojených států spolu s námořní pěchotou staly nejvýkonnějším a nejefektivnějším válečným nástrojem, použitým v době před svržením atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Předkládaná publikace představuje vrchol snažení jednoho z nejvýznamnějších historiků námořního letectva. Kniha je doplněna četnými ilustracemi a tabulkami, uvádějícími letadla a jednotky na jednotlivých letadlových lodích v průběhu té které válečné operace. Spolu s živým a poutavým vyprávěním tvoří jednu z nejpozoruhodnějších knih o 1. svazku, popisujících operace letadlových lodí Velké Británie, USA a Japonska v průběhu 2. světové války.
Vypredané
26,74 € 28,15 €

501 Must Take Journeys


501 Must Take Journeys
Vypredané
13,78 € 14,50 €

501 Must Visit Destinations


501 Must Visit Destinations
Vypredané
13,78 € 14,50 €

501 Must Visit Natural Wonders


501 Must Visit Natural Wonders
Vypredané
13,78 € 14,50 €

501 Must Visit Islands


This book brings you 501 of the world's most interesting islands. Some are incredibly difficult to reach; others are just a short trip away from the mainland by boat or plane. Some are littered with remarkable historical ruins and echoes of ancient cultures; others are no more than sandy beaches and a few palm trees. Whether you're wanting to experience interesting indigenous cultures, a paradise idyll of white sand beaches and turquoise seas, the tranquility of a remote hideaway or the buzz of a bustling metropolis, there's an island here to tempt you to it's shores.
Vypredané
13,78 € 14,50 €

The Art of Business Wars


"A ROLLICKING READ ABOUT THE CORPORATE WORLD'S GREATEST RIVALRIES." ADAM GRANT, New York Times bestselling author of Think Again and Originals, and host of the TED podcast WorkLife Based on the chart-topping BUSINESS WARS podcast, here are the stories and lessons from history's greatest business rivalries - retold as you've never heard them before. Some of the companies here have been featured on the podcast, many are entirely new, and ALL of the material presents a fresh perspective, with each chapter thematically inspired by a chapter of Sun Tzu's classic, The Art of War. From the pocket showdown of iPhone vs Blackberry to the epic stand-off of Beats vs Monster, The Art of Business Wars goes deep into the business trenches to explore the stories behind the stories. In this gripping study of triumph and disaster, you'll discover the real-life love spat between the co-founders of Tinder which led to the creation of its competitor Bumble, the battle of the fast fashion giants H&M and Zara where speed is everything, how Wrigley almost bit off more than it could chew, and Nintendo leveled up in America. With these and many more tales from business battlefields all over the world The Art of Business Wars reveals the strategies, positioning, dirty tricks, and eye for exploiting vulnerabilities, that make the difference between success and failure. David Brown, host of the hit podcast Business Wars, masterfully frames some of the biggest business rivalries in history using the wisdom and pragmatic advice of revered Chinese military strategist Sun Tzu. Each battle Brown examines tells a story of contending wits, strategies, and resources. He chronicles the rise of companies as they formulate innovative plans, vanquish foes, and adapt to shifting societal needs. The goal: stay ahead of the competition and emerge victorious as an industry titan. Compiling powerful insights uncovered over hundreds of episodes and more than a year of in-depth research, Brown offers an extraordinary formula for victory woven into a series of gripping, real-life tales straight from the business trenches. The stories in The Art of Business Wars are fascinating, but the lessons we draw from them - about determination, ingenuity, patience, grit, subtlety, and other key traits that contribute to a victorious enterprise - are invaluable, whether you're a software-slinging freelancer or the CEO of a multinational corporation.
Vypredané
17,58 € 18,50 €

The Mission : A True Story


A "magnificent" (Scientific American), genre-defying narrative of the most ambitious science project ever conceived: NASA's deep space mission to Europa, the Jovian moon where might swim the first known alien life in our solar system In the spirit of Tom Wolfe and John McPhee, The Mission is an exuberant master class of creative nonfiction that reveals how a motley, determined few expanded the horizon of human achievement. When scientists discovered the first ocean beyond Earth, they had two big questions: "Is it habitable?" and "How do we get there?" To answer the first, they had to solve the second, and so began a vivacious team's twenty-year odyssey to mount a mission to Europa, the ocean moon of Jupiter. Standing in their way: NASA, fanatically consumed with landing robots on Mars; the White House, which never saw a science budget it couldn't cut; Congress, fixated on going to the moon or Mars-anywhere, really, to give astronauts something to do; rivals in academia, who wanted instead to go to Saturn; and even Jupiter itself, which guards Europa in a pulsing, rippling radi ation belt-a halo of death whose conditions are like those that follow a detonated thermonuclear bomb. The Mission is the Homeric, never-before-told story of modern space exploration, and a magnificent portrait of the inner lives of scientists who study the solar system's mysterious outer planets. David W. Brown chronicles the remarkable saga of how Europa was won, and what it takes to get things done-both down here, and up there.
Vypredané
27,50 € 28,95 €