Vašu objednávku vám stihneme (podľa vybranej dopravy) doručiť do Vianoc, ak si objednáte do tohto dátumu:

Packeta - Doručenie na adresu

19. 12.

Balík na poštu

19. 12.

Balikobox

19. 12.

Slovenská pošta - na adresu

19. 12.

Kuriér SPS

18. 12.

balíkovo (Alzaboxy)

18. 12.

Doručenie na predajňu

18. 12.

Osobný odber v sklade

22. 12.

Packeta - Výdajné miesto a Z-BOX

19. 12.

Elena Čepčeková

autor

Elena Čepčeková
Spisovateľka Elena Čepčeková písala pre deti a mládež. Jej tvorba má široké tematické a druhové rozpätie.

Jej knihy sú určené pre najmenších (leporelá) až po dospievajúcich (dievčenský román). Orientovala sa predovšetkým na dobovú problematiku vrátane aktuálnych etických problémov. Zaujal ju život v prírode, témy zo súčasného života na dedine a v meste, prostredie rodiny, školy, internátu. Písala poéziu – lyriku, veršovanú rozprávku, hrdinskú a životopisnú epiku, aj prózu – črtu, rozprávku, modernú rozprávku, novelu a román. Prejavila sa ako dobrá rozprávačka zážitkov a skúseností mladého dievčaťa z rozličných prostredí predmníchovskej republiky.
      Narodila sa 26. januára 1922 v roľníckej rodine v Dolnej Ždani. Strednú školu vychodila v Banskej Bystrici. Uverejňovať svoje práce začala v povojnovom Slniečku a Priateľovi dietok. Jej poéziu výrazne ovplyvnili reprezentanti týchto časopisov ako bola Mária Rúzusová-Martáková a Dominik Štubňa-Zámostský. Niektoré práce publikovala ako vydatá pod menom Elena Benešová.
      Učila v Kostoľanoch pod Tríbečom, potom pôsobila v Bratislave v Československom štátnom filme a v redakciách časopisov Ohník, Zornička a Slniečko.
      Z jej tvorby možno spomenúť veršované príbehy pre deti Utopený mesiačik (1959), Dve mačiatka (1960, 1964), A ja som už veľká (štyri vydania). Próza Meduška (3 vydania), Meduška a jej kamaráti (1971) sa dočkala aj spracovania pre televíziu, jej autorka spolupracovala aj na televíznom seriáli pre deti Mestečko Pimparapac (1963-1969). Z prózy pre dospievajúcich sú známe romány Dievča z majera (1960), Serenáda pre Martinu (1972), Monika (1973), Nezabudni Monika (1974) a Monikine cesty (1987).
      Elena Čepčeková zomrela 6. januára 1992 Iba niekoľko dní chýbalo, aby sa dožila 70 rokov.
      Pri päťdesiatom výročí vzniku vydavateľstva Mladé letá v roku 2000 zverejnili jedno zaujímavé číslo - knihy Eleny Čepčekovej vyšli v súhrnnom náklade takmer jeden milión výtlačkov. V januári 2010 sa v rodisku spisovateľky Dolnej Ždani konala konferencia o jej živote a diele.
(Zdroj TASR, foto: http://www.nove-mesto.sk)

viac

Utopený mesiačik


Pôvabné leporelo obľúbenej detskej autorky prináša najmenším čitateľom dojímavý príbeh vystrašeného malého kačiatka, ktoré objavilo mesiačik utopený v rybníku. Okamžite zorganizuje spolu s kamarátmi jeho záchranu - priatelia si predsa vždy pomáhajú... Na konci ich však čaká veľké prekvapenie! Príbeh dostal nový šat v podobe ilustrácií Jany Belanovej.
U dodávateľa darček
3,61 € 3,80 €

Meduška


Nádherne ilustrované príbehy o usilovnej včielke Meduške, ktorá vyrába medík a je nablízku všetkým, ktorí potrebujú pomoc, či už na Zemi alebo na Cukrovej planéte. Spoznajte jej priateľov lienku, mravca či roháča Boháča, ktorý je policajtom aj obuvníkom. Druhá časť tejto pôvabnej knižky zavedie čitateľov do úžasného sveta plného sladkostí, v ktorom Meduškin priateľ Cuco nakoniec pochopí, že najlepšie je predsa len papať zeleninu.
Na sklade 2Ks darček
11,78 € 12,40 €

Meduškine srdiečka, 2. vydanie


Veselé rozprávkové príbehy vhodné na čítanie pred spaním, aj na prvé samostatné čítanie detí a žartovné básničky, ktoré sa rýmujú, majú dej aj pointu. Bohato ilustrovaná knižka s väčším písmom. Nájdete v nej básničky na každý deň - V kúpeľni, Kefka, V školičke, Dobrú chuť, prejdete si s deťmi ročné obdobia v kapitole Detský rok – Jarný vietor, Na prázdniny, Prší, Jeseň, Pod stromčekom... O zvieratkách sú riekanky: Obratná mačička, Kváka kačka, Bocian, Drozd, Hopká zajko, Lienka. Zvieratká ratujú Utopený mesiačik alebo pomáhajú iným: Čo môžeme – pomôžeme. Prečítate si O Lenivom kladivku, ktorému sa ani za svet nechcelo pracovať, že Výhovorka býva horká, O hluchej muche, veršovaný príbeh o myšacej škole Myšky, myšky utekajte! alebo o tom ako malá myška vystrašila kráľa vo zveršovanom príbehu Veľký kráľ a malá myš. O nezabudnuteľnej láskavej včielke Meduške, ktorá pomáha všetkým chrobáčikom si prečítate v tretej časti, kde nájdete jej dobrodružstvá. Posledná časť knihy je venovaná všetkým mamám v básniach Vitaj nám, Mama, Červený kvet, Mamička.
U dodávateľa darček
12,81 € 14,90 €

Meduškin košíček rozprávok a básničiek


Od babieho leta až po to ozajstné leto možno vyťahovať rozprávky a básničky z košíčka obľúbenej včielky Medušky. Chrobáčiky, zvieratká aj kvietky ju rady vidia, lebo má dobré srdiečko a vždy im pomôže v núdzi. Meduška vie, že každý tvorček na zemi na iné je určený, nezáleží na tom, akú prácu má, ale či sa ju svedomito snaží urobiť. Usilovná včielka zbiera peľ z kvietkov na liečivý medík a doma jej vonia bylinková lekáreň: šalviou vyhojí choré zuby koze Líze, materina dúška pomôže unavenému čmeliakovi, jahodové lístie zas napraví bledú kožu chrobáka roháča... Meduška sa pri práci aj zabaví a poučí na príbehoch, ktoré jej porozprávajú kvietky. Táto pôvabná knižka plná citu otvára náruč všetkým deťom.
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Slniečko na motúze


Pôvabné rozprávočky o chrobáčikoch a drobných zvieratkách od známej autorky detských knižiek.
Vypredané
6,27 € 6,60 €

Meduškine srdiečka


Meduškine srdiečka sú reprezentatívnym výberom tých najlepších rozprávok, básničiek a hádaniek, ktoré Elena Čepčeková napísala pre menšie deti. Jej nezabudnuteľná láskavá včielka Meduška pomáha všetkým chrobáčikom, zvieratká ratujú Utopený mesiačik alebo pomáhajú iným: Čo môžeme – pomôžeme. Nájdu sa však aj zlomyseľníci a lenivci: O lenivom kladivku, Výhovorka býva horká. Táto knižka príbehov zo zvieratkovskej aj rozprávkovej ríše je plná poetiky detstva a láskavého humoru.
Vypredané
10,36 € 10,90 €