Krystyna Chiger

autor

Dievča v zelenom svetri


V roku 1943 bolo z poľského Ľvova vyhnaných, zavraždených alebo uväznených v getách viac ako 150 000 židov. Jedna skupinka poľských židov odvážne zariskovala a hľadala útočisko v kanalizáciách pod mestom. Posledným členom, ktorý prežil, bola Krystyna Chigerová.Toto je jej jedinečný, zdrvujúci, no napokon víťazný príbeh o úteku pred hrozivým holokaustom. V knihe Dievča v zelenom svetri je z prvej ruky zachytený príbeh mladej Krystyny, ktorá sa musela spolu so svojou rodinou štrnásť mesiacov plaziť a skrývať v podzemných kanalizáciách Ľvova. Ľudom, ktorí sa ukrývali v podzemí, veľmi odvážne pomáhal poľský katolík a bývalý zlodej Leopold Socha. V tomto príbehu sa nakoniec stal nenahraditeľnou súčasťou boja proti holokaustu. Socha riskoval svoj život, aby zachránil rodinu Chigerových, keď im pravidelne nosil jedlo a lieky.Kniha Dievča v zelenom svetri je dojemný memoár, ktorý vás chytí za srdce a strhne do víru priam nepredstaviteľných životných okolností.
Na sklade > 5Ks
5,90 € 13,90 €

dostupné aj ako:

Dívka v zeleném svetru


V roce 1943 se život sto padesáti tisíc lvovských Židů pomalu naplňoval. Deportace, vraždění, vystěhování do ghett a čekání na smrt. Skupinka několika z nich se troufale pokusila nalézt úkryt v městském kanalizačním systému. Poslední z této skupinky – Krystyna Chigerová – vypráví jeden z nejniternějších a nejhrůznějších příběhů přeživších holokaustu. Dívka v zeleném svetru je sama Chigerová, která nám předkládá svědectví o čtrnácti měsících, jež se svou rodinu prožila v páchnoucích stokách lvovského podzemí. Dívka v zeleném svetru je ovšem také příběhem Leopolda Sochy, nepravděpodobného zachránce skupiny. Polský katolík a bývalý zlodějíček, jenž s nasazením vlastního života zásoboval rodinu Chigerových v podzemí potravinami a dalšími nezbytnostmi. Dívka v zeleném svetru je silně emotivní příběh o životě v nepředstavitelných podmínkách; niterná zpověď o vůli přežít, přátelství a spáse.
U dodávateľa
16,47 € 17,34 €

Dievča v zelenom svetri


Skutočný príbeh poľského dievčaťa, ktoré videlo na vlastné oči pekloV roku 1943 bolo z poľského Ľvova vyhnaných, zavraždených alebo uväznených v getách viac ako 150 000 židov. Jedna skupinka poľských židov odvážne zariskovala a hľadala útočisko v kanalizáciách pod mestom. Posledným členom, ktorý prežil, bola Krystyna Chigerová.Toto je jej jedinečný, zdrvujúci, no napokon víťazný príbeh o úteku pred hrozivým holokaustom.V knihe Dievča v zelenom svetri je z prvej ruky zachytený príbeh mladej Krystyny, ktorá sa musela spolu so svojou rodinou štrnásť mesiacov plaziť a skrývať v podzemných kanalizáciách Ľvova. Ľudom, ktorí sa ukrývali v podzemí, veľmi odvážne pomáhal poľský katolík a bývalý zlodej Leopold Socha. V tomto príbehu sa nakoniec stal nenahraditeľnou súčasťou boja proti holokaustu. Socha riskoval svoj život, aby zachránil rodinu Chigerových, keď im pravidelne nosil jedlo a lieky.Kniha Dievča v zelenom svetri je dojemný memoár, ktorý vás chytí za srdce a strhne do víru priam nepredstaviteľných životných okolností.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako: