Eoin Colfer

autor

Artemis Fowl Opal Deception


Evil pixie, Opal Koboi is back and she's more dangerous than ever. This time she doesn't just want power over the fairy People, this time she wants the lot. Everyone is under threat - humans and fairies alike. Captain Holly Short is the only fairy with a hope of stopping her, but as Holly knows, it takes one genius criminal mastermind to fight another. And the 14-year-old genius Holly is thinking of can't even remember that fairies exist. How is she going to convince Artemis Fowl to help her? Gold usually does the trick with that young man and this time is no different. Together Artemis, Holly, Mulch and Butler foil Opal Koboi's plans for world domination.
Vypredané
21,76 € 22,90 €

Artemis Fowl: Eternity Code


Thirteen-year-old criminal mastermind Artemis Fowl has constructed a supercomputer from stolen fairy technology. In the wrong hands it could be fatal for humans and fairies alike. But no need to worry, Artemis has a brilliant plan. He's not going to use the computer; he's just going to show it to a ruthless American businessman with Mafia connections. His bodyguard, Butler, will be with him. What could possibly go wrong...?
Vypredané
11,92 € 12,55 €

The Arctic Incident (Artemis Fowl, Book 2)


Artemis is at boarding school in Ireland when he suddenly receives an urgent video e-mail from Russia. In it is a plea from his father, who has been kidnapped by the Russian Mafiya. As Artemis rushes to his rescue, he is stopped by Captain Holly Short of the Leprecon fairy police. But this time, instead of battling the fairies, he is going to have to join forces with them if he wants to save one of the few people in the world he loves.
Vypredané
7,22 € 7,60 €

Artemis Fowl Věčná šifra


Geniální mladistvý zločinec Artemis Fowl si uvědomuje,že dny jeho svobody jsou sečteny.Jakmile bude mít doma oba rodiče,bude se muset zase většinu času chovat jako normální čtrnáctiletý chlapec z dobré rodiny. Rozhodne se tedy pro jednu poslední velkou akci...
Vypredané
8,60 € 9,05 €

Artemis Fowl Opalin podvod


Tentokrát do hry vstupuje opět jeho úhlavní nepřítelkyně, mazaná Opal Koboi, která uprchla z vězení tak, že si vytvořila svůj vlastní klon a zanechala ho za mřížemi. Bez váhaní začne připravovat pomstu všem, kteří ji tam dostali, včetně nic netušícího Artemise připravujícího precizní loupež slavného impresionistického obrazu z německé banky.
Vypredané
8,60 € 9,05 €

Artemis Fowl - Arktický incident 2. diel


Pokračovanie úspešnej knižky Artemis Fowl o nezvyčajnom trinásťročnom chlapcovi, ktorý sa svojou genialitou postará svojmu okoliu o množstvo problémov...
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Artemis Fowl - Kód večnosti 3. diel


Artemisov otec sa po päťročnom väznení vracia domov ako nový človek – a na Artemisovo zdesenie ako čestný muž. Musí otcovi sľúbiť, že sa vzdá dráhy kriminálnika. Predtým však ešte chce dokončiť svoj posledný plán. Artemis zostrojil superpočítač z technológie, ktorú ukradol škriatkom. Prístroj sa volá C-kocka a aj tá najnovšia ľudská technológia je v porovnaní s ňou zastaraná. Dohodne si stretnutie s vplyvným chicagským obchodníkom Jonom Spirom, aby s ním uzavrel obchod týkajúci sa, ako inak, C-kocky. No Spiro mu nastaví pascu – ukradne jeho vynález a smrteľne zraní Butlera. Artemis vie, že jediná nádej na záchranu verného osobného strážcu spočíva v použití magických schopností škriatkov. Opäť sa teda musí stretnúť so svojou starou súperkou, kapitánkou Helou Krátkou z LEP-rechaunskej škriatovskej polície. Butlera zachráni už len zázrak a tentoraz sa zdá, že Artemisova zásoba šťastia sa práve minula...
Vypredané
10,37 € 10,92 €

Artemis Fowl - Opalin podvod 4. diel


Kriminálny génius Artemis Fowl sa vracia... a s ním aj jeho skvelá a nebezpečná protivníčka Opal Koboiová. Artemis sa spočiatku vôbec nepamätá na svet škriatkov a vracia sa na svoje nezákonné chodníčky. V Mníchove sa chystá ukradnúť slávnu impresionistickú maľbu z Medzinárodnej banky. Nevie, že jeho stará nepriateľka Opal utiekla z väzenia - a na svojom mieste zanechala klon. Teraz pripravuje pomstu všetkým, ktorí jej ublížili, vrátane Artemisa.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

dostupné aj ako:

Artemis Fowl - Stratená kolónia 5.diel


To by nebol ARTEMIS FOWL, aby sa zase do niečoho nezaplietol. A opäť to súvisí s problémami Spoločenstva škriatkov. Časové kúzlo, ktoré udržiavalo démonov v inej dimenzii, sa čoraz rýchlejšie rozpadáva. Démoni sa tak bez varovania zjavujú na Zemi. Keby sa o tom dozvedeli ľudia, utajenie Spoločenstva škriatkov by bolo ohrozené. Preto sa škriatkovia usilujú predvídať ďalšie zjavenia. No ani geniálny kentaur Kopyto nevie rozlúštiť potrebnú časovú rovnicu. Lenže vie, na koho sa môže obrátiť o pomoc. A tak sa Artemis Fowl a jeho priateľka elfka Hela Krátka stretnú v divadle na Sicílii, aby boli svedkami ďalšej návštevy démona na Zemi. Okrem nich však v divadle čaká na príchod démona aj dvanásťročná Minerva...
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Detektív polmesiac


Dvanásťročný Fletcher Moon, vďaka svojmu priezvisku a nízkej postave prezývaný Polmesiac, nie je medzi spolužiakmi veľmi obľúbený. No keďže v internetovom kurze pre detektívov získal odznak a stal sa najmladším kvalifikovaným súkromným detektívom na svete, spolužiaci sa naňho obracajú, keď sa niekomu niečo stratí alebo potrebuje niečo vypátrať. Spolužiačka April si Fletchera najme, aby jej našiel stratený vzácny suvenír. Prípad sa zdá byť jasný - všetky stopy vedú k bratom Sharkeyovcom, Herodesovi a Ryšovi, s pochybnou povesťou. Pri pátraní však Polmesiac zistí, že v meste sa dlhší čas dejú zvláštne veci. Čím hlbšie Fletcher preniká do súvislostí prípadu, tým väčšmi sa doň zapletá a stáva sa z neho prenasledovaný…
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Artemis Fowl - Časový paradox 6. diel


Pre Artemisa nie sú problémy ničím novým. Dá sa povedať, že ich priam priťahuje. Ľudožraví trollovia, ozbrojení a nebezpeční (a technologicky vybavení) škriatkovia, goblini chrliaci plamene – s tým všetkým sa už stretol. Rozhodol sa pustiť do kriminálnej činnosti väčšmi spätej s mágiou. Lenže... Jeho matka je teraz smrteľne chorá. Artemis Fowl musí cestovať späť do minulosti, aby ukradol liek z rúk mladého majstra zločinu – z rúk Artemisa Fowla. Veru tak. So škriatkovskou pomocníčkou kapitánkou Helou Krátkou po svojom boku sa Artemis vracia do minulosti, aby zviedol súboj sám so sebou. Dobrodružstvo sa môže začať.
Vypredané
10,36 € 10,90 €

Artemis Fowl


Artemise Fowla už znáte… teď ho uvidíte v akci V roce 2001 se čtenáři seznámili s dvanáctiletým géniem Artemisem Fowlem a zamilovali si ho. Od té doby se po celém světě prodaly milióny výtisků knih o jeho dobrodružstvích. Tato fenomenálně úspěšná série se teď mění i na grafický román. Nadšení fanoušci mohou poprvé spatřit podzemní svět skřítků, prozkoumat neuvěřitelné Klusákovy vynálezy, nahlédnout do Fowl Manor a samozřejmě sledovat svého oblíbeného mistrovského zločince, jak plánuje a kuje pikle na krásných barevných obrázcích, které přímo srší dějem. Eoin Colfer je autor řady bestsellerů - patří sem samozřejmě knihy o Artemisu Fowlovi, ale i Supervědátor, Seznam přání, série Legenda o… nebo Detektivní kancelář Půlměsíc. Žije se svou rodinou v Irsku.
Vypredané
12,92 € 13,60 €

Artemis Fowl


Twelve-year-old villain, Artemis Fowl, is the most ingenious criminal mastermind in history. His bold and daring plan is to hold a leprechaun to ransom. But he's taking on more than he bargained for when he kidnaps Captain Holly Short of the LEPrecon (Lower Elements Police Reconnaissance Unit). For a start, leprechaun technology is more advanced than our own. Add to that the fact that Holly is a true heroine and that her senior officer Commander Root will stop at nothing to get her back and you've got the mother of all sieges brewing!
Vypredané
11,00 € 11,58 €

Artemis Fowl and the Opal Deception


Evil pixie, Opal Koboi, is back and she's more dangerous than ever. This time she doesn't just want power over the fairy People - this time she wants the humans too. Captain Holly Short is the only fairy with a hope of stopping her, but as Holly knows, it takes one genius criminal mastermind to fight another. But the 14-year-old genius that Holly is thinking of doesn't even remember that fairies exist. How is she going to convince Artemis Fowl to help her stop Opal? Gold usually does the trick, and this time is should be no different. Or is Artemis changing?
Vypredané
11,64 € 12,25 €

dostupné aj ako:

The Legend of Spud Murphy


Will has four brothers and it's chaos in his house! If he's not being teased by his big brother Marty, he has to deal with the terrible, three-headed bundle of cuteness that is his three younger brothers. Even worse, his mother has the brilliant idea of packing Will and Marty off to the library during the holidays. She just doesn't understand! Not only is the library no fun, it's also the habitat of the legendary librarian Spud Murphy. If you put a foot wrong, it's rumoured she will use her dreaded gas-powered spud gun and you don't want that just ask Ugly Frank how he got his nickname! Eventually Will and Marty discover a love of books and that Mrs Murphy isn't so bad after all!
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Supernaturalist


Fourteen-year-old Cosmo Hill longs to escape from the Clarissa Frayne Institute for Parentally Challenged Boys. When a rare chance to get away comes, he grabs it, but the attempt goes fatally wrong. He can feel his life force ebbing away, sucked out of him by a strange blue Parasite until a wisecracking gang of kids burst in, blast the creature and save him. They are the Supernaturalists, dedicated to ridding the world of these life-sucking blue parasites. When they realise that Cosmo has the ability to see these blue creatures too, they enlist him as one of them. Their mission leads Cosmo into a world of high-level corruption, James Bond type technology, thrilling adventure and finally back to a place that Cosmo ever thought he'd have to return...the dreaded Clarissa Frayne.
Vypredané
9,15 € 9,63 €