Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Na sklade máme až 50 000 kníh.
Tituly skladom doručíme do Vianoc.

Jean-Paul Didierlaurent

Jean-Paul Didierlaurent

Jean-Paul Didielaurent (1962) je dlhoročným zamestnancom filiálky informatického gigantu Orange v rodnom vogézskom regióne. Pred vydaním prvého románu Čitateľ z vlaku o 6:27 sa zúčastnil na mnohých literárnych súťažiach a za svoje krátke prózy získal viacero ocenení (Hemingwayova cena 2010 a 2012, Cena mesta Nanterre, Cena francúzskej komunity v Belgicku, Cena za gurmánsku poviedku).

Román Čitateľ z vlaku o 6:27 (Ikar, 2015), ktorý napísal na tvorivej dovolenke, je jeho knižný debut. Kniha, skôr knižočka, spôsobila na francúzskom knižnom trhu malé zemetrasenie. Vyšla v malom regionálnom vydavateľstve Au diable vauvert v náklade 8 000 výtlačkov a vypredala sa div nie v deň vydania. Nasledovali dotlače, autorské práva kúpilo zatiaľ 25 zahraničných vydavateľstiev, autora začali obliehať filmári a producenti.

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Jean-Paul Didierlaurent: Čitateľ z vlaku o 6:27 alebo toaletná romanca

Goran Lenčo

štvrtok, 28. mája 2015 v sekcii Recenzie

Tento útly román so zvláštnym názvom je dielom sľubného debutanta (týmto mu do budúcnosti želám ďalšie zaujímavé námety) a v rodnom Francúzsku vyvolal búrku nemalých rozmerov. Aj u slovenského čitateľa sa stretol s pozitívnym prijatím, a hoci nepriputoval na krídlach búrky, určite vyvolal aspoň menšiu prietrž mračien, aby dokonale spláchol akúkoľvek nudu, všednosť a strnulosť. čítať viac...