% Zľavy na hry %

James Dobson

autor

Ako vychovávať dievčatá


Ten, kto hovorí , že „dievčatá sú dobručké a zlatučké“, nikdy nestretol moju dcéru. Čo s ňou mám robiť? · Moja dospievajúca dcéra je na emocionálnej hojdačke. V jednu chvíľu je veselá, no o pár minút zmení náladu, stiahne sa a nebaví sa s nami. Je to v poriadku? · Som mama a chcem byť najlepšou priateľkou svojej dcéry. Prečo to nefunguje tak, ako som si predstavovala? · Aký vplyv má na dcéru, jej vývoj a rozhodnutia jej vzťah s otcom? · Môže mi pri výchove mojej dcéry pomôcť kresťanská viera? · Aký je biblický pohľad na otázky spojené s výchovou dievčat v dnešnom kontexte?Tlak rovesníkov. Poruchy príjmu potravy. Rozhodnutia o vzťahoch, láske a sexe. Škola a vzdelanie. Životné ciele a ako ich dosiahnuť. Toto sú len niektoré otázky, ktoré dnešné dievčatá riešia. Ako sa vám, rodičom, darí viesť svoju dcéru na jej ceste od dievčatka k žene? Učíte ju robiť dobré rozhodnutia? Možno sa ešte len hrá, alebo je práve uprostred bláznivých tínedžerských rokov – vie vždy, že je vašou milovanou dcérou?
Na sklade 2Ks
9,41 € 9,90 €

Být sám sebou


Podrobnejšie informácie o knihe Být sám sebou: Můžeme našim dětem pomoci s komplexy méněcennosti? Co můžeme udělat pro to, aby z nich vyrostly zdravé osobnosti?Dnešní svět uznává pouze dvě měřítka, podle nichž hodnotí člověka: krásu a inteligenci. Ne ní snadné učit naše děti, že mají hodnotu takové, jaké jsou. Dr. Dobson předkládá dvanáct způsobů vytváření zdravého sebevědomí v dítěti.
Vypredané
2,99 € 3,15 €

Výchova chlapcov


„Väčšina odborníkov verí, že u chlapcov je tendencia riskovať, byť asertívny, bojovať a súťažiť, hádať sa a vychvaľovať, vynikať v istých zručnostiach, ako napríklad v riešení problémov v matematike alebo prírodovede, priamo závislá od usporiadania mozgu a prítomnosti testosterónu. Možno preto chlapcov na hodinách „žerú mrle“ a učitelia ich volajú „živé striebro“. To je však iba časť problému. Oni občas jednoducho v škole nestačia nasadenému tempu. Testosterón môže aj za to, že túžia byť najsilnejší, najodvážnejší, najneohrozenejší, jednoducho najväčší hrdinovia v okolí. Takýchto ich Pán Boh stvoril.“ Dr. James C. Dobson, jeden z najuznávanejších amerických psychológov, je zakladateľom a prezidentom Focus on the Family, organizácie zameranej na pomoc manželstvám a rodinám. Štrnásť rokov prednášal na katedre pediatrie na Southern California School of Medicine a sedemnásť rokov pracoval v detskej nemocnici v Los Angeles ako vedecký pracovník. Bol poradcom niekoľkých amerických prezidentov v oblasti výchovy. Je ženatý, má dve dospelé deti.
Vypredané
9,41 € 9,90 €

Fiúk nevelése


Manapság gyakran merül fel a kérdés, hogy hol hibázik a társadalom a fiúk nevelése terén. Miért vallunk oly sokszor kudarcot fiaink jellemének fejlesztését illetően? Miért kerül válságba oly sok fiú? Milyen tulajdonságokat kell megpróbálnunk a fiúkba plántálni? Dr. James Dobson, a neves családszakértő egyfajta térképet ad azok kezébe, akik a Teremtő akarata szerinti, lelkileg egészséges fiúkat szeretnének fölnevelni. Józan tanácsai valódi bátorítást jelentenek a szülőknek, tanároknak, tanácsadóknak, ifjúsági vezetőknek és mindazoknak, akik a felelős, Istent tisztelő férfiak következő nemzedékét formálják. A Fiúk nevelése a következő kérdéseket járja körül: o A fiúk tényleg alapvetően különböznek a lányoktól? S ha igen, miben? o Milyen szerepet játszik a verseny egy fiú fejlődésében? o Mi az apák feladata fiaik nevelésében? Mi a helyzet az anyák szerepével? o Hogyan segíthetnek a nagyszülők abban, hogy unokájuk megfelelő nevelést kapjon? o Milyen hatást gyakorol a fiúkra korunk zaklatott életmódja? o Mi a fiúk oktatásának legjobb módja? o Milyen egyedi tanácsokat kaphatnak a fiukat egyedül nevelő szülők? o Hogyan hat a fiúkra a válás? o Mi okozza a homoszexualitást, és meg lehet-e előzni?
Vypredané
6,45 € 6,79 €