% Zľavy na hry %

Alena Doležalová

autor

Kuchařka - Zapékané pokrmy


Kuchařka obsahuje výběr receptů na zapékané pokrmy. Tato technologie nabízí bezpočet různých variant, které můžeme kombinovat podle surovin i stavu peněženky. Autorka nabízí vyzkoušené recepty, podle kterých se dá skutečně vařit.
Vypredané
4,38 € 4,61 €

Kuchařka nejlepší recepty - 3.vydání


Tato kniha přináší 2 850 receptů pro přípravu nejrůznějších pokrmů - od předkrmů, studené kuchyně, přes polévky, speciality teplé kuchyně, až po moučníky, nápoje, či rady pro konzervování. V této knize najdete výběr toho nejlepšího, co v dlouhé řadě kuchařek vydaných nakladatelstvím DONA vyšlo. Vznikl tak originální a zcela původní soubor kuchařských předpisů, které jsou dobře použitelné v každé kuchyni. Mohou se zde inspirovat začínající hospodyňky i pokročilí a zkušení kuchaři.
Vypredané
15,58 € 16,40 €

Hrníčkové moučníky


Jednoduché a srozumitelné recepty na moučníky, které zvládne každá hospodyňka. Kuchyňskou váhu nahrazují nejen oblíbené hrníčky, ale i lžíce, kelímky od jogurtu nebo vaničky od tvarohu.
Vypredané
4,38 € 4,61 €

Bifteky, řízky a další výborná masíčka


Jak správně připravit bifteky, jak můžeme udělat řízek pokaždé jinak, recepty na plátky masa v různých obalech s různými náplněmi, do jakých marinád naložit minutkové plátky masa, to vše obsahuje kuchařka na rychle a chutně upravená masíčka.
Vypredané
4,38 € 4,61 €

Hity naší kuchyně


Čas od času narazíme na zajímavý, chutný, rychlý a nenáročný recept, který nám zachutná a který si oblíbíme. Tyto recepty si navzájem mezi přáteli a známými předáváme, vždy se k nim rádi vracíme a vždy se setkávají s úspěchem. Právě takové „hity“ nabízí tato kuchařka.
Vypredané
5,13 € 5,40 €

To najlepšie z domácej lekárne


Liečivá a zdravé jedlá, ktoré overil čas Kniha To najlepšie z domácej lekárne je jedinečnou zbierkou liečiv a zdravých jedál v tej najrozmanitejšej podobe, ktoré overil čas a skúsenosti. Základom receptov sú rozličné dary prírody, na ktoré sa vo výraznej miere spolieha aj konvenčná medicína. V pestrej ponuke receptov nájdete návody na prípravu veľkého množstva odvarov, tinktúr, mastičiek, likérov, vín, bylinkových sirupov, jogurtových nápojov a mnohé ďalšie. Spoločným znakom všetkých receptov je ich prírodný charakter a dôraz na to, aby prospeli vášmu zdraviu a pomohli vám zbaviť sa mnohých neduhov
Vypredané
11,02 € 11,60 €

Vidiecka kuchárka


Kniha obsahuje takmer 3 000 receptov pochádzajúcich zo súťaže Recepty našej rodiny. Ich hlavnou témou je kuchyňa vidieka, preto v nej nájdete recepty na rozmanité jedlá vznikajúce z dostupných surovín, z ktorých varili naši starí a prastarí rodičia.V ponuke receptov objavíte tipy na prípravu: ♦ rýb – vyprážaných, pečených, údených, marinovaných, ♦ rozličných druhov mäsa – kuracieho, hovädzieho, bravčového, jahňacieho či baranieho, ♦ všetkých druhov zeleniny a ovocia v tradičných kombináciách a úpravách, ♦ chutných a rýchlych múčnikov, krémov, drobného sladkého a slaného pečiva, ♦ štiav, limonád, sirupov a čajov, ♦ liečivých odvarov, punčov, likérov, ovocných vín atď. Osobitnú kapitolu tvoria rady, ako využiť liečivé účinky plodín z vlastnej záhradky alebo z lesa - všetky druhy ovocia a zeleniny - na rôzne bolesti či choroby.
Vypredané
13,21 € 13,90 €

Hrníčkové moučníky


Kuchařka obsahuje na 230 receptů,od těch nejzákladnějších po složitější.
Vypredané
5,13 € 5,40 €

Nočné správy o počasí


Poézia tejto skúsenej poetky predstavuje ucelený obraz citového sveta zrelej ženy. Autorkine básne predstavujú typicky ženskú časť intímnej poézie, vyjadrujú stavy tela i duše milujúceho človeka so všetkými osobnými náladami.
Vypredané
4,04 € 4,25 €

Múčniky podľa osvedčených receptov


Pečenie domácich múčnikov podľa odskúšaných domácich re¬ceptov ani v dnešných moderných časoch nie je len výsadou sta¬rých mám. Práve naopak – je čoraz obľúbenejšie aj u mladších žien a dievčat, ba i u mnohých mužov. Táto zbierka obsahuje najobľúbenejšie domáce recepty na rozmanité múčniky nielen na všedný deň, ale aj na slávnost¬nejšie príležitosti. Sú mnoho ráz vyskúšané, rokmi osvedčené a možno si ich pripraviť z dostupných surovín. Sú to recepty, ktoré kolujú z rodiny do rodiny, odpisujú sa do „ohmataných“ zošitov a potom sa právom uchovávajú ako rodinné striebro.
Vypredané
10,36 € 10,90 €

Z babičkinho receptára


V nejednej rodine z generácie na generáciu kolujú obľúbené recepty, ktoré sú zapísané v malých či veľkých zošitoch, a je prirodzené, že strážcami tohto pokladu sú naše babičky. Dlhé roky všetko prepisujú, aby svojim deťom a vnúčatám odovzdali „zaručene najlepšie“ recepty na také či onaké cukrovinky, rýchle večere, nikdy sa nekaziace šťavy a kompóty, najlepšie domáce vína či iné rozmanité výrobky a jedlá. Takmer nikdy v nich nechýbajú recepty z domácej lekárne, ktoré čerpajú inšpiráciu z ľudového liečiteľstva. Táto kuchárska knižka obsahuje overené recepty a je doplnená stovkami fotografií. Napokon, presvedčte sa sami.
Vypredané
16,06 € 16,90 €

Cukrovinky podľa osvedčených receptov


Domáce cukrovinky sú jednoducho nenahraditeľné. Platilo to vždy a určite to bude platiť aj v budúcnosti. Iba my vieme, aké suroviny sme pri ich príprave použili. Niet nad cukrovinky upečené z kvalitného čerstvého masla, zlepené či ozdobené chutným domácim lekvárom, s krémami pripravenými podľa tradičných receptov. Táto publikácia obsahuje rokmi overené recepty našich mám, babičiek i prababičiek. Každá generácia ich vyskúšala, často aj zlepšila a v tej podobe nám ich odovzdala. Stali sa akýmsi cukrárskym rodinným striebrom. Podľa týchto receptov môžete upiecť cukrovinky k tradičným sviatkom, na domáce oslavy, svadby a na ďalšie slávnostné príležitosti, ale i vtedy, keď si chcete len tak zamaškrtiť. Veľká časť receptov je uvedená s fotografiou. Kniha zároveň ponúka množstvo námetov na rozličné alternatívy uvedených receptov aj inšpiráciu na rozmanité varianty zdobenia.
Vypredané
11,40 € 12,00 €

Zavařujeme a nakládáme podle vyzkoušených receptů


Ucelený soubor receptů na domácí zavařování a nakládání ovoce, zeleniny, hub, masa a hotových pokrmů. Jsou to jak léty prověřené recepty našich babiček, tak i recepty moderní, které získávají stále větší oblibu. Co může být lepší než domácí zavařenina, kde můžeme ovlivnit kvalitu použitých surovin, zužitkovat sezónní potraviny a přebytky ze zahrádek. Příručka obsahuje i podrobné postupy včetně mnoha rad a vychytávek pro domácí konzervování
Vypredané
13,35 € 14,05 €

Moučníky, které se vždy povedou


Receptů na dobré a vyzkoušené moučníky není nikdy dost. Tato kuchařka obsahuje recepty na ty nejoblíbenější, většinou měřené na hrníčky, s jednoduchými a přehlednými postupy včetně fotografií, podle kterých zvládnou přípravu úplně všichni. Navíc je v kuchařce uvedeno i velké množství variant, nápadů, inspirací a rad, aby se moučníky vždy povedly.
Vypredané
13,35 € 14,05 €

Moučníky, které se vždy povedou


Receptů na dobré a vyzkoušené moučníky není nikdy dost. Tato kuchařka obsahuje recepty na ty nejoblíbenější, většinou měřené na hrníčky, s jednoduchými a přehlednými postupy včetně fotografií, podle kterých zvládnou přípravu úplně všichni. Navíc je v kuchařce uvedeno i velké množství variant, nápadů, inspirací a rad, aby se moučníky vždy povedly.
Vypredané
13,35 € 14,05 €

Babičkina kuchyňa


Kniha ponúka 2 250 receptov od českých a moravských gazdiniek. Zameriava sa na jedlá, ktoré si ešte pamätáme od starých mám, no napriek času nezostarli a v záplave kulinárskych importov prinášajú do našich domácností vône nezabudnuteľnej babičkinej kuchyne. V pestrom výbere nájdete recepty na polievky, zabíjačkové špeciality, mäsá, prílohy, sladké pokrmy, domáci chlieb, zavárané ovocie i zeleninu, na domáce mušty, ale aj vína a liehoviny. Okrem toho sú tu dobré rady (ako odstrániť nežiaduci zápach, ako si poradiť s presoleným jedlom) aj praktické návody (napríklad ako zahnať únavu, ako zmierniť ženské problémy).
Vypredané
13,21 € 13,90 €

dostupné aj ako: