Jennifer

autor

Trhlina v stvorení


Trhlina v stvorení je silným svedectvom o role zvedavosti a húževnatosti vo vedeckom výskume, a tiež naliehavou žiadosťou slávnych biológov, ktorých objav nám umožnil prepísať kód života. Budúcnosť máme vo svojich rukách ako nikdy predtým, a táto kniha ako žiadna iná vysvetľuje, čo všetko je v stávke.
GEORGE LUCAS, filmový producent

Trhlina v stvorení je naliehavá, strhujúca a nekonečne fascinujúca cesta minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou jedného z najvýznamnejších objavov biológie. Kombinujúc pohľady do hlbokej histórie, osobné rozprávanie a vedecké údaje Doudnaová a Sternberg s okázalou úprimnosťou a jasnosťou oživujú príbeh CRISPR a ´úpravy génov´. Tejto knihe je súdené stať sa okamžite klasikou. Ak chcete pochopiť našu biologickú budúcnosť, prečítajte si ju a porozumejte jej dosahom.
SIDDHARTHA MUKHERJEE, nositeľ Pullitzerovej ceny, autor bestsellerov Gén a Vládkyňa všetkých chorôb

Technológia úpravy génov bude najdôležitejším pokrokom našej doby, tým, ktorý bude vytvárať úžasné príležitosti a tiež prinášať desivé morálne výzvy. V tradícii knihy Tajomstvo DNA (The Double Helix), jednej z priekopníčok odboru, opisuje vzrušujúci spoločný a súťaživý lov na kľúčový objav a to, čo veští pre našu budúcnosť.
WALTER ISAACSON, autor bestsellerov Steve Jobs, Einstein a Inovátori

Trhlina v stvorení od jednej z najväčších priekopníčok vo vede, je súčasne radostná aj desivá. Jennifer Doudnaová a jej spoluautor Sam Sternberg nás vyzývajú čeliť možným nebezpečenstvám úpravy génov, napriek tomu, že využívame jej neuveriteľný potenciál. Táto kniha je automapou k našej budúcnosti.
ARIANNA HUFFINGTONOVÁ, autorka bestsellerov Uspieť a Spánková revolúcia

Jennifer Doudnaová je skutočnou priekopníčkou, ktorá postavila most medzi základnou vedou o CRISPR a jej rozmanitými aplikáciami v poľnohospodárstve a medicíne. Trhlinou v stvorení vytvorila, v spolupráci so Samom Sternbergom, krásne napísanú knihu, ktorej čítanie je vysloveným pôžitkom pre laika i experta. Nastal čas prečítať si o revolúcii, ktorá by mohla zmeniť náš svet.
GEORGE CHURCH, profesor genetiky na Lekárskej fakulte Harvardovej univerzity a autor knihy Znovuzrodenie

Trhlina v stvorení je vedecký thriller a strhujúce čítanie, koncipované ako osobná púť skvelej vedkyne, ktorá zohrala kľúčovú rolu v rozvíjaní toho, čo dnes predstavuje jeden z najsľubnejších a najdynamickejších spôsobov úpravy nášho genómu.
VENKI RAMAKRISHNAN, prezident Kráľovskej spoločnosti a nositeľ Nobelovej ceny za chémiu

Priekopnícka biologička sa vyrovnáva so svojou rolou v najväčšom vedeckom objave našej doby: lacného, jednoduchého spôsobu prepísania genetického kódu, s takmer neobmedzeným prísľubom a nebezpečenstvom.
Žiadna technológia od čias atómovej bomby nevyľakala svojich vynálezcov natoľko, aby varovali svet pred jej používaním. Teda, až do roku 2015, kedy biologička Jennifer Doudnaová vyzvala k celosvetovému moratóriu na používanie nového nástroja na úpravu génov, zvaného CRISPR revolučnej technológie, ktorú pomohla vytvoriť pre vytváranie dedičných zmien v ľudských embryách. CRISPR ako najlacnejší, najjednoduchší a najúčinnejší známy spôsob úpravy DNA, nám môže poskytnúť liek na HIV, dedičné choroby, niektoré druhy rakoviny a pomôcť nám riešiť svetový hladomor. Lenže aj tie najnepatrnejšie zmeny v DNA môžu mať nespočetné množstvá nepredvídateľných dôsledkov nehovoriac už o etických a spoločenských dopadoch zámerne zmutovaných embryí kvôli vytvoreniu lepšieho ľudstva.
V spolupráci so svojím vedeckým kolegom Samom Sternbergom líči Doudnaová vzrušujúci príbeh o svojom objave a zápalisto dokazuje, že so schopnosťou prepísať kód života sa spája nesmierna zodpovednosť. Ukazuje, že s CRISPR sme účinne prevzali kontrolu nad evolúciou. Čo s touto obrovskou mocou urobíme?


JENNIFER A. DOUDNAOVÁ, Ph.D., je profesorkou fakúlt chémie a molekulárnej a bunkovej biológie na Kalifonskej univerzite v Berkeley, bádateľkou v Lekárskom inštitúte Howarda Hughesa a výskumníčkou na Oddelení biofyziky a integro
Na sklade
14,25 € 15,00 €

A Crack in Creation


Jennifer Doudna, the world-famous scientist behind CRISPR, 'one of the most monumental discoveries in biology' (New York Times), explains its discovery, describes its power to reshape the future of all life and warns of its use.

'Urgent, riveting and endlessly fascinating, this book is destined to become an instant classic. Read it if you want to understand our biological future' Siddhartha Mukherjee

'In this wonderful book ... Doudna's and Sternberg's simple but compelling exploration of this hugely important subject offers and excellent overview of this startling and unprecedented discovery' Literary Review

A handful of discoveries have changed the course of human history. This book is about the most recent and potentially the most powerful and dangerous of them all.

It is an invention that allows us to rewrite the genetic code that shapes and controls all living beings with astonishing accuracy and ease. Thanks to it, the dreams of genetic manipulation have become a stark reality: the power to cure disease and alleviate suffering, to create new sources of food and energy, as well as to re-design any species, including humans, for our own ends.

Jennifer Doudna is the co-inventor of this technology - known as CRISPR - and a scientist of worldwide renown. Writing with fellow researcher Samuel Sternberg, here she provides the definitive account of her discovery, explaining how this wondrous invention works and what it is capable of. She also asks us to consider what our new-found power means: how do we enjoy its unprecedented benefits while avoiding its equally unprecedented dangers?

The future of humankind - and of all life on Earth - is at stake. This book is an essential guide to the path that now lies ahead.

'A scientific thriller and a gripping read by a brilliant scientist' Venki Ramakrishnan
Vypredané
11,88 € 12,50 €

A Crack in Creation


Jennifer Doudna, the world-famous scientist behind CRISPR, `one of the most monumental discoveries in biology' (New York Times), describes its power to reshape the future of all life and warns of its use. A handful of discoveries have changed the course of human history. This book is about the most recent and potentially the most powerful and dangerous of them all. It is an invention that allows us to rewrite the genetic code that shapes and controls all living beings with astonishing accuracy and ease. Thanks to it, the dreams of genetic manipulation have become a stark reality: the power to cure disease and alleviate suffering, to create new sources of food and energy, as well as to re-design any species, including humans, for our own ends. Jennifer Doudna is the co-inventor of this technology, known as CRISPR, and a scientist of worldwide renown. Writing with fellow researcher Samuel Sternberg, here she provides the definitive account of her discovery, explaining how this wondrous invention works and what it is capable of. A Crack In Creation also asks us to consider what our new-found power means: how do we enjoy its unprecedented benefits while avoiding its equally unprecedented dangers? As Doudna argues, every member of our species is implicated in the answers to these questions. Somehow we must consider and act together. The future of humankind - and of all life on Earth - is at stake. This book is an essential guide to the path that now lies ahead.
Vypredané
18,95 € 19,95 €