Daša Drndic

autor

Április Berlinben


A sikeres horvát írónő újabb regénye a Sonnenschein témájának szabad folytatása. A regény főhőse a Berlin területén lévő Wannseeben tölti írói alkotószabadságát. A hely szelleme (a zsidókérdés végső megoldását eldöntő 1942-es konferencia helyszíne) felidézi a régmúlt emlékeket, s különböző egyéni sorstragédiákon keresztül felelevenedik a 20. század története.
U dodávateľa
10,17 € 10,70 €

Sonnenschein


Dokumentárny román o veľkej, bolestnej a zamlčiavanej téme druhej svetovej vojny - o deťoch unesených rodičom a vychovávaných ako reprezentanti árijskej rasy. Prostredníctvom histórie židovskej rodiny z Gorizie, ako i osudu mladej ženy Haye Tedeschio vej odhaľuje Daša Drndi omyly, poblúdenia a tragédie, v ktorých sa zrkadlia najtemnejšie stránky ľudského bytia, aké sa vynorili na hladinu histórie práve v dvadsiatom storočí. Vo svojom nesporne najlepšom románe táto autorka bez váhania, bez zataj ovania, výnimočne invenčným vrstvením skutočných dokumentov, fotografií, opisov, výpovedí svedkov doby v strhujúcom príbehu pátrania po stratenom dieťati osvetľuje časť hlboko skrytých osobných i národných dejín.
Vypredané
12,35 € 13,00 €

Apríl v Berlíne


V prozaickej knihe Apríl v Berlíne sa Daša Drndić vydáva pátrať po osudoch emigrantov, ktorí poznamenali dvadsiate storočie. Prostredníctvom osobných vyznaní i spovedí osôb, s ktorými vedie rozhovory, či už sú známe alebo patria medzi takzvaných obyčajných malých ľudí, zostavuje komplexný veľký príbeh. Apríl v Berlíne skúma históriu strednej Európy, toho imaginárno-reálneho priestoru, ktorý viac než zemepisné fakty určujú ľudia a ich osudy, ich presuny, ekonomické a politické migrácie. Ľudia, ktorí idú za politickými a dejinnými determinantami, ktorí sa z pokolenia na pokolenie sťahujú po celej Európe, ale aj po svete, a tak stredná Európa už nie je len geografické heslo, ale aj, a oveľa viac, ľudská mapa. Práve túto ľudskú mapu, ktorá charakterizovala dvadsiate storočie, a poznamenáva aj to dvadsiate prvé, Daša Drndić pred čitateľa rozkladá a odhaľuje, či už je reč o nej samej a osude jej rodiny, alebo je reč o tých, s ktorými sa rozprávala. Naliehavosťou výpovede provokuje aj čitateľa zamyslieť sa nad sebou a pátrať po minulosti vlastnej rodiny.
Vypredané
10,45 € 11,00 €

Belladonna


An excoriating work of fiction that references the twentieth century's darkest hours Andreas Ban is a writer and a psychologist, an intellectual proper, but his world has been falling apart for years. When he retires with a miserable pension and finds out that he is ill, he gains a new perspective on the debris of his life and the lives of his friends. In defying illness and old age, Andreas Ban is cynical and powerful, and in his unravelling of his own past and the lives of others, he uncompromisingly lays bare a gamut of taboos. Andreas Ban stands for a true hero of our times; a castaway intellectual of a society which subdues every critical thought under the guise of political correctness. Belladonna addresses some of the twentieth century's worst human atrocities in a powerful fusion of fiction and reality, the hallmark of one of Europe's finest contemporary writers. Translated from the Croatian by Celia Hawkesworth
Vypredané
12,30 € 12,95 €