Michael Easter
autor
A telhetetlen agy
Miért kívánom annyira az egészségtelen ételeket? Miért lógok annyit a közösségimédia-oldalakon? Miért zsúfolom tele a lakásomat felesleges tárgyakkal? Sokan tettünk már fel magunknak hasonló kérdéseket, és tűnődtünk el azon, miért olyan nehéz leküzdeni ezeket a rossz szokásokat.A jó hír az, hogy a hiba nem bennünk van.Michael Easter, az emberi viselkedés fáradhatatlan kutatója szerint a sóvárgás, a szüntelen információéhség és a felhalmozás évezredek óta velünk vannak, ám abban a formában, amelyben valaha a túlélésünket szolgálták, ma már csak hátráltatnak minket, elhízáshoz, túlfogyasztáshoz, függőséghez és szorongáshoz vezetnek. Éppen ezért új módszereket kell találnunk, amelyek átkeretezik a gondolkodásunkat, s ehhez Easter kivételes embereket, tudósokat, felfedezőket és újítókat hívott segítségül.Az ő történeteik, kiegészülve a legfrissebb tudományos eredmények ismertetésével, mindannyiunk számára hasznos inspirációt nyújtanak ahhoz, hogy elhagyjuk a rossz beidegződéseket, és új értelmet találjunk az életünknek, amely túlmutat a céltalan fogyasztáson és felhalmozáson."Michael Easter zsenialitása abban rejlik, hogy képes adatokkal megerősíteni az ösztönös megérzéseinket. Sokak élete vált jobbá neki köszönhetően." Dr. Peter Attia"Általánosan elfogadott nézet, hogy az emberi történelem java részében [...] az állandó vágyakozás és fogyasztás tartott életben bennünket. Olyan kihívásokkal teli időkben kellett fejlődnünk, amelyekben egyvalami volt közös: a hiány.Mindaz, ami nélkülözhetetlen a túlélésünkhöz, mint például az élelem, az információ, a befolyás, a tulajdon, az idő, az élvezetek - és még sok minden más -, szűkösen állt rendelkezésre, nehezen volt hozzáférhető, vagy éppen rövid ideig volt elérhető. Azok maradtak életben és örökítették tovább a génjeiket, akik többet akartak.[...]A témába vágó kutatásokból kiderül, hogy ez a fajta gondolkodás nem feltétlenül célravezető egy olyan világban, amelyre immár a bőség jellemző. Gyakran nem a javunkat szolgálja, és külső erők is megpróbálják kihasználni, hogy a döntéseinket befolyásolják. A hiányszemlélet az önsorsrontó viselkedés alapja, amelytől látszólag nem bírunk megszabadulni, és amely miatt képtelenek vagyunk testileg-lelkileg fejlődni, boldogok lenni és kiteljesedni."
Na stiahnutie
10,98 €
A telhetetlen agy
Miért kívánom annyira az egészségtelen ételeket? Miért lógok annyit a közösségimédia-oldalakon? Miért zsúfolom tele a lakásomat felesleges tárgyakkal? Sokan tettünk már fel magunknak hasonló kérdéseket, és tűnődtünk el azon, miért olyan nehéz leküzdeni ezeket a rossz szokásokat.
A jó hír az, hogy a hiba nem bennünk van.
Michael Easter, az emberi viselkedés fáradhatatlan kutatója szerint a sóvárgás, a szüntelen információéhség és a felhalmozás évezredek óta velünk vannak, ám abban a formában, amelyben valaha a túlélésünket szolgálták, ma már csak hátráltatnak minket, elhízáshoz, túlfogyasztáshoz, függőséghez és szorongáshoz vezetnek. Éppen ezért új módszereket kell találnunk, amelyek átkeretezik a gondolkodásunkat, s ehhez Easter kivételes embereket, tudósokat, felfedezőket és újítókat hívott segítségül.
Az ő történeteik, kiegészülve a legfrissebb tudományos eredmények ismertetésével, mindannyiunk számára hasznos inspirációt nyújtanak ahhoz, hogy elhagyjuk a rossz beidegződéseket, és új értelmet találjunk az életünknek, amely túlmutat a céltalan fogyasztáson és felhalmozáson.
Nenásytný mozog
Sme naprogramovaní chcieť stále viac? Mať väčšiu moc, viac jedla, čačiek, informácií... Ale prečo je to tak?
Michael Easter ako jeden z popredných svetových odborníkov na zmenu správania dokazuje, že problém nespočíva v nás samotných, ale v tom, že naša myseľ je primárne nastavená na pocit núdze, ktorý sme zdedili po pravekých predkoch. Dávnovekí ľudia museli neustále zháňať potravu, lebo inak by neprežili, no v dnešných časoch prebytku, keď môžeme uspokojiť svoje potreby okamžite, sa náš nenásytný mozog obracia proti nám. Technologické firmy a rôzne inštitúcie – zoznamovacie aplikácie, hry, reštaurácie, burzy a iné – si to uvedomili a chrlia na nás podprahové spúšťače nedostatku. Tie môžu byť priame, ako napríklad zhoršujúca sa ekonomika, ale aj sotva badateľné – ako keď si sused kúpi nové nablýskané auto. Nenásytné nastavenie mysle však nenapravíme tak, že si budeme nasilu odopierať pôžitky. Najprv musíme pochopiť, prečo nie sme nikdy spokojní.
Michael Easter precestoval celý svet a zhováral sa s pozoruhodnými inovátormi a špičkovými vedcami:
stretol sa s geniálnym návrhárom hracích automatov v Las Vegas, ktorý vie, čo ľudí núti chcieť stále viac, strávil čas v horách Nového Mexika s benediktínskymi mníchmi, ktorí pestujú kávu a našli šťastie v samote, prostredníctvom online prenosu si zacestoval aj do vesmíru a pohovoril si s astronautom na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice,
vyspovedal irackého psychiatra a špičkového odborníka na závislosti a vydal sa na dobrodružnú cestu do hôr za ženou, ktorá opustila miliónovú kariéru, našla pokoj v divočine a vlastní iba základné veci na prežitie.
Vďaka tejto knihe už vždy poľahky rozoznáte skryté spúšťače, ktoré vo vás vyvolávajú nespokojnosť, začnete im účinne odolávať a budete viesť plnohodnotnejší život.
Na stiahnutie
14,95 €
dostupné aj ako:
Nenásytný mozog
Sme naprogramovaní chcieť stále viac?
Mať väčšiu moc, viac jedla, čačiek, informácií...
Ale prečo je to tak?
Michael Easter ako jeden z popredných svetových odborníkov na zmenu správania
dokazuje, že problém nespočíva v nás samotných, ale v tom, že naša myseľ je
primárne nastavená na pocit núdze, ktorý sme zdedili po pravekých predkoch.
Dávnovekí ľudia museli neustále zháňať potravu, lebo inak by neprežili, no v
dnešných časoch prebytku, keď môžeme uspokojiť svoje potreby okamžite, sa náš
nenásytný mozog obracia proti nám. Technologické firmy a rôzne inštitúcie –
zoznamovacie aplikácie, hry, reštaurácie, burzy a iné – si to uvedomili a chrlia na nás
podprahové spúšťače nedostatku. Tie môžu byť priame, ako napríklad zhoršujúca sa
ekonomika, ale aj sotva badateľné – ako keď si sused kúpi nové nablýskané auto.
Nenásytné nastavenie mysle však nenapravíme tak, že si budeme nasilu odopierať
pôžitky. Najprv musíme pochopiť, prečo nie sme nikdy spokojní. Michael Easter
precestoval celý svet a zhováral sa s pozoruhodnými inovátormi a špičkovými
vedcami:
• stretol sa s geniálnym návrhárom hracích automatov v Las Vegas, ktorý vie, čo ľudí
núti chcieť stále viac,
• strávil čas v horách Nového Mexika s benediktínskymi mníchmi, ktorí pestujú kávu a
našli šťastie v samote,
• prostredníctvom online prenosu si zacestoval aj do vesmíru a pohovoril si s
astronautom na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice,
• vyspovedal irackého psychiatra a špičkového odborníka na závislosti a
• vydal sa na dobrodružnú cestu do hôr za ženou, ktorá opustila miliónovú kariéru,
našla pokoj v divočine a vlastní iba základné veci na prežitie.
Vďaka tejto knihe už vždy poľahky rozoznáte skryté spúšťače,
ktoré vo vás vyvolávajú nespokojnosť, začnete im účinne
odolávať a budete viesť plnohodnotnejší život.
dostupné aj ako:
Za hranice komfortu
Jsme v mnoha ohledech pohodlnější než kdykoli předtím. Mohl by však být náš chráněný, teplotně řízený, přesycený a nepříliš náročný život ve skutečnosti jednou z hlavních příčin mnoha našich nejpalčivějších problémů s fyzickým a duševním zdravím? V tomto napínavém pátrání vyhledává oceňovaný novinář Michael Easter vizionáře žijící „mimo síť“, výzkumníky a průkopníky v oblasti duševní a tělesné kondice, kteří odhalují tajemství pro život přínosného řešení: diskomfortu.
*****
Cesta za pochopením naší evoluční touhy po výzvách ho zavede za špičkovým odborníkem na cvičení, který využívá starobylé japonské praktiky k formování šampionů; za špičkovým odborníkem na stravování, který inovativním způsobem pomáhá lidem vyhrát vnitřní bitvu nad hladem; do mystické země Bhútán, kde oxfordský ekonom a buddhistický vůdce ukazují světu, co nás může smrt naučit o štěstí; do venkovní laboratoře mladého neurovědce, který zjistil, že příroda testuje naši fyzickou a duševní odolnost způsobem, který rozvíjí kreativitu a zároveň tlumí vyhoření a úzkost; do odlehlého aljašského vnitrozemí na náročnou třiatřicetidenní loveckou výpravu, aby poznal tajemství „znovuzdivočení“ na jednom z posledních drsných míst na Zemi, a další.
*****
Cestou Easter odkrývá návod, jak využít sílu diskomfortu, který zásadně přispěje ke zlepšení našeho zdraví a štěstí a možná nám dokonce pomůže pochopit, co to znamená být člověkem. Kniha Za hranice komfortu je odvážnou výzvou k tomu, abyste vystoupili ze svého pohodlí a prozkoumali divočinu v sobě samých.
Scarcity Brain
Are we hardwired to crave more? From food and stuff to information and influence, why can't we ever get enough?
Michael Easter, author of The Comfort Crisis and one of the world's leading experts on behavior change, shows that the problem isn't you. The problem is the scarcity loop, left over from our ancient ancestors, who had to constantly seek and consume to survive. For the scarcity loop to work, you need three things: opportunity, unpredictable rewards and quick repeatability.
New technology and institutions - from dating and entertainment apps to our food and economic systems - are exploiting the scarcity loop, leading to us all developing "scarcity brain". We're bombarded with subversive "scarcity cues," subtle triggers that lead us into low-reward cravings that hurt us in the long run. Scarcity cues can be direct and all-encompassing, like a sagging economy. Or they can be subtle and slight, like our neighbour buying a shiny new car.
Easter traveled the world to consult with remarkable innovators and leading scientists who are finding surprising solutions for our scarcity brain. He discovered simple tactics that can move us towards an abundance mindset, cement healthy habits, and allow us to live our lives to the fullest and appreciate what we have, including how to:
- Detect hidden scarcity cues to stop cravings before they start, from a brilliant slot machine designer in a Las Vegas casino laboratory
- Turn alone time into the ultimate happiness hack, from artisanal coffee-making Benedictine monks Reignite your exploration gene for a more exciting and fulfilling life, from an astronaut onboard the International Space Station
- Reframe how we think about and fix addiction and bad habits, from Iraq's chief psychiatrist
- Recognize when you have enough, from a woman who left a million-dollar career path to adventure the world
Our world is overloaded with everything we're built to crave. The fix for scarcity brain isn't to blindly aim for less. It's to understand why we crave more in the first place, shake our worst habits, and use what we already have better. Then we can experience life in a new, and more satisfying way.