% Zľavy na hry %

Brian Fagan

autor

Čo sme robili v posteli. Horizontálna história


Nazrite pod perinu fascinujúcich dejín posteleV tejto pútavej knihe sa Brian Fagan a Nadia Durrani venujú nekonečne rozmanitej úlohe postele v dejinách ľudstva. Posteľ bola miestom, kde sa nielen spalo, ale aj umieralo, milovalo, rodilo, rozprávali sa príbehy a konali spoločenské aktivity. Kto robil čo, s kým, prečo a ako sa v závislosti od doby a miesta neuveriteľne líšilo.Ľudovít XIV. vládol Francúzsku z postele. Winston Churchill riadil počas druhej svetovej Britániu z tej svojej. Pocestní si bežne líhali spať s úplne cudzími ľuďmi a v mnohých domácnostiach sa o postele delili celé rodiny. Postele boli drahocenné a často boli vystavované na obdiv Tutanchamóna pochovali na zlatej posteli a bohatí Gréci odchádzali do podsvetia na honosných ležadlách.Posteľ sa na súkromné, skryté miesto zmenila až v modernej dobe a na jej bohatú spoločenskú históriu sa do veľkej miery zabudlo.Ak ste si mysleli, že posteľ slúži iba na spánok, sex alebo smrť, táto kniha vás presvedčí o opaku. A navyše je taká zábavná, že ju budete čítať dlho do noci. Paul Chrystal, autor kníh In Bed with the Ancient Greeks a In Bed with the RomansJe to fascinujúci príbeh predmetu, ktorému sme doteraz nevenovali takú pozornosť, akú by si zaslúžil. Chris Scarre, Durham UniversityTáto úžasná kniha o našom najobľúbenejšom kuse nábytku je skvelým rozprávaním na dobrú noc. Matthew Symonds, editor časopisu Current World Archaeology
Na sklade 4Ks
14,16 € 14,90 €

dostupné aj ako:

Čo sme robili v posteli


Nazrite pod perinu fascinujúcich dejín postele. V tejto pútavej knihe sa Brian Fagan a Nadia Durrani venujú nekonečne rozmanitej úlohe postele v dejinách ľudstva. Posteľ bola miestom, kde sa nielen spalo, ale aj umieralo, milovalo, rodilo, rozprávali sa príbehy a konali spoločenské aktivity. Kto robil čo, s kým, prečo a ako sa v závislosti od doby a miesta neuveriteľne líšilo.Ľudovít XIV. vládol Francúzsku z postele. Winston Churchill riadil počas druhej svetovej Britániu z tej svojej. Pocestní si bežne líhali spať s úplne cudzími ľuďmi a v mnohých domácnostiach sa o postele delili celé rodiny. Postele boli drahocenné a často boli vystavované na obdiv – Tutanchamóna pochovali na zlatej posteli a bohatí Gréci odchádzali do podsvetia na honosných ležadlách.Posteľ sa na súkromné, skryté miesto zmenila až v modernej dobe a na jej bohatú spoločenskú históriu sa do veľkej miery zabudlo.
Na stiahnutie
9,90 €

dostupné aj ako:

Little History of Archaeology


The thrilling history of archaeological adventure, with tales of danger, debate, audacious explorers, and astonishing discoveries around the globeWhat is archaeology? The word may bring to mind images of golden pharaohs and lost civilizations, or Neanderthal skulls and Ice Age cave art. Archaeology is all of these, but also far more: the only science to encompass the entire span of human history—more than three million years! This Little History tells the riveting stories of some of the great archaeologists and their amazing discoveries around the globe: ancient Egyptian tombs, Mayan ruins, the first colonial settlements at Jamestown, mysterious Stonehenge, the incredibly preserved Pompeii, and many, many more. In forty brief, exciting chapters, the book recounts archaeology’s development from its eighteenth-century origins to its twenty-first-century technological advances, including remote sensing capabilities and satellite imagery techniques that have revolutionized the field. Shining light on the most intriguing events in the history of the field, this absolutely up-to-date book illuminates archaeology’s controversies, discoveries, heroes and scoundrels, global sites, and newest methods for curious readers of every age.
Vypredané
18,95 € 19,95 €

Little History of Archaeology


The thrilling history of archaeological adventure, with tales of danger, debate, audacious explorers, and astonishing discoveries around the globeWhat is archaeology? The word may bring to mind images of golden pharaohs and lost civilizations, or Neanderthal skulls and Ice Age cave art. Archaeology is all of these, but also far more: the only science to encompass the entire span of human history-more than three million years!This Little History tells the riveting stories of some of the great archaeologists and their amazing discoveries around the globe: ancient Egyptian tombs, Mayan ruins, the first colonial settlements at Jamestown, mysterious Stonehenge, the incredibly preserved Pompeii, and many, many more. In forty brief, exciting chapters, the book recounts archaeology's development from its eighteenth-century origins to its twenty-first-century technological advances, including remote sensing capabilities and satellite imagery techniques that have revolutionized the field. Shining light on the most intriguing events in the history of the field, this absolutely up-to-date book illuminates archaeology's controversies, discoveries, heroes and scoundrels, global sites, and newest methods for curious readers of every age.
Vypredané
12,83 € 13,50 €