! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Ben Goldacre

autor

Rossz tudomány


Könnyű és gyors fogyás, 80 százalékkal fényesebb szempillák, tisztítókúra, mindenható bogyók és kotyvalékok. Megannyi, "tudományosan megalapozott" hatásúként hirdetett csodaszer. Ben Goldacre, az ismert brit tudományos szerző, a Guardian publicistája tudományos bestsellerében az egyszemélyes szélhámos vállalkozásoktól a legnagyobb gyógyszercégekig terjedő egészségipar fülledt hátsó udvarába kalauzol bennünket. Oda, ahol ezek a szereket és a hozzájuk tartozó hangos marketing kampányokat kotyvasztják, és ahova a nagyközönség - nem véletlenül - nem láthat be. Hogyan lesz a soha el nem végzett vagy szándékosan torzított mérésekből tudományos "bizonyíték"? Hogyan kap fel a média minden alapot nélkülöző elgondolásokat és tévhiteket? Miért van az, hogy sokan teljesen gyanútlanul bedőlnek a sarlatánoknak és a kuruzslóknak? Ben Goldacre az igazi tudományt és a mindannyiunkban lakozó józan észt hívja segítségül, amikor a népszerű alternatív gyógymódokat és a gyógyszeripar óriásainak gyakorlatát vizsgálja. A zseniális humorral megírt Rossz tudomány elolvasása után aligha fogunk bedőlni a 21. század nevetségessé tett sárkányfű-árusainak. Ezek közül sokan nem találták viccesnek a leírtakat, és a könyv megjelenése után rettentő pereket zúdítottak a szerző nyakába. És el is vesztették mindegyiket...
Vypredané
13,89 € 14,62 €

Zvrátená veda


Po prečítaní tejto knihy už nebudete veriť ničomu! Spôsobuje vakcína MMR autizmus? Je homeopatia šarlatánskou pavedou? Bude vaše dieťa po drahých produktoch obsahujúcich omega-3 inteligentnejšie a poslušnejšie? Môžeme veriť článkom v médiách, ktoré začínajú vetou „Vedci zistili…“? „Existujú dva presvedčivé dôvody na prečítanie tejto knihy. Prvým je, že si vychutnáte jej systematické dešifrovanie nezmyslov predkladaných nutričnými odborníkmi, homeopatmi, kozmetickými spoločnosťami a farmaceutickým priemyslom. Druhým je fascinujúca diskusia o tom, prečo sa nechávame tak ľahko napáliť. Pridajte ešte zábavnosť knihy a vyjde vám jedna zo zásadných publikácií tohto roku.“ New Scientist „Úplne základná učebnica pre všetkých, ktorí niekedy pocítili znepokojenie nad spravodajstvom o módnych vedeckých ‚prielomoch‘ ,zdravotných hrozbách a príbehoch typu ‚výskumy ukázali‘…“ Time Out „Autor napichuje na rapier svojej logiky veľkú farmáciu, médiá a všetkých, ktorí zneužívajú vedu. Jeho cieľom je naučiť čitateľov, ako rozoznať ich triky, aby boli do budúcna ‚odolní proti novým variantom somarín‘.“ Guardian „Cieľom knihy je vyučovať nás v nádeji, že jedného dňa budeme písať menej nezmyslov.“ Daily Telegraph Ben Goldacre, , britský lekár a novinár, otvára najkontroverznejšie prípady škandálov obchodu s ľudským zdravím a usvedčuje pseudovedcov, ziskuchtivých „odborníkov“ aj dychtivých čarbákov z podvodov a parazitovania na ľudskom zdraví. Všetky súdne spory, ktoré proti nemu boli vyššie uvedenými subjektmi vedené, vyhral. Viac na badscience.net. Ďalšia kniha Bena Goldacrea Zvrátená farmácia na pultoch už od októbra 2013!
Vypredané
12,34 € 12,99 €

Skorumpovaná farmácia


Táto šokujúca kniha by mala byť povinným čítaním lekárov, pacientov i novinárov! „Kniha Skorumpovaná farmácia ukazuje ako trpia a umierajú ľudia, pretože lekárska profesia pripustila, aby záujmy farmaceutického priemyslu mali prednosť pred záujmami pacientov.“ Sir Iain Chalmers, zakladateľ Cochrane Library Medicína je v rozklade. Pacienti veria, že ich lieky sú bezpečné a že sa im lekári snažia predpisovať tie najúčinnejšie lieky, lenže celosvetový farmaceutický priemysel je veľký biznis prešpikovaný korupciou a nenásytnosťou. Lekári aj pacienti potrebujú kvalitné vedecké dôkazy, aby sa mohli správne rozhodnúť – ide predsa o zdravie. Farmaceutické firmy však robia skreslené výskumy svojich liekov, prekrucujú a zveličujú výsledky, používajú cielene vybrané skupiny pacientov... všetko podľa svojich potrieb. Nelichotivé výsledky výskumov sa niekde strácajú. Svet farmaceutického priemyslu je prehnitý, výrobcovia liekov v ňom poskytujú „vzdelanie“ pre lekárov a zdravotnícky personál. Nevyhnutným výsledkom je potom poškodzovanie záujmov pacientov v obrovskom rozsahu. Táto kniha demonštruje, ako dochádza ku skresľovaniu vedy a ku skaze zdravotníckych služieb, ale tiež ukazuje, ako ľahko by sa tieto škody dali napraviť. Ben Goldacre je lekár a publicista, ktorý v svojich knihách a článkoch odhaľuje podvody a škandály vo vede, farmaceutickom priemysle a zdravotníctve, rozuzľuje lživé výroky žurnalistov a usvedčuje z klamstiev šarlatánov ukrývajúcich sa za medicínou. Viac nájdete na www.badscience.net.
Vypredané
12,34 € 12,99 €

I Think You'll Find it's a Bit More Complicated Than That


The very best journalism from one of Britain's most admired and outspoken science writers, author of the bestselling Bad Science and Bad Pharma. In 'Bad Science', Ben Goldacre hilariously exposed the tricks that quacks and journalists use to distort science. In 'Bad Pharma', he put the $600 billion global pharmaceutical industry under the microscope. Now the pick of the journalism by one of our wittiiest, most indignant and most fearless commentators on the worlds of medicine and science is collected in one volume.
Vypredané
11,35 € 11,95 €