Knižné kamarátstva | DOPRAVA ZADARMO od 15€!

Lily Graham

autor

Villa a szigeten


Marisal. Réges-régi nyarak, édes emlékek és egy fájó árulás helyszíne.
Amikor Charlotte férje, James tragikus módon meghal, nem várt ajándékot hagy rá: nagyanyja egykori gyönyörű villáját, a Marisalt, a spanyol Formentera szigeten.

Miközben Charlotte elkezdi felfedezni új otthonát és gyógyítgatni megsebzett szívét a meleg, aranyló napsütésben, rájön, hogy nagyanyja, Alba mennyi titkot őrzött arról, milyen is volt az élete a szigeten. Családja rejtélyes múltja felkelti a kíváncsiságát. Meglepetésére egy mindent elsöprő szerelem története bontakozik ki előtte, ami sok életet sodort veszélybe, és két nővért elszakított egymástól.

Vajon a sziget sötét történelmének szívszorító titka végül sírba száll? Vagy a múlt rejtélyei csapást mérnek az új életre és szerelemre, amit Charlotte már-már megtalál?

A lappangó, sötét múlt feltárása érdekes és fordulatos, lebilincselően izgalmas történetbe ágyazva.

Fedezd fel a titkait!
U dodávateľa
10,41 € 10,96 €

Dieťa z Osvienčimu


„Dotkla sa fotografie v pozlátenom ráme, ktorá vždy stála na jej pracovnom stole, fotografie vychudnutej mladej ženy s veľmi krátkymi tmavými vlasmi a s bábätkom v náručí. Ešte ju čakalo rozpovedať posledný príbeh. Ten ich.
A ten sa začínal v pekle na zemi.“


Písal sa rok 1942 a Eva Adamiová nastúpila do vladu do Osvienčimu. Pre množ-stvo ľudí vo vagóne sa sotva mohla nadýchnuť a z dvojdňového státia na nohách bola úplne vyčerpaná. Jediné, na čo dokázala myslieť, bola nádej, že sa opäť stret-ne so svojím manželom Michalom, ktorého tam poslali o šesť mesiacov skôr.
V Osvienčime však nebolo po Michalovi ani chýru, ani slychu a na Evu namiesto radosti zo stretnutia doľahla tvrdá realita koncentračného tábora. Našťastie tam mala priateľku Sophiu, s ktorou sa delili nielen o spoločnú pričňu, ale aj o svoje sny – Eva túžila nájsť Michala a Sophia dozvedieť sa, čo sa stalo s jej synom Thomasom, ktorý zostal v Rakúsku. Sophii sa podarilo zistiť, kde je Michal, a dohodnúť jeho posledné stretnutie s Evou, hoci vedela, že za to bude musieť podpísať zmluvu s diablom...
Keď Eva zistila, že je tehotná, právom sa obávala, že tým ohrozuje tak svoj život, ako aj život svojho ešte nenarodeného dieťaťa. Priateľky si sľúbili, že nech sa stane čokoľvek, každá z nich urobí pre dieťa tej druhej aj to posledné. V snahe prežiť sa upínali na poslednú iskierku nádeje v tom neľudskom, nedôstojnom prostredí – na svoje deti, ktoré raz budú môcť vyrozprávať, čo ich matky skúsili.

Srdcervúci príbeh o prežití, v ktorom o živote a smrti neraz rozhodla náhoda a kde sa šťastie dalo nájsť aj v tých najtemnejších časoch.
Na sklade
15,11 € 15,90 €