John Gray

autor

Amsterdam (Lonely Planet City Guide)


2.38 million Britons visited the Netherlands in 2006 this is a 8.6 per cent increase on 2005 (National Statistics). This is a new-look city guide, featuring great new design and a new colour section. It contains more walking and cycling tours of Amsterdam than the competition and offers in-depth coverage of the city and off-the beaten path sights and neighbourhoods for the intrepid traveller who wants to go beyond the typical and experience real" Amsterdam culture."
Vypredané
17,95 € 18,89 €

Praktické zázraky pre Mars a Venušu


V uplynulom polstoročí sa veľmi zrýchlilo životné tempo aj potenciál človeka prispôsobiť sa zmenám. Dnes je v moci každého z nás vziať zodpovednosť za svoj osud do vlastných rúk a uskutočniť svoje sny. Treba len vedieť rozpoznať túto svoju schopnosť, spochybniť staré názory, zbaviť sa zastaraných spôsobov myslenia a riadiť sa deviatimi princípmi a deviatimi technikami prírodnej energie. Potom sa nám rýchlo a bez ohľadu na minulé chyby či obmedzenia podarí urobiť naozajstné zmeny a dosiahnuť praktický zázrak trvalej lásky, narastajúceho úspechu a dobrého zdravia.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Mars a Venuša na pracovisku


John Gray nám vo svojej najnovšej knihe Mars a Venuša na pracovisku ukazuje, že pochopením rozdielov medzi mužmi a ženami na pracovisku môžeme lepšie reagovať...
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Zdravie a šťastie s Marsom a Venušou


John Gray objasňuje rozdiely medzi pohlaviami a ponúka praktické riešenia, ako si udržať chemickú rovnováhu mozgu, správne sa stravovať, cvičiť, prežívať romantické vzťahy a zvládať stres. Tieto oblasti sú navzájom úzko prepojené. Mozgový chemizmus vplýva na náladu, energiu, vzťahy a stravovacie návyky. Nadmerný stres ovplyvňuje mozgový chemizmus, komunikačné schopnosti a sústredenie. Problémy vo vzťahoch nás vystavujú väčšiemu riziku depresie, stres prináša so sebou prejedanie sa. No odpovede, ako navodiť optimálny stav v týchto oblastiach, nie sú pre mužov a ženy rovnaké. A to je kľúčový prvok tejto knihy: muži a ženy potrebujú na vyváženie mozgového chemizmu osobité riešenia. Program sa sústreďuje na - vzťahy a komunikáciu, ktoré ovplyvňujú hormonálnu rovnováhu a chemickú rovnováhu mozgu - výživové doplnky na zvýšenie fyzickej, duševnej a emocionálnej pohody - stravovanie podľa pohlavia, výživu a starostlivosť o hmotnosť - základné fyzické cvičenia stimulujúce lymfatický, end
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Mars a Venuša na rande, 2.vydanie


Kniha Mars a Venuša na rande je určená predovšetkým slobodným a rozvedeným ľuďom, ale aj tým, čo sa práve rozišli so svojím partnerom a hľadajú lásku - svoje druhé ja, s ktorým by mohli prežiť vzťah plný porozumenia, šťastia a nehy. Lenže na to, aby sme spoznali toho pravého, ktorý uspokojí našu potrebu intimity, vzájomnej komunikácie a nádherného ľúbostného života, musíme poznať dynamiku mužskej a ženskej túžby a osvojiť si nové spôsoby dvorenia. Aj v prípade, že nám šťastie žičilo a stretli sme ideálneho partnera, bez ovládania správnej techniky dvorenia sa môže stať, že ho stratíme. Ak si uvedomíme chyby minulosti a oslobodíme sa od starých spôsobov správania, umožní nám to vytvoriť vzťah, o ktorom sme vždy snívali.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Mars a Venuša v spálni, 2. vydanie


Nové vydanie obľúbenej príručky. Autor nám v tejto vzrušujúcej knihe predkladá množstvo duševných a fyzických predností, s využitím ktorých bude váš vzťah stále plný nehasnúcej vášne.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Musí sa Mars zraziť s Venušou?


Dobré komunikačné návyky môžu ženy a mužov spájať, no keď sa do vzťahov zamieša narastajúci stres, Mars a Venuša sa zrazia. Mnohé páry namiesto toho, aby spolu čelili problémom mocnejšou láskou, žijú vedľa seba ako cudzinci. Vášeň sa z ich vzťahu vytratí alebo sa celkom odcudzia, rozdelí ich zloba, nenávisť, sklamanie, hádky či výbuchy hnevu. Hlavnou príčinou hádok je síce stres, podstatou konfliktov je však skutočnosť, že ženy a muži sa s ním absolútne odlišne vyrovnávajú. Ženy a muži sú si síce podobní, no so stresom sa vyrovnávajú celkom odlišným spôsobom. Čím je stres väčší, tým väčšie sú rozdiely. Niekedy to vyzerá tak, akoby sme boli z absolútne odlišných planét, akoby ženy boli Venušanky a muži Marťania. Ak sa nebudeme snažiť pochopiť, že na stres reagujeme celkom odlišne, Mars sa s Venušou zrazí namiesto toho, aby sa ich dráhy k sebe priblížili.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Dvě tváře liberalismu


John Gray se ve své pronikavé studii snaží doložit, že liberální myšlení v sobě vždy zahrnovalo dvě rozporuplné teze. Ta první tvrdí, že liberální myšlení je teorií o universálním racionálním konsensu, který se snaží nalézt nejlepší způsob života pro všechny, podle druhé je liberalismus projektem mírové koexistence mezi různými druhy životních stylů. Podle Graye je pojetí racionálního konsensu anachronismem v době, kdy i život jednotlivého člověka obsahuje více než jeden životní styl. Budoucnost liberalismu tak patří teorii modu vivendi, který poprvé formuloval Thomas Hobbes.
Vypredané
11,12 € 11,70 €

Al Kajda a co to znamená být moderní


Al Kajda není žádným pozůstatkem středověku, míní anglický filozof John Gray. Naopak, je produktem modem doby, produktem „moderního“ uvažování, produktem éry globalizace. Stejně jako například celosvětové drogové kartely a jiné podoby organizovaného zločinu. Ve světle teroristických útoků, které 11. září 2001 směřovaly na New York a Washington, je proto třeba nově zhodnotit „západní“ představy o tom, co je moderní a zda modernost je opravdu onen jednolitý a veskrze kladný stav věcí, jak rádi soudíme. John Gray zkoumá všechny moderní západní mýty o jediné správné cestě vpřed, ke všeobecné civilizaci, jež bude znamenat „konec dějin“. Stvrzuje přitom svoji pověst myšlenkového provokátora. Jeho kniha, kterou londýnské nakladatelství Faber and Faber vydalo roku 2003, je přitom důkladnějším rozvedením argumentů jedné drobné kapitoly z populární práce Slamění psi, která vyšla i v českém překladu.
Vypredané
8,44 € 8,88 €

Mars a venuše začínají znovu


Ohleduplný průvodce při hledání nové lásky po bolestném rozchodu, rozvodu či ztrátě blízké osoby.
Vypredané
12,01 € 12,64 €

Jak mít co chceme a chtít co už máme


Objavte šťastie, ktoré už máte. Múdre rady a metódy popísané v tejto knihe vám umožnia prežiť a precítiť väščiu radosť, lásku a sebaistotu aj vnútorný mier.
Vypredané
12,01 € 12,64 €

Mars a Venuše na pracovišti


První kniha o vztazích mužů...
Vypredané
11,12 € 11,70 €

Mars a Venuše s láskou


Také vám někdy připadá, že váš partner je z jiné planety? Pro všechny, kdo chtějí pochopit svého partnera, je určen tento ilustrovaný průvodce světem mužů z Marsu a žen z Venuše. Může se stát něžným dárkem milované osobě, vyjadřujícím naději na zdravý a trvalý partnerský vztah nebo vašim osobním rádcem ve věcech lásky.
Vypredané
12,01 € 12,64 €

Mars a Venuše dietou a cvičením k cíli


Co ve stravě nemají opominout ženy, aby byly šťastné a vyrovnané? Co by měli jíst muži, aby byli činorodí a měli chuť aktivně vyjadřovat lásku? Ač se to zdá neuvěřitelné, to jak se stravujeme a jak zacházíme se svým tělem, ovlivňuje naše partnerské vztahy. Něco jiného posiluje muže a něco jiného ženy. Je dobře, když muž ví, co se s ženou děje v důsledku nedostatku serotoninů. A je stejně dobře, když žena pochopí výpadky mužova zájmu jako nedostatek dopaminů. Tato moudrá kniha nás učí vzájemnému porozumění a životní vyváženosti.
Vypredané
11,12 € 11,70 €

Kacířství


Anglický filozof a politolog John Gray pokračuje ve vytříbeném, přitom však velmi břitkém, až nelítostném odhalování klamné iluze lidstva, která se nazývá víra v pokrok. Eseje původně vznikaly pro londýnský týdeník New Statesman, lze je tedy považovat i za svého druhu komentáře ke světovému dění na prahu 21. století.
Vypredané
12,86 € 13,54 €

Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl


Ako dosiahnuť hodnotnejšie a plnšie vzťahy, než ako mali naši rodičia.
Vypredané
12,01 € 12,64 €