! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Ryś Grzegorz

autor

Škandál milosrdenstva


Miestami až napínavý výklad biblických podobenstiev a príbehov z pera poľského biskupa Grzegorza Ryśa pod názvom Škandál milosrdenstva otvorí čitateľovi dosiaľ možno netušené súvislosti. Zároveň však môže byť zdrojom nových inšpirácií, ako Sväté písmo žiť. Autor v súlade s učením ostatných pápežov zdôrazňuje nutnosť osobného vzťahu s Bohom, lebo nemilujeme prikázania či Desatoro, ale Osobu. A táto Osoba – Ježiš Kristus – raz príde s oslávenými ranami svojho víťazstva. Čo sa v nás ozve, keď ich uvidíme? Strach či dôvera? Sú to rany vykúpenia, rany milosrdenstva... pre tých, ktorí veria, dúfajú, milujú.
Na sklade 1Ks
4,47 € 4,70 €

Stalo sa Slovo


Kniha, ktorá vznikla z adventnej duchovnej obnovy, ktorej téma bola Slovo sa stalo telom. Titul hovorí o Božom slove, ktoré sa uskutočňuje v každom z nás a na ktoré môžeme odpovedať vierou. Je rozprávaním o nádejí, ktorú nám Boh ponúka v Kristovi. Každému sa Boh dáva poznať pod menom Ja Som.
U dodávateľa
3,90 € 4,10 €

Inkvizice


Kniha se zabývá fenoménem, který je zhusta nazírán optikou protiklerikálního pokrokářství. Inkvizice byla prostředkem kontroly pravověrnosti, ale vlastní výkon spravedlnosti byl svěřován „světskému rameni“. Autor ukazuje inkvizici jako specifickou instituci nejen v dějinném vývoji, ale také v širší teritoriální různorodosti. Inkvizice vznikla z oslnění třemi velkými pokušeními: dočasné vlády, moci a peněz. Inkviziční tribunály se začaly objevovat ve Španělsku v 15. století, autor nás provede celou její historií.
Vypredané
6,65 € 7,00 €