Doprava nákupov od 15 € je TERAZ ZADARMO

Richard Gunderman

autor

Marie Curie


Marie Curie byla první ženou, která obdržela Nobelovu cenu, a jedinou ženou, která tuto poctu získala dvakrát, a současně jediným člověkem, jenž ji obdržel ve dvou různých vědeckých oborech. Tato biografie v plném světle odhaluje lidské i vědecké aspekty jejího života. Popisuje její bouřlivý osobní příběh v době sociálních zvratů a zápas o uznání v časech, kdy byly ženy-vědkyně téměř neznámým pojmem. Marie Curie zemřela v roce 1934, když podlehla aplastické anémii, která se zřejmě rozvinula v souvislosti s jejím vědeckým bádáním. Její práce nejen že přispěla k našemu pochopení struktury atomu, a tím také k samotné fyzikální podstatě světa, ale také položila základy moderních medicínských inovací, jako například radioterapie. Marie Curie nepřestává inspirovat miliony lidí celého světa.
Na sklade
17,81 € 18,75 €

Tesla: Človek, vynálezca a vek elektriny


Prenikavý a komplexný portrét slávneho vedca doplnený o vzácne a nádherne reprodukované dokumenty z jeho osobného archívu

Nikola Tesla patrí medzi najslávnejších fyzikov všetkých čias. Vedec a inžinier, ktorého považujeme za otca modernej elektriny, zmenil svet. Venoval sa výskumu a počas života si dal zaregistrovať viac ako 700 patentov. Už v detstve sa zaoberal širokou škálou vedeckých výziev, pričom pri hľadaní riešení a pri konštrukcii vynálezov prejavoval mimoriadny zmysel pre detaily. Vyvinul mnohé z princípov, ktoré formovali budúcnosť vedy.

Tento ilustrovaný životopis odhaľuje vývoj Teslových kľúčových teórií a vynálezov od röntgenu cez radar, transformátor a rádio až po diaľkové ovládanie. Osvetľuje osobný a profesionálny život excentrického muža, ktorý napriek tomu, že tak veľmi prispel k rozvoju modernej civilizácie, napokon trpel osamelosťou a biedou.

Autor opisuje, odkiaľ Tesla pochádzal, aké ciele si vytýčil, čo naozaj dosiahol, časy, v ktorých žil, ľudí, s ktorými pracoval, veľkú slávu, ktorú zažil, aj neúspechy a utrpenia, ktoré zakúsil. Vďaka tomu vznikla mozaika, ktorú každý zvedavý človek označí za fascinujúcu.

Kniha je určená širokej verejnosti a mnohým ľuďom sprostredkuje nový pohľad na Teslu. Ponúka zhrnutie jeho života, ukážky zo súkromných denníkov a poznámok aj fotografie z rodinného archívu. Na Teslovom živote však možno obdivovať oveľa viac, než sa zmestilo do tejto ilustrovanej publikácie.
Predpredaj
15,92 € 19,90 €

Tesla


Nikola Tesla patří mezi nejslavnější fyziky všech dob. V knize je shrnut jeho život, ale i ukázky z jeho soukromých deníků a poznámek. Publikace obsahuje fotografie ze soukromého rodinného archivu.
Vypredané
17,81 € 18,75 €