% Zľavy na hry %

Robert Harris

autor

Vaterland


Berlín v roku 1964. Od víťazstva Nemecka v druhej svetovej vojne uplynulo 20 rokov a v ríši vrcholia prípravy na oslavy 75. narodenín Adolfa Hitlera. V tejto atmosfére vyšetruje berlínsky detektív Xavier March prípad mŕtveho muža nájdeného na brehu jazera. Precízne a dôkladné pátranie dovedie Marcha k odhaleniu šokujúceho teroristického sprisahania, ktoré môže ohroziť celú ríšu. Robert Harris je britský autor historických trilerov a populárno-náučných kníh.
Na stiahnutie
9,99 €

dostupné aj ako:

Druhý spánek


Píše se rok 1468. Mladý kněz Christopher Fairfax přijíždí do odlehlé vesnice ve Wessexu, aby vykonal pohřeb tamního faráře. Země v okolí je posetá starými artefakty – mincemi, úlomky skla, lidskými kostmi - které starý farář sbíral. Nevedla tato posedlost k jeho smrti? Fairfax se rozhoduje odhalit pravdu. V průběhu příštích šesti dnů bude vše, čemu věří, podrobeno zničující zkoušce. Poslední spánek je postapokalyptický román s nečekaným zvratem. Příběh se odehrává v budoucnosti, nikoli v minulosti. Dozvídáme se, že kolem roku 2025 se spletitě propojená globální společnost, o které dnes uvažujeme jako o čemsi naprosto samozřejmém, totálně zhroutila. Jak? Důvodů se nabízí víc. Mezi zbytky těch, kdo přežili, přinejmenším v Británii, se vynořil nový společenský řád pod vedením katolické církve. V novém kalendáři těchto lidí se rok 2025 stává rokem 666 (podle biblické „číslice šelmy“, jak je popsáno ve Zjevení Janově 13:15-18). Rok 1468 je tudíž od současnosti vzdálen do budoucnosti o více než 800 let. V Posledním spánku Harris zkoumá svět, který je neznámý a starý, a zároveň poukazuje na důsledky našeho flagrantního ignorování současných existenciálních nebezpečí. Staví nás do jádra záhady. Katastrofa, která postihla svět, je důsledkem naší chamtivosti a ctižádostivosti, naší arogance. Zodpovědní jsme za to my všichni…
Na stiahnutie
10,38 €

V2


November 1944. Hitler vkladá všetku nádej aj finančné prostriedky Tretej ríše do zbrane, ktorá má zmeniť neúspešný priebeh vojny a poraziť Veľkú Britániu. V tajnej podzemnej továrni väzni vyrábajú súčiastky rakety V2, ktorú vyvinuli vedci vo vojenskom výskumnom stredisku v Peenemünde. Na základni v lesoch, mimo dostrelu spojeneckých lietadiel, pripravuje raketový inžinier Rudi Graf pod prísnym dohľadom SS ničivú strelu na odpálenie. Na druhom brehu Severného mora sa mladá Angličanka Kay Caton-Walshová pripojí k zvláštnemu oddielu britskej rozviedky.Boj s neviditeľným nepriateľom sa začína.
Na stiahnutie
9,79 €

Rakety smrti


Blíží se konec roku 1944 a nacistické Německo vkládá všechny své naděje do vývoje nových, zničujících zbraní. Patří k nim i děsivé rakety V2. Mladý inženýr Rudi Graf na odlehlé základně v lesích mimo dosah spojeneckého bombardování dohlíží pod přísnou kontrolou jednotek SS na poslední úpravy. A mezitím se mladá Angličanka Kay Caton-Walshová připojuje ke speciálnímu oddílu britské rozvědky. Jejich muse může změnit průběh války, i když k němu nedojde na bojišti…
Na stiahnutie
12,99 €

dostupné aj ako:

Dôstojník a špión


Robert Harris napísal bestsellery Duch, Index strachu, Vaterland, Archangeľsk či Enigma, ale aj historické romány Pompeje a Impérium. Vo svojom najnovšom románe strhujúco prerozprával historické okolnosti najznámejšieho justičného omylu v dejinách. Na motívy knihy sa pripravuje film v réžii Romana Polanského.Píše sa rok 1895, je mrazivé januárové ráno a major Georges Picquart dozerá na verejnú degradáciu kapitána Alfreda Dreyfusa, usvedčeného zo špionáže. Zhromaždený dav žiada zradcovu smrť. Ctižiadostivého majora za odmenu povýšia, a tak sa stane najmladším plukovníkom francúzskej armády a šéfom „štatistického oddelenia" - tajnej služby, ktorá „odhalila" špióna. Dreyfusa odsúdia na doživotný pobyt na Diabolskom ostrove, kde sa nesmie s nikým zhovárať. Zdá sa, že jeho prípad je definitívne uzavretý. No Picquart postupne zisťuje, že v srdci francúzskej tajnej služby niečo hnije. V radoch armády odhalí ďalšieho špióna, ale jeho nadriadení akoby to nechceli vziať na vedomie. Picquart napriek hrozbám pokračuje vo vyšetrovaní a čoskoro podstúpi takmer rovnakú tŕnistú cestu ako ten, koho sám dostal do väzenia.
Na stiahnutie
8,99 €

dostupné aj ako:

Mníchov


September 1938. Hitler sa rozhodol začať vojnu. Chamberlain zúfalo túži udržať mier. O tejto otázke sa rozhodne v meste, čo sa navždy zapíše do dejín vďaka dohode, ktorá nielenže viedla k rozkladu demokratického Československa, ale aj otvorila dvere Hitlerovým politickým ambíciám v Európe. Zatiaľ čo Chamberlainovo lietadlo letí ponad Lamanšský prieliv a Hitlerov vlak uháňa na juh od Berlína, do Mníchova cestujú Hugh Legat, jeden z Chamberlainových osobných tajomníkov, a Paul Hartmann, nemecký diplomat a člen protihitlerovského odboja. Tí dvaja boli kedysi dobrými priateľmi a teraz, keď je budúcnosť Európy na vážkach, sa ich cesty znova pretnú.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom historickej beletrie, ktorá nemá ďaleko od reálnych dejín. Čitateľom, ktorých nadchol Harrisov Vaterland alebo Enigma.
Na stiahnutie
9,99 €

dostupné aj ako:

Impérium - Boj o Rím


Anglický spisovateľ Robert Harris (1957) je autorom trilógie o živote slávneho rímskeho politika a rečníka Cicera. Po úspešnej prvej časti Impérium (SLOVART 2007) vychádza druhý diel Lustrum, ktorého dej je zasadený do Ríma, rok 63 pred.n.l. V meste, ktoré od získania obrovského územia delí iba vlások, zápasí o moc sedem ľudí. Cicero je konzul, Caesar jeho bezohľadný mladý rival, Pompeius najväčší generál republiky, Crassus jej najbohatší muž, Cato politický fanatik, Catilina psychopat a Clodius ambiciózny sukničkár. Príbehy týchto skutočných historických postáv - ich spojenectvá a zrady, ich krutosti a klamstvá, ich brilantnosť a ich zločiny - sú všetky navzájom prepojené, aby vytvorili tento epický román. Jeho rozprávačom je Tiro, ktorý slúži ľstivému, ľudsky komplikovanému Cicerónovi ako súkromný tajomník. Pozná všetky tajomstvá svojho pána - čo je preňho veľmi nebezpečné.
Vypredané
12,30 € 12,95 €

Imperium


Ancient Rome 'a city of glory built on a river of filth teems with ambitious and ruthless men. None is more brilliant than Marcus Cicero. A rising young lawyer, backed by a shrewd wife, he decides to gamble everything on one of the most dramatic courtroom battles of all time. Win it, and he could win control of Rome itself. Lose it, and he is finished forever.Upozornenie: Vzhľadom na častejšie obmeny vydaní tejto knihy v zahraničí, kus, ktorý vám zašleme, nemusí mať rovnakú obálku ako je zo brazená tu. Zobrazená obálka môže byť iba ilustračná. Obsah knihy aj cena budú však identické, bez ohľadu na obálku.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Enigma


March 1943, the war hangs in the balance, and at Bletchley Park a brilliant young codebreaker is facing a double nightmare. The Germans have unaccountably changed their U-boat Enigma code, threatening a massive Allied defeat. And as suspicion grows that there may be a spy inside Bletchley, Jericho's girlfriend, the beautiful and mysterious Claire Romilly suddenly disappears.
Vypredané
7,03 € 7,40 €

Enigma


Román Enigma sa odohráva na pozadí skutočných historických udalostí. Anglicko, Bletchley Park, 1943. Brilantný matematik Thomas Jericho je členom tímu britských kryptografov, ktorí sa nepretržite pokúšajú dešifrovať tajné kódy nemeckého vojnového loďstva. Celú svoju myseľ podriaďuje jedinému cieľu - rozlúštiť najzložitejší operačný kód nemeckých ponoriek Žralok, vytvorený na špeciálne upravenom nemeckom šifrovacom stroji enigma. Všetky v texte citované rádiogramy nemeckého námorníctva sú autentické. Robert Harris sa narodil roku 1957 v anglickom meste Nottingham. Študoval na Cambridge University angličtinu. Po ukončení štúdia pracoval v BBC. V roku 1987 televíziu opustil a začal pracovať ako editor pre The Observer a ako komentátor Sunday Times. Harris je autorom piatich kníh literatúry faktu. Rozšifrovanie tajného kódu nemeckej armády môže zachrániť životy námorníkov, tajných agentov a možno aj lásku, ktorá tu vzplanie... Knihu preložila Katarína Karovičová.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Archangeľsk


V polovici deväťdesiatych rokov sa v Moskve konalo sympózium pri príležitosti otvárania ruských archívov. Stretli sa na ňom vedecké kapacity z celého sveta. Náhoda zviedla dokopy anglického historika a amerického reportéra, ktorí sa vydali po stope dosiaľ nepoznaných Stalinových dokumentov. Pátranie ich zaviedlo historicky až štyridsať rokov nazad a zemepisne vysoko na chladný ruský sever. Tam napokon vyriešia ohromujúcu záhadu, ktorá by mohla zvrátiť chod dejín. Ukáže sa, že Stalin zanechal ľudstvu dedičstvo, aké by si nikto nepripustil ani v najbujnejšej fantázii... Knihu preložila Daniela Holáková.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Impérium


Starý Rím, mesto slávy postavené na brehu rieky neresti, sa hemží ambicióznymi a neľútostnými mužmi. Nik z nich sa však nevyrovná Marcovi Cicerovi. Mladý postupujúci právnik, brzdený manželkou-dračicou, sa rozhodne staviť všetko na jedinú kartu v najdramatickejšom zákulisnom boji všetkých čias. Ak vyhrá, získa neobmedzenú moc nad Rímom. Ak prehrá, je navždy stratený.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

The Ghost


The stunning new novel from the No. 1 bestselling author of Fatherland, Enigma, Archangel, Pompeii and Imperium. “The moment I heard how McAra died I should have walked away. I can see that now. I should have said, ‘Rick, I’m sorry, this isn’t for me, I don’t like the sound of it,’ finished my drink and left. But he was such a good storyteller, Rick — I often thought he should have been the writer and I the agent — that once he’d started talking there was never any question I wouldn’t listen, and by the time he had finished, I was done for.”After five books set firmly in the past, Robert Harris returns with a contemporary novel that brings the reader face to face with some of the biggest issues of our time — the result is a gripping and genuinely thrilling read.From the Hardcover edition.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Obchod s Hitlerem


Jakmile Gerd Heidemann, reportér listu Stem, získal první díly "deníků Adolfa Hitlera", kresby, malby a další dokumenty zaručeně signované Hitlerem, spojil se s mocnými tohoto tiskového koncernu. Několik let přísně utajovaná záležitost nakonec roztočila na plné obrátky světový obchod. Zatímco Stern již vyplatil statisíce marek za získání dalších dílů, ověřuje se pravost dokumentů. Kdo byl autorem deníků? Kdo z mocných tiskových magnátů naletěl? Kdo na všechno doplatil?
Vypredané
16,03 € 16,87 €

Duch


Hrdinom príbehu novej knihy Roberta Harrisa je profesionálny spisovateľ. Keď raz celkom nečakane dostane ponuku napísať memoáre bývalého britského predsedu vlády Adama Langa, neodolá tejto vábivej ponuke. Musí odísť za ním do Ameriky a dokončiť knihu v ústraní luxusného domu. Takmer v rovnakom čase, ako sa skrížia cesty rozprávača príbehu a šarmantného bývalého britského popredného politika, médiá zverejňujú kompromitujúcu správu. Pred niekoľkými rokmi na poste predsedu vlády schválil nezákonný zákrok proti štyrom britským občanom podozrievaným z terorizmu. Spočiatku sa zdá, že je to pre memoáre nepodstatná téma. Postupne sa však stáva kľúčovou, a nielen v životnom príbehu Adama Langa. Osudovo zasiahne aj autora jeho memoárov.
Vypredané
9,45 € 9,95 €

dostupné aj ako:

Lustrum


The rise of Robert Harris as one of the UK´s premier novelists has been something of a phenomenon. His breakthrough book was, of course, Fatherland, and even though the premise (Germany had won the Second World War and occupied Britain) was not original,
Vypredané
18,95 € 19,95 €