Reed Hastings

autor

Bez pravidiel (Netflix a kultúra znovuzrodenia)


Predstavte si, že pracujete pre spoločnosť, ktorá vám dáva najvyšší plat, aký je možné vo vašej brandži dosiahnuť, a v pracovnej zmluve máte klauzulu, že keď jedného dňa z firmy odídete, dostanete rozprávkové odstupné. Nikto od vás nečaká, že budete pracovať dvanásť a viac hodín denne, nikto nesleduje, koľko dovolenky si počas roka vyčerpáte. Nemusíte si robiť starosti, či vám firma preplatí letenky alebo obedy s klientom, alebo či vám nadriadený schváli rozpočet na projekt, ktorý ste si sami podpísali. O všetkom rozhodujete vy. Spoločnosť vám vytvorí tie najlepšie podmienky na prácu, je maximálne transparentná a navyše vám kedykoľvek poskytne prístup ku všetkým kľúčovým informáciám, aby ste vedeli, ako sa firme darí.Myslíte si, že to je nereálne? Nie je. Presne takto totiž funguje Netflix s pobočkami po celom svete. So zamestnancami zaobchádza ako s dospelými a racionálnymi ľuďmi. Nenúti ich dodržiavať pravidlá a politiky bežné vo väčšine korporácií. Za to od nich očakáva len jedno – aby vždy a za každých okolností konali v najlepšom záujme spoločnosti. A za svoje rozhodnutia niesli zodpovednosť. Kniha BEZ PRAVIDIEL je príbeh firemnej kultúry aktuálne jednej z najznámejších a najpopulárnejších technologických firiem sveta, streamovacej služby Netflix. Je to príbeh, v ktorom víťazí fungovanie bez pravidiel. Príbeh plný inšpirácie a dôvodov na zamyslenie sa na tému, ako najlepšie riadiť firmu.
Na sklade 3Ks
15,11 € 15,90 €

Pravidlo žádných pravidel


Firemní kultura Netflixu se na první pohled zdá příliš radikální na to, aby v reálném světě mohla fungovat. Jenže Netflix se díky ní dokázal proměnit z půjčovny DVD ve streamovací velmoc se 195 miliony zákazníků, která produkuje oscarové snímky. Netflix představuje jeden z největších byznysovy´ch úspěchů historie. Jeho nevídaná firemní pravidla však nepřišla až se slávou a miliardovy´mi tržbami. Naopak, například pravidlo „plaťte nejlépe na trhu“ Netflix zavedl během finanční krize, kdy mu hrozil krach. Tehdy jeho CEO Reed Hastings pochopil, že jeden drahy´, špičkovy´ zaměstnanec nahradí několik průměrny´ch, a ušetří tak náklady.Tato manažerská příručka pro 21. století ukazuje novou cestu, jak vést firmu v rychle se měnícím světě. Každy´, kdo nechce dopadnout jako Kodak nebo Nokia a kdo usiluje o vysokou produktivitu či inovativnost, v ní najde jasny´ a konkrétní návod, jak toho docílit.
Na stiahnutie
9,95 €

dostupné aj ako:

No Rules Rules


Hard work is irrelevant. Be radically honest. Adequate performance gets a generous severance.And never, ever try to please your boss.These are some of the ground rules if you work at Netflix. They are part of a unique cultural experiment that explains how the company has transformed itself at lightning speed from a DVD mail order service into a streaming superpower - with 125 million fervent subscribers and a market capitalisation bigger than Disney.Finally Reed Hastings, Netflix Chairman and CEO, is sharing the secrets that have revolutionised the entertainment and tech industries. With INSEAD business school professor Erin Meyer, he will explore his leadership philosophy - which begins by rejecting the accepted beliefs under which most companies operate - and how it plays out in practice at Netflix.From unlimited holidays to abolishing financial approvals, Netflix offers a fundamentally different way to run any organisation, one far more in tune with a fast-paced world.For anyone interested in creativity, productivity and innovation, the Netflix culture is something close to a holy grail. This book will make it, and its creator, fully accessible for the first time.
Vypredané
17,58 € 18,50 €