Stephen Hawking

autor

Veľký plán


Autori sú svetovo uznávaní teoretickí fyzici a ich knihy sú aj u nás prekladané a populárne. Táto osvedčená dvojica špičkových svetových popularizátorov pútavým spôsobom nastoľuje najpodstatnejšie otázky našej existencie a miesta človeka vo vesmíre. Zaoberajú sa úvahami o úlohe a podstate zákonov v prírode, o ich objavovaní a overovaní. Sú tu brilantne zhrnuté otázky, nad ktorými určite rozmýšľa každý inteligentný tvor (existuje Boh; prečo je tu niečo a nie nič; aký má zmysel život a naša existencia; platí Darwinova evolúcia; existuje umelá inteligencia; a pod.).Kniha je nesmierne pútavá a zrozumiteľne tlmočí fundamentálne otázky nášho bytia a vesmíru.
Na stiahnutie
10,49 €

dostupné aj ako:

Moja stručná história


Stephen Hawking očaril čitateľov na celom svete sériou bestsellerov, v ktorých odhaľuje tajomstvá vesmíru. Teraz po prvý krát sa najslávnejší kozmológ pozerá do svojho vnútra a prezrádza detaily svojho života a intelektuálneho rozvoja.Moja stručná história rozpráva o Hawkingovej nepravdepodobnej ceste od chlapčenských rokov v povojnovom Londýne až po roky medzinárodnej slávy. Tento stručný, vtipný a úprimný príbeh predstavuje Hawkinga ako zvedavého chlapca, ktorého spolužiaci prezývali Einstein; ako vtipkára, ktorý sa raz stavil s kolegom o existencii čiernej diery; ako mladého manžela a otca, ktorý sa snaží vybudovať si postavenie vo svete fyziky a kozmológie.Hawking píše s pokorou a humorom sebe vlastným a zdôveruje sa aj s výzvami, ktorým musel čeliť potom ako mu vo veku dvadsať jeden rokov diagnostikovali ALS (amyotrofnú laterálnu sklerózu). V knihe sleduje svoj rast ako mysliteľ a vysvetľuje ako ho vyhliadka skorej smrti priviedla k prelomovým objavom. Opisuje aj vznik svojho majstrovského diela Stručná história času, jednu z kľúčových kníh dvadsiateho storočia. Moja stručná história otvára čitateľom okno do Hawkingovho osobného vesmíru.
Na stiahnutie
8,90 €

dostupné aj ako:

Gregorove tajné výpravy do vesmíru


Kniha, ktorú spolu napísali svetoznámy astronóm Stephen Hawking a jeho dcéra Lucy, kombinuje napínavý a zábavný príbeh s množstvom zaujímavých faktov o vesmíre vrátane najnovších poznatkov Stephena Hawkinga o čiernych dierach. Keď Gregor hľadá svoje domáce prasiatko v susednej záhrade, stretne nových susedov Annu a jej otca Erika, ktorý je uznávaný vedec. Otvoria sa mu dvere do celkom nového sveta. Do sveta, kde sa dá na svet pozerať z iného pohľadu – z vesmíru.Koncom februára 2015 prišiel do kín Oscarom ocenený film o Stephenovi Hawkingovi inšpirovaný jeho autobiografiou Moja stručná história
Na stiahnutie
8,99 €

Gregorova vesmírna naháňačka za pokladom


Gregorova najlepšia kamarátka Anka potrebuje pomoc. Jej otec, zanietený vedec, pracuje na vesmírnom projekte, no nič nejde tak, ako by malo. Na Marse pristál robot, ktorý má skúma povrch planéty, no správa sa čudne. A Anka práve našla v otcovom superpočítači čosi záhadné. Je to správa od mimozemšťanov Existuje ešte niekde vo vesmíre život Pokračovanie úspešnej knihy otca a dcéry Hawkingovcov Gregorove tajné výpravy do vesmíru.Koncom februára 2015 prišiel do kín Oscarom ocenený film o Stephenovi Hawkingovi inšpirovaný jeho autobiografiou Moja stručná história
Na stiahnutie
8,99 €

dostupné aj ako:

Grand Design


In the last thirty years of his life Albert Einstein searched for a unified theory - a theory which could describe all the forces of nature in a single framework. But the time was not right for such a discovery in Einstein's day. Neither was the time right when, in 1988, Professor Stephen Hawking wrote A Brief History of Time in which he took us on a journey through classical physics, Einstein's theory of relativity, quantum physics and string theory in order to explain the universe that we live in. He concluded, like Einstein, that science may soon arrive at the long sought after 'Theory of Everything'. In this ground-breaking new work, Professor Hawking and renowned science writer Leonard Mlodinow have drawn on forty years of Hawking's ow n research and a recent series of extraordinary astronomical observations and theoretical breakthroughs to reveal an original and controversial theory. They convincingly argue that scientific obsession with formulating a single new model may be mispl aced, and that, instead, by synthesising existing theories we may discover the key to finally understanding the universe's deepest mysteries. Written with the clarity and lively style for which Hawking is famous, The Grand Design is an account of Haw king's quest to fuse these different strands of scientific theory. It examines the differences between past and future, explains the nature of reality and asks an all-important question: How far can we go in our search for understanding and knowledge ?
Vypredané
10,44 € 10,99 €

Velkolepý plán


Hawking a Mlodinow ve své knize přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad: Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně "vyladěn", že je možné, abychom v něm mohli žít? A nestojí za tím nějaký "velký záměr" svrchovaného tvůrce? Tyto základní otázky o podstatě vesmíru a samotné existence pojednávají za pomoci nejnovějších fyzikálních poznatků.
Vypredané
17,77 € 18,71 €

Gregorove tajné výpravy do vesmíru (1)


Kniha, ktorú spolu napísali svetoznámy astronóm Stephen Hawking a jeho dcéra Lucy kombinuje napínavý a zábavný príbeh s množstvom zaujímavých faktov o vesmíre vrátane najnovších poznatkov Stephena Hawkinga o čiernych dierach.Keď Gregor hľadá svoje domáce prasiatko v susednej záhrade, stretne nových susedov Annu a jej otca Erika, ktorý je uznávaný vedec. Otvoria sa mu dvere do celkom nového sveta. Do sveta, kde sa dá na svet pozerať z iného pohľadu – z vesmíru. Erik vlastní najlepší počítač na svete – superinteligentný Kozmos, ktorý dokáže Gregora a jeho kamarátov vyslať na ktorékoľvek miesto vo vesmíre. Tak sa Gregor ocitne na bláznivej jazde rozľahlým vesmírom – míňa planéty, vletí do búrky asteroidov až sa dostane na samý koniec slnečnej sústavy. Ale s Kozmosom má plány aj niekto ďalší, a tak sa Erik aj s Gregorom ocitnú v nebezpečenstve.
Vypredané
12,30 € 12,95 €

Ilustrovaná stručná história času


Ilustrované vydanie najpopulárnejšej knihy Stephena Hawkinga. Popularitu jej vytvorili nielen zaujímavé odborné názory autora, ale aj jeho pozoruhodný osud. Jeho myšlienky prenikli ponad neohraničenosť vesmíru a času, aby odkryli ich tajomstvá. Autorova schopnosť slovami tlmočiť obsah fyziky robí knihu prístupnou širokej verejnosti a jeho neustála snaha klásť nové principiálne otázky a načrtávať ich odpovede je mimoriadne cenná pre odborníkov vo fyzike, astrofyzike a filozofii. Najúspešnejšia vedecko-populárna kniha v USA a západnej Európe za posledné roky. Kniha, ktorá predchádzala svetovému bestselleru Vesmír v orechovej škrupinke.
Vypredané
16,10 € 16,95 €

On the Shoulders of Giants : The Great Works of Physics and Astronomy


ON THE SHOULDERS OF GIANTS tells a compelling story, using original papers from Einstein, Copernicus, Galilei, Kepler and Newton. Theoretical physicist Stephen Hawking explains how these works changed the course of science, ushering astronomy and physics out of the Middle Ages and into the modern world.
Vypredané
24,23 € 25,50 €

The Universe in a Nutshell


Stephen Hawking's A Brief History of Time was a publishing phenomenon. Translated into thirty languages, it has sold over nine million copies worldwide. It continues to captivate and inspire new readers every year. When it was first published in 1988 the ideas discussed in it were at the cutting edge of what was then known about the universe. In the intervening years there have been extraordinary advances in our understanding of the space and time. The technology for observing the micro- and macro-cosmic world has developed in leaps and bounds. During the same period cosmology and the theoretical sciences have entered a new golden age. Professor Stephen Hawking has been at the heart of this new scientific renaissance. Now, in The Universe in a Nutshell, Stephen Hawking brings us fully up-to-date with the advances in scientific thinking. We are now nearer than we have ever been to a full understanding of the universe. In a fascinating and accessible discussion that ranges from quantum mechanics, to time travel, black holes to uncertainty theory, to the search for science's Holy Grail - the unified field theory (or in layman's terms the 'theory of absolutely everything') Professor Hawking once more takes us to the cutting edge of modern thinking. Beautifully illustrated throughout, with original artwork commissioned for this project, The Universe in a Nutshell is guaranteed to be the biggest science book of 2001.
Vypredané
31,50 € 33,16 €

Vesmír v orechovej škrupinke


Vesmír v orechovej škrupinke je základným čítaním pre každého, kto chce porozumieť vesmíru, v ktorom žijeme. Aktualizované vydanie titulu najslávnejšieho svetového fyzika vychádza k 25. výročiu Vydavateľstva SLOVART. V tomto voľnom pokračovaní svetoznámeho bestselleru Stručné dejiny času sa Stephen Hawking pokúša odhaliť svätý grál vedy - nepolapiteľnú teóriu všetkého. Prístupným a hravým spôsobom hľadá spojenie Einsteinovej všeobecnej teórie relativity s myšlienkou Richarda Feynmana o viacnásobných históriách do úplnej zjednotenej teórie, ktorá opíše všetko, čo sa deje vo vesmíre. Publikácia Vesmír v orechovej škrupinke získala v roku 2002 Cenu Aventis - v tom čase najprestížnejšie ocenenie za vedecko-populárnu literatúru.
Vypredané
16,10 € 16,95 €

Ilustrovaná stručná história času


Ďalšie vydanie, tentoraz ilustrované, najpopulárnejšej knihy Stephena Hawkinga. Popularitu jej vytvorili nielen zaujímavé odborné názory autora, ale aj jeho pozoruhodný osud. Jeho myšlienky prenikli ponad neohraničenosť vesmíru a času, aby odkryli ich tajomstvá. Autorova schopnosť slovami tlmočiť obsah fyziky robí knihu prístupnou širokej verejnosti a jeho neustála snaha klásť nové principiálne otázky a načrtávať ich odpovede je mimoriadne cenná pre odborníkov vo fyzike, astrofyzike a filozofii.
Vypredané
15,73 € 16,56 €

Vesmír v kostce


Jak vzniknul vesmír a kam směřuje? Co je to čas a může mít nějaký tvar? Tyto a jiné otázky řeší bohatě ilustrované pokračování fenomenálního bestselleru Stručná historie času v níž autor největší a nejcharismatičtější osobnost teoretické fyziky po Albertu Einsteinovi uvádí čtenáře do fascinujícího světa obecné relativity a kvantové mechaniky kde je čas úzce svázán s prostorem a kde se setkáváme s podivuhodnými objekty jako jsou černé díry a elementární částice. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť do samého nitra kosmu kde hledá univerzální teorii všeho onen svatý grál současné moderní vědy.
Vypredané
22,28 € 23,45 €

Ešte stručnejšia história času


Keď prvý raz vyšla kniha S. Hawkinga Stručná história času, vzbudila nemalý rozruch. Popularitu jej vytvorili nielen zaujímavé odborné názory autora, ale aj jeho pozoruhodný osud. Jeho myšlienky prenikli ponad neohraničenosť vesmíru a času, aby odkryli ich tajomstvá. Cieľom knihy Ešte stručnejšia história času je sprístupniť myšlienky autorov najširšej verejnosti, predovšetkým mladým ľuďom.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

A mindenség elmélete


A Mindenség elmélete hét előadást tartalmaz, amelyekben Stephen W. Hawking, a neves tudós, a tudomány nagy népszerűsítője fejti ki a világegyetem ismereteink szerinti történetét. Hawking a világegyetemről alkotott elképzelések történelmi áttekintésével kezdi az előadás-sorozatot: Arisztotelész megállapításáról - hogy a Föld gömbölyű - eljut Hubble kétezer évvel későbbi felfedezéséig, nevezetesen addig, hogy a világegyetem tágul. Ezek ismeretében tárja fel a modern fizika eredményeit, mondja el a világegyetem kezdetével, a fekete lyukak természetével és a téridővel kapcsolatos elméleteit. Végül felteszi a modern fizika által megválaszolatlanul hagyott kérdést: hogyan lehet az összes részelméletet összehozni a Mindenség egyesített elméletében. Ha megtaláljuk erre a választ - mondja -, az lesz az emberi értelem végső győzelme.
Vypredané
7,89 € 8,30 €

Stručná historie času


Přední astrofyzik přibližuje strhujícím, informativním a zároveň přístupným způsobem kosmogenezi, vývoj vesmíru a zejména časovou dimenzi světa. Aniž by se uchyloval k přirozenému jazyku fyziků, tedy k matematice, zasvěcuje čtenáře nejen do stavu poznání o fyzikální realitě, ale podává zároveň i výklad dějin oboru.
Vypredané
7,90 € 8,32 €