Jiří Hlavenka

autor

Jak na počítač Texty v programu Word II.


Rozšíříte si základní poznatky začátečníka o další možnosti formátování, grafické efekty či vlastní obrázky. Zjednodušte si práci využitím stylů a šablon. Uvidíte, jak z wordového dokumentu udělat snadno webovou stránku a přizpůsobíte si Word svým potřebám. Poradíte si i s dlouhými a členitými dokumenty! Psáno pro novější verze XP/2002 nebo 2003. Bohatě ilustrováno, celobarevná kniha.
Na sklade 1Ks
1,23 € 1,29 €

Prvé kroky s počítačom 9.vydanie


K tomuto titulu existuje nové vydanie z roku 2007: Prvé kroky s počítačomAj najväčší expert na osobné počítače či špičkový programátor musel niekedy vo svojom živote spraviť prvé kroky prvé kroky s počítačom, príslušenstvom, programami či s inte rnetom. I ja som tieto korky pred pätnástimi rokmi absolvoval a pamätám si, že mi to vôbec nešlo. V podobnej situácií sú dnes každým rokom desaťtisíc ľudí, ktorí si sadajú po prvý raz v živote za počítač. Táto kniha vo svojich predchádzajúcich vydan iach znamenala prvá pomocnú ruku pre veľkú časť z nich. Na Slovensku sa jej predalo 5 000 výtlačkov a stala sa tak zrejme najrozšírenejšou počítačovou knihou u nás. Už ôsme vydanie Prvých krokov je opäť podstatne prepracované. Je určené pre užívateľ ov moderného počítača, ktorý zodpovedá štandardu roku 2003. Znamená to, že je vybavený operačným systémom Windows XP, ME, Windows 98 či Windows 2000 a má aj ďalšie moderné atribúty: balík kancelárskych programov, zvyčajne Office 2000 či Office XP, ov láda moderné príslušenstvo a môže byť pripojený na internet. Čo táto kniha spĺňa? Je predovšetkým písaná pre úplného začiatočníka, pre človeka, ktorý pri počítači v živote nesedel a nič o ňom nevie. Môže byť akéhokoľvek vzdelania či profesného zamer ania, môže to byť žena, muž či študent. V knihe ho predovšetkým naučíme s počítačom a jeho programami pracovať a v menšej miere aj o nich niečo vedieť. Dá sa to prirovnať k vodičskému kurzu vedenému avšak príjemnou a vľúdnou formou. Naučíte sa riadi ť počítač, vedieť približne, čo je vo vnútri a poradiť si, keď sa stane niečo neobvyklé. Nestanete sa ešte skúseným a rutinovaným používateľom, ale už sa určite nebudete počítača báť a budete schopný s ním spraviť základné úlohy: spustiť ho, nainšta lovať operačný systém a programy a všetko opäť vypnúť. Naučíte sa s počítačom komunikovať, zadávať mu príkazy a rozumieť jeho správam. Vytvárať dokumenty (listy, tabuľky, kresby,...), uložiť a tlačiť ich. Spoznáte internet a elektronickú poštu. A to nie je zas tak málo.
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Vyhledávání na Internetu - JNP


Vypredané
2,80 € 2,95 €

Prvé kroky s počítačom


Každý používateľ počítača, aj ten najlepší programátor alebo najskúsenejší administrátor, niekedy s počítačmi začínal: musel sa naučiť zapojiť a spustiť počítač, ovládať operačný systém Windows, tvoriť prvé dokumenty vo Worde, pripojiť sa k Internetu, odoslať a prijať svoju prvú správa elektronickou poštou. V podobnej situácii sú každý rok desaťtisíce používateľov, ktorí sa stretávajú s počítačom prvýkrát, prípadne už o počítačoch niečo vedia, ale stále majú z tohto „zákerného stroja“ určité obavy. Doterajšie vydania tejto príručky už vysvetlili prvé kroky s počítačom skoro pol miliónu používateľom. Desiate vydanie knihy, ktorej popularita nemá v českej a slovenskej počítačovej literatúre obdobu, je kompletne prepracované a aktualizované a zaoberá sa modernými počítačmi a najnovšími programami. Prvé kroky s počítačom sú napísané pre úplných začiatočníkov, vysvetľujú všetko zrozumiteľne a názorne, hľadajú analógie v bežnom živote a približujú aj zložitejšie veci prístupnou a zábavnou formou. Knihu je možné prirovnať k vodičskému kurzu: naučíte sa počítač „riadiť“ , zhruba vedieť, čo je vo vnútri a ako si poradiť, keď sa stane niečo neočakávaného. Z obsahu vyberáme: Základný popis počítača a jeho súčastí Ovládanie počítača a systému Windows Práca s Internetom, prezeranie stránok Odosielanie a príjem správ elektronickej pošty (e-mailov) Prehrávanie hudby a filmov, vytváranie a prezeranie obrázkov Písanie a tlač listov vo Worde, príprava tabuliek v Exceli Kniha pre vás bude užitočná v prípade, ak váš počítač používa operačný systém Windows Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007. Pokiaľ je váš stroj vybavený predchádzajúcimi verziami systému, siahnite po deviatom vydaní tejto publikácie, ktoré sa zaoberá systémami Windows XP a Microsoft Office 2003.
Vypredané
4,07 € 4,28 €

Velká kniha vypalování CD a DVD + CD


Vypalování disků CD a nověji také DVD se za pár posledních let stalo jednou z nejčastěji prováděných a nejoblíbenějších činností. Vypalování dnes slouží k mnoha účelům a jde o poměrně jednoduchou záležitost. Pokud ovšem chcete vypalovat i jiné disky než "obyčejné" datové, otevřete si tuto knihu a nechte se poučit.
Vypredané
15,68 € 16,50 €

Microsoft Word 2002


Ještě nikdy nebylo zvládnutí osobního počítače a programů tak jednoduché. Knižní redakce vydavatelství Computer Press se zkušenostmi s více než tisíci publikacemi pro vás připravila inovativní, i ve světovém měřítku jedinečnou edici Nové generace poč ítačových příruček. Pryč je teorie, pryč je klopotné vysvětlování - dnešní počítače se ovládají vizuálně a interaktivně, proto i příručky jsou vizuální a interaktivní. Výklad pomocí obrázku. Nepochybujeme, že umíte číst, ale obrázek vydá za tisíc sl ov a lépe se pamatuje. Činnosti jsou ilustrované, krok za krokem a na ilustracích je vždy zvýrazněno, vytaženo pro oko čtenáře to, čeho se probíraná činnost týká. Hypertextové odkazy. Znáte z Internetu, ale poprvé jsme je aplikovali v knize: od pr obírané činnosti vede hypertextový odkaz směrem k příslušnému elementu v obrázku; nebo, chcete-li, od probírané činnosti v obrázku vede odkaz k vysvětlujícímu textu. Jak na to, nikoliv Co je to, proč je to. Počítačové knihy vždy usilovaly nauč it čtenáře spoustu teorie. Nikdy více! Při obsáhlosti dnešních programů byste se půl roku učili teorie, než byste se dostali k prvnímu praktickému kroku. Naše nová edice postupuje důsledně podle principu Jak na to: od prvního dne se učíte dělat to, co budete v praxi skutečně potřebovat. Ovšemže tam, kde bližší pochopení a poznání pomůže lepší praktické práci s programem, potřebnou teorii vysvětlíme.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Jak na počítač Texty v programu Word I.


S vlídným, názorným a trpělivě vysvětlujícím průvodcem učiníte své úplně první krůčky s textovým programem Word, zvládnete psaní a ukládání textu, formátování písma i odstavců, tisk vytvořeného dokumentu, kontrolu pravopisu, hledání a nahrazování v dlouhém textu i vytvoření tabulky. Získáte znalosti i dovednosti zdatné sekretářky! Psáno pro novější verze XP/2002 nebo 2003. Bohatě ilustrováno, celobarevná kniha.
Vypredané
2,80 € 2,95 €

Tabulky v programu Excel I.


S vlídným, názorným a trpělivě vysvětlujícím průvodcem porozumíte tabulkovému procesoru Excel. Pochopíte jeho ovládání, naučíte se vytvářet úhledné a „chytré“ tabulky. Zvládnete provádět výpočty a vytvářet přehledné grafy, poradíte si i s tiskem tabulek a grafů. Stanete se rychle tabulkovými kouzelníky! Psáno pro novější verze XP/2002 nebo 2003.
Vypredané
2,80 € 2,95 €

První kroky s počítačem


I největší expert na osobní počítače, rutinovaný uživatel či špičkový programátor někdy ve svém životě provedli první kroky – první kroky s počítačem, periferiemi, programy, Internetem. I já jsem před dvacetipěti lety tyto první krůčky absolvoval a pamatuji si, že mně to vůbec, ale vůbec nešlo. V podobné situaci je dnes každým rokem několik desítek tisíc lidí, kteří si sedají poprvé v životě k počítači. Tato kniha ve svých předchozích vydáních znamenala první pomocnou ruku pro velkou část z nich. Prodalo se jí neuvěřitelných čtyřista tisíc výtisků a stala se zřejmě nejrozšířenější počítačovou knihou v našich zemích vůbec. Již deváté vydání Prvních kroků je opět podstatně přepracované: je určeno pro uživatele moderního počítače, který odpovídá standardu roku 2005. Znamená to, že je vybaven operačním systémem Microsoft Windows XP Home či Professional (ale je pamatováno i na uživatele starších verzí) a má i další moderní atributy: balíček kancelářských programů, obvykle Office XP nebo 2003, ovládá moderní periferie a může být připojen k Internetu. Co tato kniha splňuje? Je především napsána pro úplného začátečníka, pro člověka, který u počítače v životě neseděl a nic o něm neví; může být jakéhokoli vzdělání či profesního zaměření, může to být muž, žena nebo školáček. V knize jej především naučíme s počítačem a jeho programy pracovat, a v menší míře o nich také něco vědět. Dá se přirovnat k řidičskému kurzu, vedenému ovšem vlídnou a příjemnou formou: naučíte se počítač „řídit“, zhruba vědět, co je vevnitř a jak si poradit, když se stane něco nečekaného. Nestanete se ještě zkušeným a rutinovaným uživatelem, ale už se určitě nebudete počítače bát a budete schopni s ním provést základní úkony: spustit jej, nastartovat operační systém a programy a vše zase vypnout; naučíte se s počítačem komunikovat, zadávat mu příkazy a rozumět jeho sdělením; vytvářet dokumenty (dopisy, tabulky, kresby…), ukládat a tisknout je; poznáte Internet a elektronickou poštu. A to není zase tak málo.
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Napaľujeme CD a DVD pomocou programu NER


Napaľovací program Nero Burning ROM je už niekoľko rokov s prehľadom najrozšírenejším produktom na trhu, ktorý disponuje mimoriadnou stabilitou, spoľahlivosťou a rozsiahlou kvalitnou funkčnosťou a veľmi dobre sa s ním pracuje. Nero 6 predstavuje kompletný balík programov, s ktorými môžete napaľovať rôzne typy cédečiek a devédečiek. Autor vás zoznámi zatiaľ s poslednou, šiestou Reloaded verziou programu, ktorá podstatne vylepšila a rozšírila možnosti starších verzií a to predovšetkým o takmer desiatku ďalších modulov a programov, ktoré vyhovujú súčasným potrebám, ako je tvorba a editovanie hudobných CD, ale hlavne CD a DVD filmových. V tejto knihe nájdete presný a výstižný návod, ako s programom pracovať, ako s jeho pomocou napaľovať všetky možné druhy diskov CD a DVD, ako napaľovať programy, hudbu, film alebo všetko dokopy. Kniha predpokladá, že sú vám už známe základné pojmy a principy napaľovania, že viete čo je napaľovacia mechnika, čo je CD a DVD a podobne. Všetko ostatné sa
Vypredané
5,64 € 5,94 €

Jak na počítač-Poznáváme internet


S tímto vlídným, trpělivě vysvětlujícím průvodcem zvládnou základy práce s Internetem i beznadějní začátečníci: pohyb po webu v prohlížeči Internet Explorer, navštíví nejzajímavější místa na českém i světovém Internetu, zašlou své první e-maily, naučí se hledat a stahovat soubory a mnoho dalšího. Staňte se i vy občany digitálního světa!
Vypredané
2,80 € 2,95 €

Texty v programu Word


K tomuto titulu existuje nové vydanie z roku 2004: Texty v programu Word I.Série Jak na počítač vám pomůže nejlépe! Poprvé u počítače I: úplné základy práce, seznámení s počítačem, texty, myš a klávesnice, dopisy a kalkulačka, diskety, tiská rna, malování a hry! Poprvé u počítače II: texty všeho druhu, multimédia, CD-ROM, hledání a nápověda, ergonomie, práce s notebookem, slovníček pro každého a mnoho dalšího! Texty v programu Word: úplně první krůčky s Wordem, psaní a ukládání textu, formátování písma i odstavce, tiskárna a tisk, kontrola pravopisu, hledání a nahrazování, tabulky získáte znalosti i dovednosti sekretářky! Tabulky v programu Excel: poznáváme Excel a jeho ovládání, tvorba a formátování tabulky, tisk tabulky, inte ligentní tabulky s výpočty, snadná tvorba grafů kouzelníkem v Excelu snadno a rychle! Poznáváme Internet: připojujeme se, pracujeme s internetovým prohlížečem Internet Explorer, poznáváme zajímavá místa na českém i světovém Internetu a jsme občany digitálního světa! Elektronická pošta Outlook: poznáváme elektronickou poštu, přijímáme a odesíláme e-maily, pracujeme s adresářem, posíláme a přijímáme přílohy a můžete zapomenout na poštovní známky! Kroužková vazba umožní používání knihy vedle klávesnice i obrazovky. Bohaté ilustrace a barevný tisk zpestří vaši práci snáze se vyznáte v problematice, snáze pochopíte, co kniha vysvětluje. Špičkový autor i výborný výtvarník vám ukáží nejkratší cestu k vašemu počítači.
Vypredané
2,18 € 2,29 €

Microsoft Windows Me Millennium Edition


Microsoft Windows Millennium Edition jsou následníkem Windows 98 SE. Jsou poslední verzí koncepčně starších Windows 95, z kterých však přebírají už jen jádro. Uživatelské prostředí je úplně inovováno, rozšířeny jsou také možnosti samotného systému. Vzhled prostředí je částečně podobný Windows 2000, některé prvky však zůstaly zachovány z Windows 98 a některé jsou úplně nové. To platí i o vlastním systému, jeho funkcích a konfiguračních možnostech. Windows ME mají také podstatně širší databázi ov ladačů hardwaru, takže není třeba se obávat nereagujících mechanik a blikajících monitorů. Windows ME mají také jednodušší instalaci, bez problému tedy zvládnete přechod z Windows 98 nebo Windows 95. Základy práce se systémem Windows ME vysvětlují a utoři s ohledem na ty z vás, kdo se setkáváte s Windows ME jako se svým prvním operačním systémem. Mají nové prvky: úplnou integraci s Internetem, kdy uživatel nerozlišuje, zda pracuje s lokálním počítačem, nebo kterýmkoliv jiným dokumentem na webu, a příjemnější ovládání, které umožňuje práci se systémem i naprostým laikům. V dalších částech pak už knížka přináší maximální profesionální užitek každému, kdo s Windows ME pracuje doma nebo v kanceláři a chce přijít na kloub všemu, co rozšíří jeho znalosti a poznání. Zde bychom jenom podotkli, že díky mnoha multimediálním možnostem je Windows ME určeno zejména domácím uživatelům. Předkládaná kniha zaručuje maximum informací a nejlepší cestu k naprostému zvládnutí systému. Autoři pracují s Win dows ME už od raných anglických betaverzí, znají tedy i ty nejtajnější cestičky k ovládnutí systému. Kniha je tvořena těmito částmi:- Co jsou Windows ME- Ovládání Windows ME- Soubory, složky, aktivní plocha- Programy dodávané s Windows ME- Nápověda- Schránka a práce s ní- Konfigurace Windows ME- Tisk, tiskárny, písmo- Sítě ve Windows ME- Používáme Internet
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Microsoft Internet Explorer 5.5


Prohlížeč neboli browser je dnes skoro nezbytným oknem do světa Internetu; od Windows 98 se už stává součástí operačního systému, ať se nám to líbí nebo ne. Je jím samozřejmě Microsoft Internet Explorer, který je ale ve své páté verzi naštěstí natol ik kvalitní, že by práce s ním neměla nikomu vadit. Ač vypadá na první, a možná i druhý pohled Internet Explorer 5 stejně jako předchozí dvě verze, je v něm opět dostatek nových prvků, zejména "těch uvnitř", pro uživatele málo viditelných. Opět platí , že největší pokrok zaznamenaly doplňkové programy, jako je Outlook Express (ten je dnes standardní součástí "velkého" Outlooku a vyniká hlavně čtečka newsgroups), rozšíření možností uživatelského přizpůsobení, lepší vyhledávání a mnohem lepší práce s historií, lepší možnosti práce offline atd. Nejnovější verze 5.5, které se věnuje naše kniha, se od páté verze liší náhledem stránky před tiskem a určitými vnitřními změnami. Příručku tedy mohou s klidným svědomím upotřebit i uživatelé verze 5.0. Předkládaná kniha je proto oproti předchozím vydáním značně přepracována; je určena jednak pro úplné začátečníky pracující s prohlížečem, jednak pro zkušenější uživatele, kteří přecházejí z předchozí verze či z prohlížeče jiného a především pro ty, k teří se chtějí dobře seznámit právě s dalšími programy balíku. Naleznete zde tedy i velmi podrobný a tipy nabitý postup pro práci s klientem elektronické pošty, pro práci s diskusními skupinami, s Adresářem, s programem NetMeeting a Chat. V prvních d vou kapitolách se podrobně seznámíte s Internet Explorerem 5.5 (kniha je psána pro českou verzi, která v našich zemích dominuje). Třetí kapitola je věnována novinkám a zajímavým funkcím této verze, které považujeme za důležité; tato část bude zajímav á hlavně pro uživatele předchozích verzí programu. Čtvrtá kapitola popisuje instalaci a konfiguraci programu. V páté kapitole se věnujeme programu Outlook Express - tedy všemu, co souvisí s elektronickou poštou a diskusními skupinami, naučíte se i pr acovat s adresářem (knihou adres) a vůbec používat elektronickou poštu obecně, nejen tento program. Poslední kapitola pojednává o méně používaných programech, které jsou součástí balíku Internet Explorer 5.5, jako je NetMeeting a Chat.
Vypredané
2,18 € 2,29 €

Microsoft Windows 2000 Professional


Knížka navazující na úspěšnou řadu bestsellerů k předchozím verzím Windows. Pokrývá všechny oblasti, činnosti a problémy, které by měl uživatel zvládnout, včetně konfigurace pracovního prostředí, práce v síti a s Internetem, a využití programů dodáv aných s Windows 2000.
Vypredané
4,70 € 4,95 €

Používáme využíváme (a zneužíváme) e-mail


Jak dobře znáte e-mail? Určitě jej používáte, ale máte alespoň tušení, co vše vám zůstává skryto? Autor knihy vám prozradí, že je toho hodně a zavede vás do vzrušujícího poznávání fascinujících možností a neprobádaných zákoutí elektronické pošty. Kniha z vás udělá pána elektronické pošty: nic nezůstane skryto a dozvíte se i spoustu "špinavých triků".
Vypredané
3,13 € 3,29 €