Klaus Honnef

autor

Warhol


Andy Warhol je hlavný predstaviteľ popartového hnutia. Ako kreatívny a kritický pozorovateľ americkej spoločnosti dokázal stvárniť aktuálne témy, ako sú spotreba, materializmus, médiá a celebrity. Venoval sa reklame, komiksom, potlači predmetov bežnej spotreby, portrétoval najslávnejšie tváre Hollywoodu, a tým všetkým prispel k radikálnemu prehodnoteniu toho, čo je a čo nie je umelecké dielo. Práve vďaka Warholovi sa plechovka Campbellovej polievky a fľaša Coca-Coly stali objektami s rovnakou umeleckou hodnotou ako predmety na klasických zátišiach. Spolu s tým Warhol radikálne zmenil vnímanie samotného umelca. Svojou slávnou vetou „chcem byť stroj“ dal najavo opovrhnutie voči konceptu autorstva. Pracoval metódami masovej produkcie, mal desiatky asistentov a svoje štúdio rád nazýval fabrikou. Táto kniha prináša pohľad do Warholovho rozsiahleho a pestrofarebného životného diela, ktoré do umenia vnieslo témy ako bývanie, výroba a konzum, a tak úplne prehodnotilo vnímanie „vysokého“ a „nízkeho“ umenia.
Na sklade 1Ks
11,35 € 11,95 €

Warhol Ka


Andy Warhol je považovaný za najdôležitejšieho predstaviteľa pop artu. Nadviazal na tradíciu silno subjektívneho umelca, ktorý sebe vlastným spôsobom vystupoval s ostrou kritikou americkej konzumnej spoločnosti (napr. séria Cambellových poli evok) inšpirovaný aj komiksovou kultúrou. V r. 1963 otvoril v New Yorku svoju "Továreň"- manufaktúru ídeí a práce, ktorá mala veľký vplyv na americký film 60. rokov. Do konca 70. rokov vydávala magazín Interview a samozrejme produkovala aj umelecké d iela A. Warhola. V technikou a spôsobom práce sa mu približovala aj tvorba Lichtensteina. Klaus Honnef študoval dejiny a sociológiu v Cologne. Do r. 1965 pracoval ako športový a filmový žurnalista. Od r. 1968 organizuje výstavy súčasného umeni a.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Warhol


"Andy Warhol. Už počas svojho života sa stal legendou. Sotva nájdete niekoho iného, o kom sa napísalo toľko ako práve o Warholovi. Na verejnosti vždy pôsobil dojmom, akoby pochádzal z inej planéty. Bol plachý a vľúdny, väčšinou usmievavý a vždy trocha duchom neprítomny. Napriek tomu stelesňoval hviezdu nového typu naprosto dokonale. Povolaním reklamný grafik, pokladal sa však za umelca a ako umelec vytvoril úplne nový typ, ktorý iritoval umelecký svet, otriasol ním a prispel k jeho premene. Naša monografia malého formátu v mäkkej väzbe prináša prehľad života a diela ""komerčného umelca"" - ako sa sám nazval - Andyho Warhola."
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Pop-art


Ďalšia z knižiek z veľmi obľúbenej edícieo umelcoch a umení prináša pohľad nanajznámejšie osobnosti smeru pop-art,ktorý sa inšpiroval súčasnou mestskoucivilizáciou, najmä reklamou, populárnymiobrázkovými časopismi a pod. Všednosť nahrádza nádherou, predmety hromadnej výroby nadobúdajú rovnakú dôležitosť ako individuálne kusy, stráca sa rozdiel medzi vysokou a ľudovou kultúrou. Pop-art svojím vlastným vtipným spôsobom oslavuje konzumnú spoločnosť. Vznikol v Anglicku v polovici päťdesiatych rokov a naplno sa rozvinul v Spojených štátoch v rokoch šesťdesiatych. Nadšenie, ktoré vyvolal vo chvíli, kedy boli vystavené prvé diela, nikdy nezoslablo – a dnes je väčšie ako kedykoľvek predtým.
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Pop Art


A pop art az 1950-es évek közepén alakult ki Angliában, de stílusirányzatként az Egyesült Államokban teljesedett ki az 1960-as években. A fenséges helyett a köznapi emelte látókörébe, számára a tucatáru éppen olyan fontos, mint az egyedi, s nem tesz különbséget magas- és tömegkultúra között. Témáit leginkább a fogyasztói társadalmat ötletes eszközökkel ünneplő média és reklám világából meríti. A pop művek, amióta csak megjelentek a kiállítótermekben, az érdeklődés homlokterében állnak, fogadtatásuk napjainkban lelkesebb, mint valaha.
Vypredané
8,31 € 8,75 €

Warhol


Commerce into art. This title deals with a critical observer of American society. Andy Warhol (1928-1987) is recognized today as the most important exponent of the Pop Art movement. He overturned the traditional understanding of art and placed in its stead a concept that retracts the individuality of the artist. Warhol was a critical observer of American society, exposing his compatriots' consumerism in his paintings ("Campbell and Brillo" series), as well as their fascination for sensational journalism. In 1963 Warhol founded his Factory in New York, literally a manufactory of ideas and work, which influenced film in the 1960s, published the influential magazine "Interview" in the late 1970s, and also produced Warhol's own artwork: Warhol conceived the idea, and a worker in his factory carried it out. The work remained (consciously) unsigned - a fact which nevertheless did nothing to diminish Warhol's reputation. He once complained that rich New Yorkers would willingly hang his Electric Chain in their living rooms - as long as its colours co-ordinated with the wallpaper and draperies. About the series: Every book in TASCHEN's "Basic Art Series" features: a detailed chronological summary of the artist's life and work, covering the cultural and historical importance of the artist; approximately 100 color illustrations with explanatory captions; and, a concise biography.
Vypredané
12,30 € 12,95 €

Pop Art


Pop artists of the 1960s, heralded by the Great Andy Warhol, commented on everything from mainstream media to consumer society to advertising to product packaging with colorful and often comical works. Pop Art's profound influence on contemporary art and culture remains prominent today. Nowhere else can you find so much Pop Art in such a compact, stylish book! Featured artists include: Tom Wesselmann, Andy Warhol, James Rosenquist, Allan Jones, Allan d'Arcangelo, Wayne Thiebaud, Peter Blake, Richard Hamilton, Claes Oldenburg, Peter Phillips, George Segal, Ed Ruscha, Robert Indiana, Jasper Johns, Robert Rauschenberg, Roy Lichtenstein, Mel Ramos, David Hockney, Jim Dine, and Red Grooms.
Vypredané
12,30 € 12,95 €

Gerhard Richter


An encounter with Gerhard Richter, the German artist who widened horizons in the relationship between painting and reality. From early photographic paintings, along with his famous RAF cycle, to late abstract paintings, experiencing Richter's work always offers us the unexpected and unseen. Where he once set out to liberate the medium from ideological ballast, today, faced with the overwhelming presence of digital images, he shows us the unsurpassed impact and intensity of painting. A definitive introduction to one of the greatest artists of our time spanning not only his entire career, but also 50 years of cultural, economic, and political events.
Vypredané
10,93 € 11,50 €

Andy Warhol


Vypredané
9,42 € 9,92 €