Doprava nákupov od 15 € je TERAZ ZADARMO

Bradley Hope

autor

Krv a ropa


Čo sa stane, ak sa neobmedzená moc spojí s neobmedzeným kapitálom?

Renomovaní investigatívni reportéri denníka The Wall Street Journal prinášajú nevšedný pohľad na to, ako funguje najmocnejšia kráľovská rodina na svete, a opisujú, ako z boja o nástupníctvo vzišiel charizmatický, no nemilosrdný saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán, ktorý ohromil celý svet.

Bradley Hope a Justin Scheck využili svoje spravodajské kontakty a získali množstvo cenných informácií z utajených vládnych dokumentov a finančných spisov o prevažne neúspešných obchodných aktivitách saudskoarabského korunného princa. Prinášajú vám pohľad do zákulisia života Muhammada bin Salmána, ktorý sa chopil moci na Blízkom východe a vytvoril sieť spojencov na Západe vrátane známych amerických bankárov, hollywoodskych osobností a politikov. Keď sa však objavili správy o koncentrácii moci v jeho rukách, ale aj obvinenia z násilia, despotizmu a chamtivosti, vzťah Saudskej Arábie a Spojených štátov, ktorý je už viac než osemdesiat rokov založený na výmene ropy za vojenskú ochranu, sa začal pomaly, ale isto trieštiť.

Kniha Krv a ropa je pútavou reportážou z Blízkeho východu, ktorý stále patrí k nestabilným regiónom. Ak sa na scéne objaví ambiciózny princ s výnimočnými schopnosťami, túžbou po peniazoch, blízkym vzťahom s Bielym domom a so zjavnou ochotou poraziť každého, kto sa mu postaví do cesty, Saudská Arábia by sa onedlho mohla stať ľahkým terčom islamistických extrémistov.
Na sklade
13,32 € 16,90 €

Billion Dollar Whale


The epic story of how a young social climber from Malaysia pulled off one of the biggest financial heists in history.

In 2015, rumours began circulating that billions of dollars had been stolen from a Malaysian investment fund. The mastermind of the heist was twenty-seven-year-old Jho Low, a serial fabulist from an upper-middle-class Malaysian family, who had carefully built his reputation as a member of the jet-setting elite by arranging and financing elaborate parties for Wall Street bankers, celebrities, and even royalty.

With the aid of Goldman Sachs and others, Low stole billions of dollars, right under the nose of global financial industry watchdogs. He used the money to finance elections, purchase luxury real estate, throw champagne-drenched parties, and bankroll Hollywood films like The Wolf of Wall Street.

Billion Dollar Whale reveals how this silver-tongued con man, a 'modern Gatsby', emerged from obscurity to pull off one of the most audacious financial heists the world has ever seen, and how the financial industry let him. It is a classic harrowing parable of hubris and greed in the financial world.
Vypredané
12,30 € 12,95 €