Ľubomír Huďo

autor

Mediálne krysy


V súčasnosti počúvame nové frázy a termíny: hoaxy, fake news, dezinformačné weby, postfaktická doba, zodpovedné a spoľahlivé médiá... Podstata však zostáva stále tá istá, či za boľševika alebo za novodobého neomarxistu neoliberála: udržať si informačný monopol a eliminovať akýmkoľvek spôsobom odlišné názory, informácie, komentáre či analýzy.Hra na hoaxy môže fungovať len na ponovembrové generácie, ktoré nepoznali pôsobenie propagandy v období studenej vojny, ktorá, mimochodom, tíško pokračovala ďalej aj po páde Berlínskeho múru a teraz naplno prepukla. V období vlády jednej strany komunistickej sa valila propaganda z dvoch strán, zo Západu i z Východu, podobne ako dnes, keď panuje vláda jedného názoru v rámci hranej plurality strán. Vytvorila sa bariéra v podobe pomyselného mediálneho múru medzi mainstreamom a alternatívou. Aj vtedy sa jedna i druhá strana obviňovali z klamstiev a ovplyvňovania verejnosti vo svoj prospech.
U dodávateľa
8,46 € 8,90 €

Mediální krysy aneb jak novináři manipulují


Zkušený slovenský novinář s dlouholetou praxí ve veřejnoprávním rozhlase i televizi odešel ze světa mainstreamových médií, neboť odmítal dál snášet cenzuru, jíž v nich byl kvůli svým názorům vystavován. Dnes působí na alternativní mediální scéně a píše knihy o vztahu politiky, společnosti a médií. Po publikacích Presstitúti verzus konspirátori (2014), a Držte hubu a krok! (2015) jsou Mediální krysy třetím titulem, který se kriticky staví k všudypřítomnému pokrytectví a šíření politicky motivovaných bludů a lží v tzv. tradičních sdělovacích prostředcích. Odhaluje zákulisní vazby jednotlivých novinářů na (často nadnárodní) politické a ekonomické zájmy, které šířením dezinformací v mediálním prostoru posilují své mocenské postavení. Jak píše sám autor, tato média přesvědčují širokou veřejnost o otevřené společnosti rozmanitých myšlenkových proudů, a přitom jejich hlavním cílem je deformovat mysl a rozum lidí, občanů, voličů, celých národů, aby kráčeli tak jako krysy za muzikantem z města Hammeln - nejprve do otroctví provázeného ztrátou identity, historických kořenů a tradicí předchozích generací, a nakonec i na jistou smrt. Ve jménu koho a čeho? O tom se vedou informační války mezi oficiální propagandou, alternativními médii, samozvanými mesiáši, dosazenými politicko-mediálními elitami, a stoupenci svobodné vůle, nespoutaného ducha, odůvodněné rebelie a důstojného života. Zkušeností a odvahou nazývat věci pravými jmény může být Huďo aktuální inspirací i pro naše poměry. Nepochybně si najde nejen čtenáře, kteří alternativní média sledují.
Na sklade 2Ks
2,19 € 2,30 €

Zamatovo nežná tyrania


Nežná revolúcia dospela do štádia zamatovej tyranie. Krásne ideály o slobode, spravodlivosti a dôstojnom živote boli od začiatku účelovou manipuláciou na ovplyvnenie davu, ktorý mal robiť potrebnú kulisu. Na moc už čakali hyeny z tábora disidentov i komunistov, aby vytvorili pre seba raj a pre ostatných trhové otroctvo. Revolúcie zamatového typu sú totiž vopred naplánované a štedro financované, výsledkom je systém, ktorý vyhovuje ich sponzorom. Profesionálni revolucionári a ich lokaji si užívajú výslnie trhu a ostatných držia v poslušnosti a nevedomosti kazajkou politickej korektnosti. Myšlienka francúzskeho filozofa Voltaira je stále aktuálna: „Kto nám vládne, zistíme podľa toho, koho nesmieme kritizovať“.
Vypredané
8,54 € 8,99 €

Presstitúti verzus konšpirátori


Nová kniha známeho slovenského novinára Ľubomíra Huďa Presstitúti verzus konšpirátori opäť ponúka čitateľovi zaujímavé a jedinečné informácie, odhaľujúce pozadie nielen slovenskej žurnalistiky. Už jej názov napovedá, že o slobodu slova sa bojuje každý deň, no mnohí novinári už dávno prestali byť strážnymi psami demokracie, ale strážia korytá mocných a svoje vlastné dobré bydlo. Po 26 rokoch novinárskej praxe, z toho 17 rokov v RTVS, autor odkrýva praktiky šéfov v našich verejnoprávnych médiách pri príprave a vysielaní spravodajstva, stále existujúcu cenzúru a dobrovoľnú presstitúciu v mediálnej sfére.
Vypredané
8,54 € 8,99 €

Držte hubu a krok!


Knihy novinára Ľuba Huďa patria k tým, ktoré sa čítajú ľahko, hoci si vyberá ťažké témy. Prináša v nich čitateľom iný pohľad na medzinárodné i domáce udalosti než ten, čo denne ponúka hlavný mediálny prúd. Aj v knihe Držte hubu a krok!(O čom musíme povinne čušať) píše o témach, ktoré sa v našej spoločnosti buď obchádzajú, zámerne zamlčiavajú, alebo sa o nich hovorí iba v duchu politickej korektnosti.
Vypredané
8,46 € 8,90 €

Žoldnieri a žongléri v medzinárodnej politickej aréne


Žoldnieri najvyššej kategórie, bez rýchlopalných zbraní a vojenského mundúru, no s taktikou nebezpečnejšou a oveľa účinnejšou než cudzinecká légia, sú zároveň žonglérmi. Nepripomínajú cirkusových majstrov a nestoja ani o potlesk nadšených divákov, žonglujú totiž s revolúciami, prevratmi, terorom, hospodárskymi krízami, ľudskými osudmi, existenciou národov a štátov, chorobami, potravinami, vodou – bezohľadne a bez výčitiek svedomia.
Vypredané
9,41 € 9,90 €

dostupné aj ako:

Európa v islamskej rakve


Kniha Európa v islamskej rakve varuje pred aktuálnym nebezpečenstvom, ktoré sa týka každého z nás. Môžeme proti tomu niečo robiť? Máme šancu vzdorovať a ubrániť sa plazivému nebezpečenstvu islamizácie? Ľubo Huďo nepatrí k skeptikom, naopak, verí v silu každého z nás meniť chod udalostí.
Vypredané
8,46 € 8,90 €

Zamatovo nežná tyrania 1989 - 2019


Kniha Zamatovo nežná tyrania vyšla prvýkrát v roku 2013 s podtitulom Od pravdy a lásky ku klamstvu a poslušnosti. Druhé, doplnené a rozšírené vydanie má zo zrejmých dôvodov podtitul 1989 - 2019. Od novembrových udalostí roku 1989 uplynulo už 30 rokov. Ako sa za ten čas zmenila spoločnosť? A zmenila sa vôbec? Posunuli sme sa dopredu za šesť rokov od prvého vydania knihy o ukradnutých ideáloch?
Vypredané
9,50 € 10,00 €

Lacná kniha Žoldnieri a žongléri v medzinárodnej politickej aréne (-70%)


Žoldnieri najvyššej kategórie, bez rýchlopalných zbraní a vojenského mundúru, no s taktikou nebezpečnejšou a oveľa účinnejšou než cudzinecká légia, sú zároveň žonglérmi. Nepripomínajú cirkusových majstrov a nestoja ani o potlesk nadšených divákov, žonglujú totiž s revolúciami, prevratmi, terorom, hospodárskymi krízami, ľudskými osudmi, existenciou národov a štátov, chorobami, potravinami, vodou – bezohľadne a bez výčitiek svedomia.
Vypredané
2,97 € 9,90 €

dostupné aj ako: