Liz Kessler

autor

Emily Vichrná a rybí ocas


Dvanáctiletá Emily žije odnepaměti na lodi. Její matka ji ale celý život úzkostlivě drží od vody co nejdál. Přesto nakonec dovolí Emily chodit ve škole na hodiny plavání. Přihodí se však něco naprosto nečekaného! Jakmile Emily vklouzne do vody, stává se z ní mořská panna. A brzy pozná, že zdaleka není jediná. Pod mořskou hladinou se ukrývá úchvatný, tajemný svět, kde mořské panny studují ve škole mnohem zajímavější předměty – třeba vábení námořníků!
Na sklade 1Ks
7,59 € 7,99 €

Emily Vichrná a loď ztracených duší


Emily s Aaronem na jedné ze svých výprav objeví tajnou vyhlídku, odkud zahlédnou zakletou loď, která se objevuje vždy jen v určitý čas a pak zase mizí. Společně zjistí, že loď i její pasažéři uvízli mezi světem živých a mrtvých a že jedině Emily jako napůl mořská panna a napůl suchozemec je může zachránit. Pokud se jí to však nepodaří, nevrátí se zpátky ani ona. Obstojí Emily v tak těžké zkoušce?
Na sklade 1Ks
8,54 € 8,99 €

Emily Vichrná a pirátský princ


Po minulém dobrodružství čeká Emily, její rodinu a přátele za odměnu plavba na luxusní výletní lodi. Ta se ale brzy změní v noční můru, když loď přepadnou piráti… a unesou Aarona! Emily je odhodlaná udělat cokoliv, aby ho zachránila, a stane se tak součástí nebezpečné pirátské honby za pokladem. Podaří se jí Aarona zachránit?
Na sklade 1Ks
8,54 € 8,99 €

Emily Windsnap, a sellőlány 1.


Ez a lenyűgöző történet a család, a barátság, a szeretet és az igazság univerzális témáiról szól. Emily Windsnap egy hajón él, ennek ellenére az anyukája mindent elkövet, hogy távol tartsa a víztől. Emily csak az első úszásóráján jön rá, hogy miért: amint elmerül a medencében, uszonya nő! Emily hamarosan felfedezi a halak, korallok, hajóroncsok és sellők csodálatos világát, és ami a legjobb az egészben, barátnőre is lel! Shonával, a hableánnyal az oldalán a családja meglepő titkaira is sikerül fényt derítenie, és elhatározza, hogy ismét összehozza édesanyját és édesapját.
U dodávateľa
7,63 € 8,03 €

Emily Vichrná a země půlnočního slunce


Moře se bouří a vládce všech moří Neptuna pronásledují zlé sny. Je přesvědčený, že jeho lidu hrozí bezprostřední nebezpečí, pověří proto Emily a Aarona, aby se vydali na sever do daleké země půlnočního slunce a zjistili, co se děje. Na výpravě na ledový sever však číhají mnohá nebezpečí a zároveň se tam skrývá Neptunovo nejtemnější tajemství. Obstojí Emily s Aaronem v těžké zkoušce?
Na sklade 1Ks
8,54 € 8,99 €

When The World Was Ours


A powerful and heart-breaking novel about three childhood friends living during the Second World War whose fates are closely intertwined, even when their lives take very different courses. For readers of Private Peaceful, The Book Thief and Anne Frank's The Diary of a Young Girl. Three friends. Two sides. One memory. Vienna. 1936. Three young friends - Leo, Elsa and Max - spend a perfect day together, unaware that around them Europe is descending into a growing darkness, and that events soon mean that they will be cruelly ripped apart from each other. With their lives taking them across Europe - to Germany, England, Prague and Poland - will they ever find their way back to each other? Will they want to? Inspired by a true story, WHEN THE WORLD WAS OURS is an extraordinary novel that is as powerful as it is heartbreaking, and shows how the bonds of love, family and friendship allow glimmers of hope to flourish, even in the most hopeless of times.
Na sklade 2Ks
10,93 € 11,50 €

Emily Windsnap és a mélység szörnyetege


A SZÁRAZFÖLDÖN HÉTKÖZNAPI LÁNY, A VÍZBEN VARÁZSLATOS SELLŐ… Emily Windsnap imádja az új otthonát, azt a titkos paradicsomi szigetet, ahol az emberek és a tenger népe együtt élnek. Az élete tökéletesnek tűnik, amíg véletlenül fel nem ébreszti a Krakent, a legendás tengeri szörnyeteget, ami már majdnem száz éve aludt! Amikor a Kraken felúszik a mélységből, veszélybe sodorva a szigetlakók életét, Emily egy elkeseredett kísérletet tesz a megmentésükre. Álmai otthona hirtelen inkább rémálominak kezd tűnni…
U dodávateľa
7,63 € 8,03 €

Emily Windsnapová a sirénino tajomstvo


Emily je šťastná, keď sa spolu s rodinou vráti do Brightportu. Zdá sa však, že splniť Neptúnov príkaz a postarať sa o to, aby ľudia na súši a pod morskou hladinou spolunažívali v pokoji, nebude až také jednoduché. Keď Emily vyhodia zo školy pre morské panny, poberie sa radšej do útrob mora hľadať stratené sirény. Rozuzlenie príbehu morských sirén je nielen veľkým prekvapením, ale Emily pomôže znovu poskladať úlomky jej vlastného života.
Vypredané
9,45 € 9,95 €

Philippa Fisher´s Fairy Godsister


Philippa Fisher tries and fails to summon a fairy, but is taken aback when Daisy, the new girl at school, announces that she is her fairy godmother - or godsister, since they are the same age. Daisy is not best pleased with Philippa, but she has a mission to fulfil and is obliged to stick with her until she has granted her three wishes. The three wishes are at the heart of a traditional story in a thoroughly contemporary setting, which touches on friendship, luck and how we decide what we really want. It sparkles with magic and has the same warmth, charm and quirky characterization that Liz Kessler brought to her first three books.
Vypredané
5,32 € 5,60 €

Tajomstvo Emily Windsnapovej


Emily odmalička býva v obytnom člne. Je preto dosť zvláštne, že jej mama sa snaží zubami-nechtami udržať ju čo najďalej od vody. Keď napokon súhlasí, aby chodila na hodiny plávania, Emily s úžasom zistí nečakané veci. Postupne sa o sebe dozvedá čoraz viac a skúma nádherný podmorský svet, kde vládne Neptún a morské víly chodia do školy. Podarí sa jej vypátrať pravdu o svojom ockovi, s ktorým sa nikdy nestretla? Autorkou príbehu o Emily je učiteľka a novinárka Liz Kessler, ktorá žije na vidieku v Cheshire na úzkom člne, určenom na plavbu po kanáloch.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Emily Windsnapová a príšera z hlbín


Emily je nadšená novým domovom, ostrovom v blízkosti Bermudského trojuholníka, kde ľudia a podmorské bytosti žijú spolu a kde byť dievčaťom, ktorému narastie chvost akonáhle vstúpi do vody, nie je žiadny problém. Až kým omylom nezobudí dvesto rokov spiacu morskú obludu…
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Emily Windsnapová a zámok v hmle


Tretia knižka jednej z najobľúbenejších sérií o dobrodružstvách Emily Windsnapovej. Emily Windsnapová, napoly morská víla, napoly obyčajné dievča, zbožňuje život na dokonalom opustenom ostrove, chodí do školy pre morské víly a trávi čas so svojou najlepšou priateľkou Shonou. Všetko sa však zmení, keď nájde v piesku zahrabaný kúzelný prsteň. Keď si ho založí na prst, prsteň už nejde dole a tento jej nález Neptúna strašne rozhnevá. Emily Windsnapová a zámok v hmle je pokračovaním kníh Tajomstvo Emily Windsnapovej a Emily Windsnapová a príšera z hlbín.
Vypredané
7,86 € 8,27 €

Zázračná víla Filipy Fišerovej


Mysleli ste si, že víly existujú iba v rozprávkach? Aj Filipa je o tom presvedčená. Navyše je plná smútku za najlepšou kamarátkou, ktorá sa odsťahovala z mesta. Až kým jedného dňa nenastúpi do školy zvláštne nové dievča. Tvrdí, že je víla a sľúbi Filipe splniť tri priania. Čarovný príbeh o sile priateľstva a odvahe byť samým sebou.
Vypredané
7,55 € 7,95 €

Filipa Fišerová a dcéra vládkyne snov


Filipa Fišerová je obyčajné dievča, ktoré má trochu iných rodičov ako väčšina jej rovesníkov. Voľný čas netrávi v nákupných centrách a rozhovormi o móde, počítačových hrách a mobil-ných telefónoch, ale rada popúšťa uzdu svojej hravej fantázii a kúzli. Keď sa s rodičmi vybe-rie na prázdniny do malebnej chalúpky pri lese, ešte netuší, že sa stretne so smutnou Robyn. Filipa a Robyn čoskoro zistia, že majú niečo spoločné. Má s tým opäť niečo spoločné vílina krstná mama Grétka? Obe dievčatá prežijú zaujímavé dobrodružstvo, pri ktorom sa veľa naučia o sebe aj o tom, akú hodnotu má kamarátstvo.
Vypredané
8,50 € 8,95 €

Read Me Like A Book


Ashleigh Walker is in love. You know the feeling - that intense, heart-racing, all-consuming emotion that can only come with first love. It's enough to stop her worrying about bad grades at college. Enough to distract her from her parents' marriage troubles. There's just one thing bothering her...Shouldn't it be her boyfriend, Dylan, who makes her feel this way - not Miss Murray, her English teacher? A thought-provoking coming out story from a highly skilled author.
Vypredané
13,78 € 14,50 €

Read Me Like A Book


A brave and honest coming of age story about one girl's exploration of love, identity and sexuality - the first YA novel from bestselling author Liz Kessler. Ashleigh Walker is having a difficult year. She's struggling at school, and coming home to parents who are on the verge of divorce. She knows she should be happy spending time with her boyfriend - but, for some reason, being around him just makes her worry more. It's only in her English teacher, Miss Murray, that she feels she's found a kindred spirit. Miss Murray helps Ashleigh develop her writing skills and gives her newfound confidence - but what happens when boundaries begin to blur? What will the repercussions be for Ashleigh? And how will she navigate her own sexuality? A thought-provoking coming of age story from a highly-skilled author, addressing coming out and LGBT themes. For fans of Sarah Waters and Jodie Piccoult.
Vypredané
10,40 € 10,95 €