Milan Kolcun

autor

Košické detaily I. - 2. vydanie


Po Potulkách mestom Košice, Košickej čítanke a Štýloch krásy v Košiciach mapuje Milan Kolcun svoje mesto optikou mikropohľadu. Lokál-patriotická séria Potulky mestom Košice tak dostáva svoj 5. diel.
Na sklade 1Ks
9,03 € 9,50 €

Košické detaily II.


- obrazovo-textová publikácia - sprievodca mestom - 38 krátkych príbehov o košických detailoch, nielen tých architektonických, zoradených do 4 okruhov - Dóm sv. Alžbety, Hlavná ulica, historické centrum, okolie mimo centra - texty v slovenskom a anglickom jazyku - vyše 120 farebných detailných i celkových záberov a orientačná mapka 41 miniobjektov slovom i obrazom, ktoré si často nevšimne ani rodený Košičan. Každý detail má na nasledujúcej strane svoju lokalizáciu. Kniha zobrazujúca DETAILY V ICH PRIRODZENEJ KRÁSE. V tejto knihe sú DETAILY HRDINAMI a víťazia nad celkom. PRÍBEH DETAILU môže byt rovnako i viac pútavý a inšpiratívny ako u "veľkých" pamiatok. Milan Kolcun mapuje svoje mesto optikou mikropohľadu. Lokálpatriotická séria Potulky mestom Košice tak dostáva svoj 5. a 7. diel. Fotograf: Alexander Jiroušek, Stanislav Jiroušek
U dodávateľa
10,93 € 11,50 €

Pexeso KExeso


Fotograf: A. Jiroušek, S. Jiroušek, Š. Čaplovič (interiér Jakabovho paláca), L. Šingovská (MK), archív Kaviarne Slávia (interiér), archív Hotela Yasmin (interiér).
U dodávateľa
2,47 €

Košické detaily - Details in Košice


Po Potulkách mestom Košice, Košickej čítanke a Štýloch krásy v Košiciach mapuje Milan Kolcun svoje mesto optikou mikropohľadu. Lokál-patriotická séria Potulky mestom Košice tak dostáva svoj 5. diel.
Vypredané
9,03 € 9,50 €

Wanders in Košice


Obrazovo-textová publikácia - sprievodca mestom. Milan Kolcun ponúka 101 potuliek - krátkych príbehov o pamätihodnostiach mesta Košice These are the stories of the buildings and other curiosities in Košice, each in 3 minutes. You can start reading Wanders wherever you like, in the middle of the book, from page 1, anywhere. As they´ re short, you can read them wherever you are expected to wait for something (probably boring), or even in places where you are not expected (if you are the kind who reads to suprise others) Wanders don´t intend to be the most detailed, just preferably shorter. They dont pretend to be the most faithful historically, but preferably fascinating. They don´t mean to be very descriptive, so they just talk about interesting things which still exist today, and you can easily go and have a look at them in the city, or recall them in your own memory. To be on the safe side, though we´ve included photos. The narrative of a native of Košice is linked with the views of Košice´s best photographer Wanders do intend to be a manual for your walks around Košice. They want to inspire you as to where to go, they tell you why, and if need be also what you can get out of it. Or the other way round. With this book you can wander, without even budging from the spot. Wherever that might be.
Vypredané
11,95 € 12,58 €

Potulky mestom Košice 1+2


Pre (nepovrchných) turistov, (miernych) lokálpatriotov, budúcich sprievodcov a tých, či chcú vedieť toľko ako oni.
Vypredané
13,20 € 13,89 €

Potulky mestom Košice 1+2, 4. vydanie


Potulky v tejto knihe nechcú byť čo najdetailnejšie, ale skôr kratšie. Nemajú ambíciu byť historicky úplne verné, chcú byť radšej pútavé. Nechcú byť opisné, a tak rozprávajú iba zaujímavosti o tom, čo existuje doteraz a Vy si to ľahko pozriete v meste či vybavíte v pamäti sami. No pre istotu prikladáme aj fotky. Rozprávanie (subjektívu) rodeného Košičana sa prepojí s pohľadom (objektívu) najlepšieho košického fotografa.
Vypredané
13,20 € 13,89 €

Wanders in Košice 2015 - 3. vydanie


- obrazovo-textová publikácia - sprievodca mestom - 101 potuliek - krátkych príbehov o pamätihodnostiach mesta Košice - viac ako 100 farebných záberov - texty v anglickom jazyku 101 naj pozoruhodností v meste. For (non-superficial) tourist, (moderate) local patriots and (future) guides in Košice, as well as those who would like to know as much as they do. Autor fotografií: Alexander Jiroušek
Vypredané
11,95 € 12,58 €

Najnovší hriech


Hoci Milan Kolcun doteraz písal o histórii Košíc (Potulky mestom Košice), má svoj názor aj na budúcnosť a nielen u nás, ale celkovo. Odohrá sa koniec sveta, alebo si ho oddialime? O tom dumá hlavný hrdina (mini)románu Najnovší hriech. Vo svete, kd e kópie porazili originály, kvantita zvíťazila nad kvalitou a hovnoty nad hodnotami, je už takmer všetko odpadom. A najťažšie je nestať sa ním tiež. Najnovší hriech našťastie patrí medzi knihy, ktoré ponúkajú aj východisko (zahrnuté v cene knihy). M nohé zvrátené veci súčasného sveta nám už ako zvrátené ani nepripadajú, a to je na tom to najzvrátenejšie. Máme totiž hlavy takmer nonstop vymývané médiami a najmä reklamami. Namiesto životného priestoru už bojujeme o mediálny priestor, miesto reali ty víťazí virtualita a hlboké je unášané preč čímsi povrchným... Malá knižka (zmestí sa aj do kabelky) sa zamýšľa nad budúcnosťou, ktorá sa (obávam sa) už začala. Kniha je taká antikonzumná, že sa chce predávať čo najmenej. Idem v nej sám proti sebe tvrdí autor Milan Kolcun, ktorý nad ňou strávil 7 rokov. Obsahuje však aj líniu veľkej lásky, motív osobnostného dozrievania, ekológie... Je to chutný mix: trochu sci-fi, príbeh lásky, filozofujúce pasáže, akcia, prekvapivé katarzie... Jeden z dvoch hlavných hrdinov sa volá L. K., túži byť slávny, i keď nevie ako na to a na čo vôbec. Je obeťou povrchnosti tohto sveta, no dokáže sa z nej predsa len vymaniť. Získa si tým mnoho nepriateľov, najmä tých najbohatších tohto sveta. Jeho život je v ohrození...
Vypredané
6,37 € 6,70 €

Košická čítanka II.


Aké je to vrátiť sa z emigrácie do Košíc? Aké verše písal majiteľ Jakabovho paláca? S kým z Košíc si písal slávny Erazmus Rotterdamský? Ako sa cítili košičania v auguste 1968? Ako hodnotili mesto nemeckí cestovatelia? Aké boli pocity košičanov, keď sa k mestu blížila cholera? Všetky literárne žánre, vrátane komiksu o Košiciach, grafiti na košickú tému i epigramu. Prenasledovanie Židov, Tolstovjovec v Košiciach i budúca blahoslavená. Doteraz nezverejnené preklady z nemčiny a mad’arčiny. Medzi autormi nechybajú: Ol’ga Feldeková, Arnošt Goldfalm, Juraj Jakubisko, Július Satinský, Andrej Hryc, Petra Džerengová-Nagyová, Tomáš Janovic Z d’alších 100 kníh sveta od 87 autorov pre vás Milan Kolcun znova vybral to najkošickejšie.
Vypredané
13,21 € 13,90 €