Knižné kamarátstva | DOPRAVA ZADARMO od 15€!

Miroslav Kopecký

autor

Veselé historky programátorské


Zajímá vás, co se děje za zdmi ústavů, v nichž se vyvíjí software? Chtěli byste vědět, zda jsou předsudky o počítačových odbornících pravdivé? Na tyto a spoustu dalších otázek vám odpoví tato kniha. A jestli ne, tak se alespoň pobavíte tím, co vše se za počítačem může přihodit.

Knížka je také extrémně vhodná pro všechny ajťáky, aby se odreagovali od své práce a nezbláznili se z ní.

Vyskytuje-li se proto nějaký ve vašem okolí, neváhejte a knihu mu pořiďte. Nepředpokládáme totiž, že by se kromě své práce zajímal ještě o něco jiného, natož o literární novinky. V příbězích popsané vzorové ukázky odstrašujícího chování dotyčnému zajisté pomohou ve snadnější socializaci a začlenění se do společnosti.
Na sklade
5,72 € 6,02 €

Kacír


Anglicko, rok 1583. Krajina sa zmieta strachom a podozrievavosťou, zároveň je však bezpečným úkrytom pre mnícha na úteku. Giordano Bruno, ktorý hlása prevratné astronomické učenie, uteká pred inkvizíciou pod ochranné krídla Alžbety I. a spriatelí sa s Francisom Walsinghamom, hlavným prenasledovateľom a zaprisahaným nepriateľom katolíckych buričov. Bruna s tajnou úlohou vysielajú na Oxfordskú univerzitu, do hniezda katolíckeho odboja, kde chce nájsť staroveký rukopis, v ktorom sú obsiahnuté mocné tajomstvá, schopné zničiť kresťanstvo. Čoskoro ho zatiahnu do intríg akademických kruhov a krážov prekrásnej mladej ženy. Pokojným životom na fakulte však otrasie séria surových, premyslených vrážd, ktoré obviňujú obete z kacírskych myšlienok. V honbe za neúprosným vrahom Bruno v temných uličkách Oxfordu pochopí, že ani múdry človek niekedy nevie rozlíšiť pravdu od lži. Niektorí sú však pre ňu ochotní aj zabiť... Z anglického originálu Heresy (Random House, New York 2010) preložil Miroslav Kopecký.
Vypredané
12,26 € 12,90 €