! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Zdeněk Kučera

autor

Staré mapy naší země


Kniha obsahuje originály a kopie všech nejznámějších starých map Čech, Moravy a Slezska včetně poštovních map, miniatur a různých kuriozit. Kniha má nezvykle velký formát A3 a je sešitá sponkou, kterou si může každý oddělat. Díky tomu si může čtenář jakoukoli mapu zvlášť vyjmout a dát jako obrázek na zeď nebo pod sklo na stůl. Jedinečná kniha, která nemá na našem trhu obdoby.
U dodávateľa
11,76 € 12,38 €

Slovensko na starých mapách


Kniha obsahuje staré mapy sveta a strednej Európy, staré pôvodné a odvodené mapy Uhorska a staré regionálne mapy vybraných slovenských stolíc. Kniha má nezvyčajne veľký formát A3 a je zošitá sponami, ktoré je možné ľahko odstrániť. Vďaka tomu si môžete akúkoľvek mapu zvlášť vybrať a dať ako obrázok na stenu alebo pod sklo na stôl. Nechajte sa pritiahnuť starými časmi.
U dodávateľa
11,76 € 12,38 €

Historický atlas Oravy


Historický atlas Oravy poukazuje na historický vývoj oravského regiónu v mapovej podobe. Cieľom tejto publikácie je priblížiť vývoj v zobrazovaní Oravy na pôvodných starých mapách Uhorska a starých regionálnych mapách Oravskej stolice a pomocou sprievodných textov podať rozbor vyobrazenej oblasti. Zdeněk Kučera. Sprievodné texty poskytujú prehľad o autoroch a ich činnosti, upozorňujú na hlavné črty máp, z ktorých boli jednotlivé ukážky vytlačené, a tiež na vzťahy k predchádzajúcim, či následným mapám. Existuje množstvo máp, vďaka ktorým je umožnené sledovať obraz Oravy. Ich počet narastá s pribúdajúcimi storočiami a rozvojom kartografie.
Na sklade 1Ks
23,22 € 24,44 €

Staré mapy středního Polabí


Kniha obsahuje původní staré mapy Evropy, Čech a Polabí včetně vojenských, hospodářských, diecézních, poštovních, řepařských, typografických map a různých kuriozit. Kniha má nezvykle velký formát A3 a je sešitá sponkou, kterou si může každý oddělat. Díky tomu si může čtenář jakoukoli mapu zvlášť vyjmout a dát jako obrázek na zeď nebo pod sklo na stůl. Jedinečná kniha, která nemá na našem trhu obdoby. Nechte se přitáhnout starými časy.
Vypredané
11,12 € 11,70 €

Nejkrásnější staré mapy


Kniha obsahuje nejkrásnější staré mapy celého světa – Evropy, Asie a Afriky, Ameriky, a také mapy hvězdné oblohy a kartografické kuriozity včetně smyšlených map. Kniha má nezvykle velký formát A3 a je sešitá sponkami, které lze lehce odstranit. Díky tomu si můžete libovolnou mapu zvlášť vyjmout a dát jako obrázek na zeď nebo pod sklo na stůl. Nechte se přitáhnout starými časy.
Vypredané
11,76 € 12,38 €

Šumava a Bavorský les na starých mapách


Unikátní velkoformátová publikace přinese výběr map od 16. do 20. století, na kterých je zachycena Šumava a Bavorský les. Kniha obsahuje regionální mapy včetně map vojenských, hospodářských či politických, mapové kuriozity a miniatury. Součástí je etymologie vybraných zeměpisných jmen Šumavy a Pošumaví (kopce, řeky a sídla) a jejich první výskyt na původních mapách Čech, i přehled vybraných zaniklých obcí.
Vypredané
15,58 € 16,40 €