Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€

C. S. Lewis

C. S. Lewis

Clive Staples Lewis (* 29. november 1898, Belfast, Írsko – † 22. november 1963, Oxford, Anglicko), známy ako C. S. Lewis a používajuci prezývku Jack, bol írsky spisovateľ, jeden z najúspešnejších autorov fantasy.

C.S. Lewis sa narodil ako syn advokáta Alberta Jamesa Lewisa, ktorého otec prišiel do Írska z Walesu, a Flory Augusty Hamilton Lewis, dcéry ministra Church of Ireland. Mal staršieho brata Warrena.
Bol veľkým priateľom J.R.R. Tolkiena, s ktorým ho spájala láska k literatúre, starým jazykom a členstvo v Inklings, pod ktorého vplyvom prijal kresťanskú vieru (predtým bol ateistom). Kresťanstvo malo pre Lewisa obrovský význam. Nielenže jeho fantasy diela sú chápané ako určitá alegória kresťanskej viery a jej hlavných motívov, tak isto písal veľmi úspešné knihy priamo z oblasti kresťanskej literatúry .

Jeho najpopulárnejším fantasy dielom preloženým do viac ako 30 jazykov je sedemdielna séria fantasy pre deti Kronika Narnie. Jej posledný diel Posledný boj (1956) získal najväčšie britské výročné ocenenie za knihu pre deti a mládež Carnegie Medal.

Z jeho kresťanských diel dosiahli veľký úspech a celosvetovú popularitu Rady skúseného diabla, ktoré boli preložené do desiatok jazykov a v súčasnosti sa pracuje na ich prevedení na filmové plátno.

List.php:/getLoadedProductCollection 2 List.php:/getLoadedProductCollection 2
 • Autor: C. S. Lewis

  Hovory o neobyčajnom kresťanstve 2. doplnené vydanie

  Vydavateľstvo: Porta Libri
  Dátum vydania: 4. novembra 2015
  Jazyk: slovenský
  Dostupnosť: Na sklade
  Odošleme ihneď
  Bežná cena: 12,95 €
  Vaša cena: 12,30 
  Odošleme ihneď
  C. S. Lewisa počas druhej svetovej vojny požiadala rozhlasová stanica BBC o sériu príhovorov o základoch kresťanskej viery. Tieto texty neskôr C. S. Lewis doplnil a tak vznikla jedna z jeho najčítanejších kníh pod názvom "Mere Christianity". Autor sa v knihe podujal na vysvetlenie a obhajobu základných stavebných … Zobraziť viac info ►
 • Autor: C. S. Lewis

  The Chronicles of Narnia Box Set

  Vydavateľstvo: HarperCollins Publishers
  Dátum vydania: 20. novembra 2015
  Jazyk: anglický
  Dostupnosť: Vypredané v e-shope
  Nedostupné
  Bežná cena: 110,00 €
  Vaša cena: 104,50 
  Nedostupné
  The seven chronicles of Narnia are brought together in this beautifully presented slipcase. The books and the slipcase feature the original artwork by Pauline Baynes. Enjoy the full majesty of the Chronicles of Narnia with this slipcased set featuring all seven novels. … Zobraziť viac info ►
Letné zľavy až do 80%

Vyberať knihy →

×