Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

C. S. Lewis

C. S. Lewis

Clive Staples Lewis (* 29. november 1898, Belfast, Írsko – † 22. november 1963, Oxford, Anglicko), známy ako C. S. Lewis a používajuci prezývku Jack, bol írsky spisovateľ, jeden z najúspešnejších autorov fantasy.

C.S. Lewis sa narodil ako syn advokáta Alberta Jamesa Lewisa, ktorého otec prišiel do Írska z Walesu, a Flory Augusty Hamilton Lewis, dcéry ministra Church of Ireland. Mal staršieho brata Warrena.
Bol veľkým priateľom J.R.R. Tolkiena, s ktorým ho spájala láska k literatúre, starým jazykom a členstvo v Inklings, pod ktorého vplyvom prijal kresťanskú vieru (predtým bol ateistom). Kresťanstvo malo pre Lewisa obrovský význam. Nielenže jeho fantasy diela sú chápané ako určitá alegória kresťanskej viery a jej hlavných motívov, tak isto písal veľmi úspešné knihy priamo z oblasti kresťanskej literatúry .

Jeho najpopulárnejším fantasy dielom preloženým do viac ako 30 jazykov je sedemdielna séria fantasy pre deti Kronika Narnie. Jej posledný diel Posledný boj (1956) získal najväčšie britské výročné ocenenie za knihu pre deti a mládež Carnegie Medal.

Z jeho kresťanských diel dosiahli veľký úspech a celosvetovú popularitu Rady skúseného diabla, ktoré boli preložené do desiatok jazykov a v súčasnosti sa pracuje na ich prevedení na filmové plátno.

List.php:/getLoadedProductCollection 0 List.php:/getLoadedProductCollection 0
Výberu nezodpovedá žiadna položka.