Benjamin Ludwig

autor

Vo svete Ginny Moonovej


Ginny Moonová je navonok a v mnohých ohľadoch ako iní štrnásťroční tínedžeri: hrá na flaute v školskej kapele, každý týždeň trénuje basketbal, na hodinách angličtiny číta básne Roberta Frosta a zbožňuje Michaela Jacksona. Lenže Ginny je autistka. Preto to, čo je dôležité pre ňu, ostatným ľuďom pripadá trochu... trafené: absolútna nutnosť začať deň presne deviatimi bobuľami hrozna na raňajky, jej posadnutosť Bábikou, ktorú v deviatich rokoch musela nechať vo vtedajšom domove, a nutkavé spriadanie tajných plánov na útek z domova, kde ju majú radi a konečne si ju chcú ponechať navždy. Deväťročnú Ginny traumatizujúcim spôsobom vzali vlastnej matke, ktorá ju týrala a zanedbávala, a posielali z jednej pestúnskej rodiny do druhej. Ginny napokon našla svoj „Navždydomov“ – bezpečné miesto s rodičmi, ktorí ju pestujú ako v bavlnke. Vari to nie je presne to, v čo dúfajú všetky deti v náhradnej starostlivosti? Ginny má však iné plány. Kradne, klame a zneužíva dobré úmysly tých, čo ju ľúbia, len aby opäť získala to, čo jej v súčasnom živote najviac chýba – svoju Bábiku. Dokonca sa aj dá kvôli tomu uniesť, ale realita ju zrádza a zneisťuje. Ginny rozpráva svoj príbeh v prvej osobe, čím sa tento román zároveň stáva autentickým autoportrétom jej svojského, i keď pre okolie bizarného spôsobu vnímania vonkajšieho sveta. Je to príbeh outsiderky, ktorá sa snaží zaradiť, niekam patriť a porozumieť životu.
U dodávateľa
4,00 € 13,90 €

Ginny Napořád


Odzbrojující román o autistické dívce, která si se světem nerozumí, přestože se o to snaží celým svým srdcem. Ginny je třináct a bydlí v adoptivní rodině. K snídani musí mít přesně devět kuliček hroznového vína, všechno chápe doslovně a zbožňuje seznamy. Na předním místě jejího nejdůležitějšího seznamu stojí: Utéct zpátky k mámě a postarat se o panenku. Její odhodlání a strach, že se panence, kterou před čtyřmi lety nechala v kufru pod postelí, něco zlého stalo, ji pohání napřed s urputností, která je zprvu nepochopitelná a posléze fascinující. Román Benjamina Ludwiga byl v USA hodnocen jako nejslibnější debut roku.
Vypredané
13,35 € 14,05 €

The Original Ginny Moon


`Brilliant' Graeme Simsion, author of The Rosie Project Ginny sees the world differently. Now you will too. `Funny and wildly moving' Daily Mail My name is Ginny Moon now. Ginny is fourteen years old and has autism. She likes the colour red, making lists and knowing exactly what time it is. She doesn't like hugs, surprises or people telling lies. After years in foster care, she has finally found her forever family. She has a new house, new parents and even a new name. But Ginny also has a Big Secret Plan of Escape. Every day she wakes up at nine o'clock and eats nine grapes for breakfast. Because when she was nine years old something terrible happened. Something only Ginny knows. And she's the only one who can put it right... The Original Ginny Moon is a poignant story of love and family, inspired by the author's own experiences. Perfect for fans of A Boy Made of Blocks and Shtum.
Vypredané
12,83 € 13,50 €

The Original Ginny Moon


Brilliant' Graeme Simsion, author of The Rosie Project Ginny sees the world differently. Now you will too. `Funny and wildly moving' Daily Mail My name is Ginny Moon. Ginny is fourteen years old and has autism. She likes the colour red, making lists and knowing exactly what time it is. She doesn't like hugs, surprises or people telling lies. After years in foster care, she has finally found her forever family. She has a new house, new parents and even a new name. But Ginny also has a Big Secret Plan of Escape. Every day she wakes up at nine o'clock and eats nine grapes for breakfast. Because when she was nine years old something terrible happened. Something only Ginny knows. And she's the only one who can put it right... The Original Ginny Moon is a poignant story of love and family, inspired by the author's own experiences. Perfect for fans of A Boy Made of Blocks and Shtum.
Vypredané
10,40 € 10,95 €