! Doprava ZADARMO už od 15 € !

Kataria Madan, Dr.

autor

Joga smiechu


Napadne vám občas, že sa málo smejete? Smiech má na človeka blahodarný účinok. Pôsobí ako prevencia duševných a fyzických chorôb a pomáha pri ich liečbe. Stres, depresia, vyčerpanosť, civilizačné choroby, to všetko sa na nás valí aj preto, lebo sme sa prestali smiať. Otázka teraz znie, ako to napraviť. V detstve prichádza smiech spontánne, no s pribúdajúcim vekom mu kladieme množstvo prekážok. Predtým neexistovala spoľahlivá, vedecky podložená metóda, ako ľudí rozosmiať. Stalo sa tak pred dvadsiatimi piatimi rokmi, keď doktor Madan Kataria založil v Indii prvý klub jogy smiechu. Dnes žnú vo svete fenomenálny úspech. Joga smiechu sa praktikuje vo firmách, v školách či v domovoch dôchodcov. Využíva sa pritom pozoruhodný cvičebný program, ktorý kombinuje jogové dýchanie so smiechom, čo je ideálny nástroj na dosiahnutie dobrej kondície tela aj mysle. Možno budete prekvapení, ale nepotrebujete na to pomôcky, cvičebný úbor, drahé kurzy – ba ani zmysel pre humor! Vyskúšajte ju a pozorujte ten rozdiel sami na sebe.Z anglického originálu Laughter Yoga (Life Penguin Books, USA 2018) preložila Michaela Rosová.
U dodávateľa
13,21 € 13,90 €

dostupné aj ako:

Jóga smíchu


Smích je opravdu velmi prospěšný, a to ve všech aspektech života – v životě osobním, pracovním i společenském. Smích funguje nejen jako cvičení, ale i jako terapeutický prostředek ke zvládání chronických chorob, a o tom svědčí nespočet studií založených na důkazech. Jóga smíchu povýšila smích na novou úroveň tím, že ho zařadila mezi rutinní denní úkony, aby se mohly naplno projevit jeho zdraví prospěšné účinky. Tato kniha začíná historií a vznikem fenoménu jógy smíchu: jak se vyvíjel a šířil se po světě, přeléval se do různých oblastí života. Dále se dočtete, jak cvičit smích ve skupinách, v páru i o samotě. Jóga smíchu je okamžitou záležitostí. Její účinky můžete cítit už od prvního setkání. Kromě toho je velmi efektivní, nenáročná na čas, je vědecky podložená a je snadné se ji naučit. Tak se smějte taky!
Na sklade 2Ks
11,56 € 12,17 €

Joga smiechu


Napadne vám občas, že sa málo smejete? Smiech má na človeka blahodarný účinok. Pôsobí ako prevencia duševných a fyzických chorôb a napomáha pri ich liečbe. Stres, depresia, vyčerpanosť, civilizačné choroby, to všetko sa na nás valí aj preto, lebo sme sa prestali smiať. Otázka teraz znie, ako to napraviť. V detstve prichádza smiech spontánne, no vekom mu kladieme množstvo prekážok. Predtým neexistovala spoľahlivá, vedecky podložená metóda, ako ľudí rozosmiať. Stalo sa tak pred dvadsiatimi piatimi rokmi, keď doktor Madan Kataria založil v Indii prvý klub jogy smiechu. Dnes žnú vo svete fenomenálny úspech. Joga smiechu sa praktikuje vo firmách, v školách či v domovoch dôchodcov. Využíva pritom pozoruhodný cvičebný program, ktorý kombinuje jogové dýchanie so smiechom, čo je ideálny nástroj na dosiahnutie dobrej kondície tela aj mysle. Možno budete prekvapení, ale nepotrebujete na to žiadne zvláštne pomôcky, žiadny cvičebný úbor, žiadne drahé kurzy – ba ani zmysel pre humor! Vyskúšajte ju a pozorujte ten rozdiel sami na sebe.
Na stiahnutie
9,70 €

dostupné aj ako:

Laughter Yoga


'Laughter yoga is a perfect way to laugh and get exercise at the same time...I've tried it, and it works.' - Oprah WinfreyWith Laughter Yoga, join the worldwide movement and discover how laughter really is the best medicine!This book will show you how to bring laughter into your life at any time of the day - no special equipment needed, no new wardrobe, no expensive classes, not even a sense of humour!Laughter Yoga is all about voluntary laughter - how you can learn to laugh even in the absence of humorous stimuli, and reap the extraordinary, scientifically proven benefits, which include stress reduction, pain relief, weight loss and enhanced mood. If you act happy, you'll become happy - your body can't tell the difference.The exercises in Laughter Yoga combine voluntary laughter with yogic breathing to give you a full mind-body workout. And it turns out that laughter is the fastest way to reduce stress and the best kind of cardio: 30 minutes of hearty laughter is equal to thirty minutes on the rowing machine.'Laughter connects you with people. It's almost impossible to maintain any kind of distance or any sense of social hierarchy when you're just howling with laughter. Laughter is a force for democracy.' - John Cleese, after visiting a laughter club in Mumbai during the filming of BBC's TV series The Human Face'Laughter yoga exemplifies a form of 'right-brain thinking' that managers should promote.' - Daniel H. Pink
Vypredané
18,00 € 18,95 €