John Moe

autor

Úžasný svet depresie


Depresia je stále tabu mnohí ju nevedia ani len identifikovať, málokto sa prizná, že ňou trpí a len malé percento ľudí navštívi odborníka. Je ťažké sa o nej baviť s nadhľadom a nepatrí sa o nej vtipkovať. John Moe, rozhlasový moderátor a autor podcastov, sa o to pokúsil a napísal knihu Úžasný svet depresie. Moe má s depresiou veľa neveselých skúseností sám si chorobou prešiel a jeho brat si v jej dôsledku vzal život, no napriek tomu je presvedčený, že o nej treba otvorene hovoriť a dá sa o nej hovoriť aj s humorom. Podľa jeho vlastných slov je totiž depresia nebezpečná, ale vo svojej podstate komická. Poskladal teda spomienky na vlastnú zložitú cestu sprevádzanú depresiou a príbehy ľudí, ktorých počas nej stretol, pretože z vlastnej skúsenosti vie, že aj zdieľanie môže mať terapeutický účinok. V tejto citlivej a zároveň zábavnej knihe ponúka Moe nový a nevšedný pohľad na depresiu, poskytuje nádej a hovorí, že je v poriadku, ak nie ste v poriadku. A je v poriadku, ak sa na tom smejete.
Na sklade 1Ks
14,16 € 14,90 €

dostupné aj ako:

Úžasný svet depresie


Depresia je stále tabu – mnohí ju nevedia ani len identifikovať, málokto sa prizná, že ňou trpí a len malé percento ľudí navštívi odborníka. Je ťažké sa o nej baviť s nadhľadom a nepatrí sa o nej vtipkovať. John Moe, rozhlasový moderátor a autor podcastov, sa o to pokúsil a napísal knihu Úžasný svet depresie. Moe má s depresiou veľa neveselých skúseností – sám si chorobou prešiel a jeho brat si v jej dôsledku vzal život, no napriek tomu je presvedčený, že o nej treba otvorene hovoriť a dá sa o nej hovoriť aj s humorom. Podľa jeho vlastných slov je totiž depresia „nebezpečná, ale vo svojej podstate komická“. Poskladal teda spomienky na vlastnú zložitú cestu sprevádzanú depresiou a príbehy ľudí, ktorých počas nej stretol, pretože z vlastnej skúsenosti vie, že aj zdieľanie môže mať terapeutický účinok. V tejto citlivej a zároveň zábavnej knihe ponúka Moe nový a nevšedný pohľad na depresiu, poskytuje nádej a hovorí, že je v poriadku, ak nie ste v poriadku. A je v poriadku, ak sa na tom smejete.
Na stiahnutie
12,90 €

dostupné aj ako:

Hilarious World of Depression


A funny, honest book about depression, and what you can do despite it. --Neil Gaiman Candid and funny and intimate. --Susan Orlean For years John Moe, critically-acclaimed public radio personality and host of The Hilarious World of Depression podcast, struggled with depression; it plagued his family and claimed the life of his brother in 2007. As Moe came to terms with his own illness, he began to see similar patterns of behavior and coping mechanisms surfacing in conversations with others, including high-profile comedians who'd struggled with the disease. Moe saw that there was tremendous comfort and community in open dialogue about these shared experiences and that humor had a unique power. Thus was born the podcast The Hilarious World of Depression. Inspired by the immediate success of the podcast, Moe has written a remarkable investigation of the disease, part memoir of his own journey, part treasure trove of laugh-out-loud stories and insights drawn from years of interviews with some of the most brilliant minds facing similar challenges. Throughout the course of this powerful narrative, depression's universal themes come to light, among them, struggles with identity, lack of understanding of the symptoms, the challenges of work-life, self-medicating, the fallout of the disease in the lives of our loved ones, the tragedy of suicide, and the hereditary aspects of the disease. The Hilarious World of Depression illuminates depression in an entirely fresh and inspiring way.
Vypredané
27,50 € 28,95 €