! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Amélie Nothombová

autor

Lacná kniha Antikrista (-50%)


Po románu Milostná sabotáž představujeme další prózu výrazné belgické autorky píšící francouzsky. Osamocená, introvertní šestnáctiletá Blanche se seznamuje na fakultě se sebestřednou a charismatickou Kristou, svým charakterovým protipólem. Blanchin obdiv se však postupně mění v nepříjemné poznání, přátelství v drama a Krista v Antikristu.
Na sklade 2Ks
4,44 € 8,88 €

dostupné aj ako:

V ohromení a strachu


Pán Haneda bol nadriadeným pána Omočiho. Ten bol nadriadeným pána Saita, ktorý bol nadriadeným slečny Mori a tá bola moja nadriadená. A ja, ja som nebola nadriadená nikoho.. Mohli by sme to povedať aj inak. Plnila som príkazy slečny Mori, ktorá plnila príkazy pána Saita, a tak ďalej... V spoločnosti Jumimoto som teda bola každému podriadená. Mladé belgické dievča Amélie-san prichádza do Japonska na jednoročnú stáž a nastupuje na miesto tlmočníčky vo veľkej obchodnej spoločnosti. Postupne vytriezvie z dávneho sna a začína si uvedomovať aká zložitá je cesta k úspechu v hierarchii spoločnosti, kde každý má svoje miesto, svojho nadriadeného a kde sa tvrdo pracuje. Postupne dostáva tie najpodradnejšie a nezmyselné úlohy a padá až na samé dno pracovného rebríčka. Dokáže sa s tým vyrovnat? Podľa knihy bol natočený rovnomenný úspešný film
Vypredané
7,51 € 7,90 €

Životopis hladu


Amélie Nothombová patří ke stálicím francouzského literárního světa. Je sice belgického původu, ale rané mládí a dospívání strávila se svými rodiči diplomaty na Dálném východě a v USA, což se ukázalo pro její tvorbu jako určující. Do Evropy se vrátila jako sedmnáctiletá, vystudovala, krátce nato začala psát a ročně vydává jeden román, na který netrpělivě čekají její příznivci i odborná kritika nejen ve Francii, ale i v mnoha zahraničních zemích včetně Česka. Je totiž známa svým vytříbeně ironickým stylem a sarkasmem, ráda provokuje čtenáře, nebojí se konfliktních témat. V románu Životopis hladu se vypořádává se svými zážitky z dvaceti let dětství a dospívání strávených v odlišných kulturních podmínkách a strhujícím způsobem seznamuje čtenáře s detaily svého osobního života, které vysvětlují její současnou rozpolcenost i otevřenost.
Vypredané
11,56 € 12,17 €

Antikrista


Po románu Milostná sabotáž představujeme další prózu výrazné belgické autorky píšící francouzsky. Osamocená, introvertní šestnáctiletá Blanche se seznamuje na fakultě se sebestřednou a charismatickou Kristou, svým charakterovým protipólem. Blanchin obdiv se však postupně mění v nepříjemné poznání, přátelství v drama a Krista v Antikristu.
Vypredané
8,44 € 8,88 €

dostupné aj ako:

Catilinaria


Amélie Nothomb je jedna z najznámejších a najčítanejších súčasných belgických autoriek. Fascinuje a šokuje nielen originalitou a pestrosťou tvorby, ale aj výzorom, vystupovaním a životným štýlom. Mnohí ju považujú za grafomanku: napísala už viac ako štyridsať románov, z ktorých vyše desať vydala vo francúzskych vydavateľstvách. Každý rok na jeseň vydáva nový román. Samota vo dvojici v domčeku na okraji lesa, dožiť tu do konca svojich dní, to je sen Emila a Júlie. Proti ich očakávaniam sa v dokonalej samote objaví sused, ktorý sa u nich začne pomaly zahniezďovať každé popoludnie, od štvrtej do šiestej, skoro vždy bez slova. Jeho absurdná prítomnosť sa pomaly stáva pre pár neznesiteľná. Je to zlomyseľný a ponurý román, ale aj fraška, ktorá ponúka pohľad zvnútra na osobnosť človeka a stavia ho do absurdnej spoločenskej situácie, hľadanie riešenia ktorej je zároveň vyvrcholením románu.
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Antikrista


Mladé vysokoškoláčky Blanka a Krista sú úplné odlišné typy. Blanka je snivá, osamelá, zavretá vo svojom vnútornom svete. Na veľké potešenie rodičov jej nová priateľka Krista narúša Blankin životný štýl. Krista rafinovane preniká do priateľkinho súkromia, aby si z nej urobila ľahko manipulovateľný objekt so zámerom ponižovať ju a zosmiešňovať. Paradoxne si na svoju stranu získa Blankiných rodičov. Sú očarení správaním Kristy, v ktorom vidia sviežosť, mladosť a priamosť, a neprezieravo ochotne akceptujú jej klamstvá. Román je plný dejových zvratov, na ktorých sa stierajú tradičné protiklady dobra a zla.
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Milostná sabotáž


Milostná sabotáž (1993) je druhým románem belgické autorky píšící francouzsky Amélie Nothombové. Její první román Vrahova hygiena (česky Paseka 2001) ihned vyvolal značnou pozornost – stejně jako v autorčiných následujících prózach se zde projevuje pro Nothombovou typická vnímavost pro ošklivost, grotesknost, vykolejenost a smysl pro sebezesměšňování. Milostná sabotáž se vyznačuje značnou autobiografičností a reálným, byť neobvyklým dějištěm – jde o vzpomínku na část dětství strávenou v Pekingu v 70. letech minulého století. Do příběhu o dětské světové válce, středu světa a kruté, neopětované lásce líčeného z pohledu dítěte autorka občas vstupuje ze své dnešní pozice dospělého, s nadhledem, humorem i jistým cynismem, pro Nothombovou tak příznačným.
Vypredané
3,90 € 4,10 €

V ohromení a strachu


Amélie Nothomb je jednou z najznámejších a najčítanejších súčasných belgických autoriek. Fascinuje a šokuje nielen originalitou a pestrosťou tvorby, ale aj výzorom, vystupovaním a životným štýlom. Mnohí ju považujú za grafomanku: v tridsiatich šiestich rokoch napísala už viac ako štyridsať románov, z ktorých od roku 1992 vyšlo už jedenásť. Prvé roky svojho života strávila v Japonsku, a hoci mala možnosť spoznať mnohé iné kultúry, táto krajina ju svojimi krásami, osobitosťami a zvrátenosťami doteraz inšpiruje. Dokazuje to aj román V ohromení a strachu (1998), v ktorom na základe vlastnej skúsenosti cez hlavnú postavu podáva svedectvo o nezmyselnosti japonského spoločenského systému, v ktorom záujem spoločnosti prevyšuje záujmy jednotlivca. Amélie, mladá Belgičanka zaľúbená do Japonska, sa zamestná v obrovskej japonskej spoločnosti, kde sa nie z vlastnej vôle a viny "vypracuje" z tlmočníčky až na toaletárku. Pri opisovaní jej strastiplnej púte plnej ponižovania a nespravodlivosti autorka nešetrí sarkazmom, iróniou a až do absurdnosti vygradovanými situáciami, pričom nenápadne podáva odľahčenú analýzu japonskej spoločnosti a najmä postavenia ženy v nej.
Vypredané
7,53 € 7,93 €

Metafyzika trubíc


Za záhadným názvom v poradí deviateho románu Amélie Nothomb sa skrýva životopisné rozprávanie o nemenej záhadnej bytosti – nehybnej, a predsa živej trubici. Trubica, poučuje nás Amélie, je jedinečnou zmesou plného a prázdneho.
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Kyselina sírová


Význačná francouzská spisovatelka Amélie Nothombová zasazuje děj románu Kyselina sírová do otřesné televizní reality show simulující podmínky koncentračního tábora. V kulisách příběhu jedné z obětí, mladé dívky známé pod pořadovým číslem CKZ, která v zbuzuje až obsedantní touhu v dozorkyni Zdeně, se Nothombová zamýšlí nad skutečnými významy hodnot, jako je identita, morální čistota, zásadovost. Kontroverzní román vzbudil mezi francouzskou odbornou i laickou veřejností bouřlivou polemiku.
Vypredané
8,88 € 9,35 €

Strach a chvění


Mladá belgická dívká přijíždí do Japonska na jednoroční stáž a nastupuje na místo tlumočnice ve významné obchodní společnosti. Tady se ocitá tváří v tvář těžkému vystřízlivění z dávného snu a začíná chápat, jak složitá je cesta za slávou v hierarchii společnosti, kde každý má svého nadřízeného a kde se skutečně tvrdě pracuje. Navzdory všemu dostává ty nejhorší a nejprimitivnější úkoly a postupně padá až na samé dno pracovního žebříčku. Dokáže se s tím vyrovnat?
Vypredané
7,73 € 8,14 €

Můj soukromý nepřítel


Obchodník Jérôme Angust uvízne na letišti, neboť jeho letadlo má zpoždění. V té chvíli ho začne obtěžovat podivný muž, který si říká Textor Texel, a vypráví mu svůj životní příběh. Ten se však stále více proplétá s událostmi v Jérômově životě. Kdo je ten podivný muž a odkud Angusta tak dobře zná? A sešli se na letišti náhodou, nebo šlo o záměr?
Vypredané
7,31 € 7,69 €

Atentát


Epiphanes Otos je ošklivý - mimořádně ošklivý. Srdce má ale na pravém místě a jednoho dne se zamiluje do andělsky krásné herečky Ethel. Postupně se mezi nimi vytvoří pevné přátelské pouto a Epiphanovi se otevřou dveře do lákavého světa slávy. Je však možná láska mezi zosobněnou krásou a ztělesněním ošklivosti?
Vypredané
4,28 € 4,50 €

Sulphuric Acid


"Sulphuric Acid" tells the story of a reality TV death camp, which has become the nation's obsession - an amoral spectacle played out through the media. It is a blackly funny and shocking satire on the modern predilection for reality television and c elebrity, in which the audience at home develops a taste for blood.Upozornenie: Vzhľadom na častejšie obmeny vydaní tejto knihy v zahraničí, kus, ktorý vám zašleme, nemusí mať rovnakú obálku ako je zobrazená tu. Zobrazená obálka môže byť iba ilustrač ná. Obsah knihy aj cena budú však identické, bez ohľadu na obálku.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Strach a chvění


Belgická dívka přijíždí do Japonska na jednoroční stáž a nastupuje na místo tlumočnice ve významné obchodní společnosti. Tady se ocitá tváří v tvář těžkému vystřízlivění z dávného snu a začíná chápat, jak složitá je cesta za slávou v hierarchii společnosti, kde každý má svého nadřízeného a kde se skutečně tvrdě pracuje. Navzdory všemu dostává ty nejhorší úkoly a postupně padá až na samé dno pracovního žebříčku. Dokáže se s tím vyrovnat? Román byl vyznamenán cenou „Grand Prix du Roman“ udělovanou Académie française.
Vypredané
9,78 € 10,29 €

Ani Eva, ani Adam


Jedna z nejznámějších současných francouzsky píšících spisovatelek, která sama vyrůstala jako dcera belgického diplomata v Japonsku, se nyní v milostném příběhu inspirovaném vlastním životem vrací do země svého dětství a popisuje zrod lásky mezi jednadvacetiletou učitelkou francouzštiny a jejím dvacetiletým japonským žákem. Dobře zná tamější prostředí a dokáže ho také přiblížit čtenářům. Román byl nominován na několik cen a autorka za něj získala cenu francouzských novinářů Prix de Flore.
Vypredané
9,87 € 10,39 €