Rosamunde Pilcherová

autor

Kagylókeresők


Penelope Keelinget váratlan szerencse éri: édesapja festményeinek ára egyszerre jelentősen felszökik a műkincspiacon. Ám az asszony, aki világéletében szerény körülmények között élt, és mihaszna férje oldalán nem kevés nélkülözés közepette nevelte fel három gyermekét, mégsem hajlandó megválni az immár nagy értéket képviselő képektől. Különösen közel áll szívéhez a Kagylókeresők című festmény, melyet annak idején nászajándékba kapott apjától. Elkerülhetetlen a családi konfliktus: Penelope egyik lánya, Nancy, és fia, Noel ügyeskedve igyekszik megkaparintani a kisebbfajta vagyont érő képeket, hogy az eladásból szerzett pénzből jómódban élhessenek. A Keeling család fordulatos történetét a festményekért folyó vetélkedés foglalja keretbe, ugyanakkor a klasszikus remekművek kitűnő jellemrajzait idéző szereplőket felvonultató regényből az olvasó megismerheti a család tagjainak jellemét és viselkedését meghatározó múltbéli eseményeket is.
Na sklade 1Ks
12,23 € 12,87 €

Nyáridő


Alec és új felesége javában tervezgeti a rég várt skóciai nyaralást, amikor váratlanul kiderül, hogy Laura nem tarthat férjével és a baráti társasággal. Kárpótlásul később elutazik egy időre a festői Cornwallba, ahol Alec rokonainál száll meg. A félénk Laurát elbűvöli a gyönyörű, régi ház, a varázslatos kert, a kedves kis falu, az idilli környék. Lassanként megismeri és megszereti a helyieket, s a csillogó kék tenger látványa hamarosan többé-kevésbé elfeledteti vele gondjait. Egy nap azonban rosszindulatú névtelen levél érkezése kavarja föl frissen meglelt nyugalmát. Hogy vendége zavartalan pihenéséről gondoskodhasson, Laura házigazdája kénytelen valóságos magánnyomozásba kezdeni. Vajon kinek állhat érdekében, hogy az ifjú asszonyt lejárassa, és a házaspár kapcsolatát tönkretegye? Mindeközben váratlan látogató jelenik meg Alec és Laura londoni otthonában. Érkezése nyomán feltárul a család múltjának kusza szövevénye, és Laura talán végre megszabadulhat az első feleség nyomasztó árnyékától. "Nem tudom, hogy kerülhette el eddig a figyelmemet Rosamunde Pilcher, de most, hogy felfedeztem, már nem tudnék meglenni a regényei nélkül." The New York Times ROSAMUNDE PILCHER, az elmúlt évtizedek egyik legnépszerűbb angol írónője már igen korán tanújelét adta páratlan képességének: hétévesen kezdett írni, és tizennyolc éves volt, amikor az első novellája megjelent. A máig tartó elismertséget aztán rendkívüli sikerű regényei hozták meg: egyebek közt a Kagylókeresők, melyből közel hatmillió példány kelt el világszerte, a Szeptember, az Otthon és a Tengerparti románc. A századik évéhez közeledő írónő, akit egyik fia követett a pályán, a skóciai Dundee-ban él, ahol utcát neveztek el róla.
U dodávateľa
11,16 € 11,75 €

Na sklonku léta - 2. vydání


Rosamunde Pilcher je obdařena jedinečnou schopností vytvořit svět, v němž city opravdu vyvěrají ze srdcí jeho obyvatel. Svět protkaný vztahy, jež nás všechny svazují mezi sebou, a plný radostí, strastí i nedorozumění, jež mezi námi vznikají, i dokonalých okamžiků vzájemného porozumění. Po létech strávených v Americe se Jane vrací do tichého skotského sídla, Elvie, v němž strávila kouzelné dětství. Tak jako nikdy nezapomněla na Elvie, tak ji také nikdy neopustily vzpomínky na Sinclaira, o němž kdysi snívala, že se stane jeho ženou. Teď však nachází jiného Sinclaira. Pod svým okouzlujícím chováním skrývá jiné úmysly a Jane cítí, že mu, ale ani sobě, již nemůže dál věřit.
Vypredané
7,99 € 8,41 €

ANOTHER VIEW


Emma Litton can't get on with her life until she finds out just what place she has in her father's heart. She'd been at school in Europe since she was fourteen, then found a job in Paris, always wondering what her famous artist father was doing in Japan or America or at their cottage in Cornwall. Even after she meets Robert Morrow, the handsome gallery owner, and rediscovers her step-brother, Christo, she still feels compelled to probe into the truth about her past. But Emma might learn too late that it is the truth about herself she has to find and that letting go is the first step to keeping love.
Vypredané
6,28 € 6,61 €

Winter Solstice


Elfrida Phipps loves her new life in the pretty Hampshire village. But an unforeseen tragedy upsets Elfrida's tranquillity: Oscar's wife and daughter are killed in a terrible car crash and he finds himself homeless when his stepchildren claim their d ead mother's inheritance.Upozornenie: Vzhľadom na častejšie obmeny vydaní tejto knihy v zahraničí, kus, ktorý vám zašleme, nemusí mať rovnakú obálku ako je zobrazená tu. Zobrazená obálka môže byť iba ilustračná. Obsah knihy aj cena budú však identick é, bez ohľadu na obálku.
Vypredané
10,44 € 10,99 €

The Carousel


Prue Shackleton is wearying of her mundane life with her banker lover. So when her aunt invites her to spend a holiday in Cornwall, Prue eagerly accepts. Soon, the sun and surf bring a bright glow to her cheeks, and a surprise meeting with a handsome young man puts a twinkle in her eye.Upozornenie: Vzhľadom na častejšie obmeny vydaní tejto knihy v zahraničí, kus, ktorý vám zašleme, nemusí mať rovnakú obálku ako je zobrazená tu. Zobrazená obálka môže byť iba ilustračná. Obsah knihy aj cena budú v šak identické, bez ohľadu na obálku.
Vypredané
10,37 € 10,92 €

Koniec leta


Jeden z najúspešnejších autorkiných románov vyšiel v Anglicku už v pätnástich vydaniach. Za rozhodnutím mladej Jane Marshovej vrátiť sa do rodného Škótska sa neskrýva len nostalgia. Jazero uprostred horských planín, kde prežívala detskú lásku, zahaľuje rúško tajomstva, ktoré sa jej azda podarí odhaliť. Reedícia jednej z najpredávanejších autoriek.
Vypredané
3,13 € 3,29 €

Letné ozveny


Podmanivý príbeh o mužoch a ženách hľadajúcich šťastie a harmóniu na anglickom vidieku. Aj príjemné ovzdušie na cornwallskom pobreží však môže narušiť zloba, zášť a žiarlivosť, s ktorými sa dá bojovať iba láskou a porozumením.
Vypredané
3,44 € 3,62 €

Aprílový sneh


Obľúbená ženská autorka sa opäť sústredila na zložité medziľudské vzťahy a malé domáce drámy, aké zvyčajne hýbu svetom jej hrdinov. Tentoraz ich zasadila do Škótska, ktoré na jar prekvapila nečakaná snehová nádielka. Čo môže byť romantickejšie pre náhodné stretnutie dvoch mladých ľudí, aj keď je jeden z nich zasnúbený?
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Spiaci tiger


Napriek tomu si pôvabná Londýnčanka Selina Bruceová nie je celkom načistom, či je správny čas na taký životne dôležitý krok. Náhodný objav knihy autora, ktorý na fotografii nápadne pripomína otca, ktorého nikdy nepoznala, ju v pochybnostiach iba utvrdí. A keď sa vedená intuíciou napriek nesúhlasu okolia ocitne na jednom z najmalebnejších miest v Stredozemnom mori, vie, že konala správne. Slnečný ostrov San Antonio so svojimi prostými srdečnými obyvateľmi je liekom na dušu po sychravom, škrobenom Londýne, nehovoriac, že sa tu možno skrýva jej otec. Po krátkom čase však zisťuje, že jej snúbenec mal pravdu, keď ju vystríhal, že neradno budiť spiaceho tigra. Najmä ak čaro mora a slnečného ostrova umocní prítomnosť muža, ktorý si dosiaľ najväčšmi zakladal na vlastnej nezávislosti a slobode.
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Kvety v daždi


Obľúbená ženská autorka sa opäť vracia do Škótska s jeho čarovnou scenériou, kde prežívajú svoje radostné i menej radostné osudy jej hrdinky. Ako zvyčajne do ich života nečakane zasahuje zmena, či si sem len odskočili z rušného veľkomesta, alebo tu žijú odjakživa. A táto zmena väčšinou súvisí s najmocnejším ľudským citom - s láskou.
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Belasá spálňa


Známa anglická autorka, ktorej romány už desaťročia priťahujú celé generácie čitateliek, v hŕstke dojemných príbehov sugestívne navodzuje atmosféru juhozápadného Anglicka s jeho najčarovnejšími zákutiami. Nachádzajú v nich bezpečné zázemie nielen ich stáli obyvatelia, ktorí roky nevytiahli päty z rodného kraja, ale aj tí, ktorí načas podľahli hektickému ovzdušiu veľkomesta a až postupne prichádzajú na to, čo je ich srdcu najbližšie a po čom vlastne po celý život túžili. Môže ich k tomu priviesť stará láska skalená nepochopením ako Vicky Hardingovú, nečakaná prestávka v pracovnom nápore ako Jamesa Harnera, ktorý znezrady získava nový pohľad na vlastnú ženu, príchod nových susedov ako osamelú slečnu Cameronovú či fascinujúci zážitok pri narodení malej sestry ako štrnásťročnú Emily, ktorá stratila matku. Všetky ročné obdobia so svojimi zvyklosťami tvoria pôsobivý rámec osudov pestrej palety postáv prekvapených náhlymi životnými zvratmi, ktoré ich zakaždým privedú k vnútornej harmónii.
Vypredané
3,44 € 3,62 €

Hledači mušlí - 3.vydání


Penelopa Keelingová se ohlíží za svým bohatým a pestrým životem. Krásné dětství v Londýně a Cornwallu, nešťastné válečné manželství a vzpomínky na jediného muže, kterého opravdu milovala. Měla tři děti a život ji naučil brát je takové, jaké jsou. Tento příběh neobyčejné ženy je zároveň velkou rodinnou ságou, sledující osudy čtyř generací: od Penelopiných rodičů - malíře Lawrence Sterna a jeho francouzské manželky Sophie, po její děti, Olivii, Antonii a Danuse. ...
Vypredané
11,12 € 11,70 €

Bouřlivé pobřeží - 2. vydání


Román Bouřlivé pobřeží patří mezi ve světě nejpopulárnější dílo této zcela výjimečné autorky. Rebeccu Baylissovou poznamená její dětství prožité v domácnosti extravagantní matky, plné náhodných přátel a známých. Žije osamělým životem v Londýně, kde si našla práci, z níž ji vytrhne až dopis přítele její matky. Ten ji naléhavě prosí, aby přiletěla na španělský ostrov Ibizu, populární turistickou destinaci. Rebecca se po několika letech opět setkává s matkou, jen aby se dověděla, že to bude jejich setkání poslední, než matčin život ukončí zhoubná nemoc. A vyslechne matčinu zpověď o tom, jak s jejím otcem uprchla od rodiny a on ji poté bezcharakterně ponechal na pospas osudu. Rebecca se rozhodne osobně zpravit dědečka o smrti jeho jediné dcery. V malém romantickém pobřežním městečku se sejde nejen s ním, kdysi uznávaným malířem, ale i s ostatními příbuznými. Kromě nich zde však narazí i na mladíka, jehož poznala před nějakou dobou v Londýně, a jenž jí není lhostejný. Rebeccu však neus
Vypredané
8,88 € 9,35 €

Opustený dom


Mladá Virginia sa po tragickej smrti nemilovaného manžela rozhodne vziať život do vlastných rúk a sama sa postarať o svoje dve deti. Liečivé účinky života na cornwallskom vidieku umocní nečakané stretnutie s mužom, od ktorého ju kedysi odlúčili intrigy.
Vypredané
6,91 € 7,27 €