Claudia Piras

autor

Culinaria Itálie


Ako sa do syru Gorgonzola dostali tie modré kúsky? Ako sa robila zmrzlina predtým ako vynašli mrazničky? Čo všetko sa dá porozprávať o víne Piedmont? Ako sa robí paradajkový pretlak? Ako odlíšime dobrý a zlý balzamikový ocot? Aké jedlo sa podávalo v antickom Ríme, na akých špecialitách si pochutnávali v stredoveku a aké kulinárske vychytávky sú typické pre renesanciu? Toto všetko a oveľa viac vám zodpovie publikácia Culinaria Itálie. Už v treťom vydaní tejto obľúbenej kuchárskej knihy nahliadneme za oponu talianskych kuchýň a vyskúšame tie najlepšie recepty na talianske špeciality a zoznámime sa samozrejme aj s tými najchutnejšími talianskymi vínami.
Na sklade 1Ks
18,95 € 19,95 €

Opravdová dáma


Táto bohato ilustrovaná kniha vás pozýva na prechádzku pestrým svetom odievania. Nájdete v nej všetko podstatné o rôznych obdobiach v móde, o tvorcoch, a tiež o idoloch. Dozviete sa, ako rozoznať kvalitu, nadčasovosť a eleganciu. Nájdete v nej skrátka všetko, čo pravá dáma potrebuje o móde vedieť.
Vypredané
2,85 € 3,00 €

Olasz kulinária


A fantáziadús olasz konyha éppen úgy vonzza az idelátogatókat, mint a gazdag itáliai kultúra, a művészeti emlékek és a változatos tájak. Az olvasót kulináris körutazásra hívja a kötet. Ez a nagy területű és nagyon hosszúra nyúló ország északról délre egyetlen hatalmas ívet ír le, az utazó az Alpok peremétől a csizma orráig 1200 kilométert tesz meg, miközben számtalan, mindig más jellegű tájegységen megy keresztül. Minden régió őrzi saját kulináris jellegzetességeit. A változatos tájakon belül sokféle mikroklíma gondoskodik a kolbász, sonka- és sajttermékek elismert gazdagságáról, és az olasz borok kimeríthetetlenül színes palettájáról. A könyv egyszerre érdekes olvasmány, útikalauz és remek szakácskönyv. A(z) Olasz kulinária Könyv szerzője Claudia Piras, Ruprecht Stempell.
Vypredané
25,56 € 26,90 €

Culinaria Italy


How does the blue mold get into Gorgonzola? Where did ice cream come from, in the days before refrigerators? What is there to tell about the wine of Piedmont? How are tomato preserves made? How does one recognize a genuine balsamic vinegar? What are the marks of quality that help to distinguish genuine products from imitations? What food was eaten in ancient Rome which specialties were served at court during the Middle Ages, and what culinary innovations accompanied the Renaissance? Culinaria Italy takes a look behind the scenes and answers these and many other questions of interest to lovers of Italian Cuisine.
Vypredané
14,20 € 14,95 €