Jan Potměšil

autor

Zákon o právu shromažďovacím - Praktický komentář


Praktický komentář k zákonu č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, od autorů Kateřiny Jamborové a Jana Potměšila vychází z aplikačních zkušeností autorů při poskytování poradenství obcím a Policii České republiky, a to v terénu, správním řízení i v soudním řízení správním, jakož i z komunikace se svolavateli i účastníky shromáždění. Komentář by měl být praktickým návodem pro všechny zúčastněné. Snahou autorů bylo poskytnout v předložené publikaci návod nejen pro situace běžné a obvyklé, ale i takové, kde samotné znění zákona neposkytuje jasné řešení. To vše pokud možno srozumitelnou a návodnou formou, bez abstraktních akademických úvah. Komentář přesto zohledňuje nejdůležitější judikaturu, a to včetně judikatury Evropského soudu pro lidská práva, na niž je přinejmenším před správními soudy stále častěji odkazováno. Zvláštní pozornost je věnována poslední velké novele zákona (č. 252/2016 Sb.), jejímž cílem bylo umožnit orgánům veřejné moci pružněji reagovat na různé typy shromáždění a nové problémy a konflikty, které stále se rozvíjející praxe přináší. S ohledem na dosavadní metodickou činnost a rozhodující podíl na přípravě zmíněné novely je tento komentář do značné míry zároveň i autorským výkladem, jímž je nastiňován zamýšlený účel a smysl zákonných norem. Právní stav komentáře je k 1. 1. 2019.
U dodávateľa
15,65 € 16,47 €

LOVEnie


Hľadá sa LÁSKA, zn. rýchlo! Ktoré dievča by nemalo rado svadby? Krásne biele šaty zo salónu, romantická atmosféra, svadobná torta na mieru, muž života po nevestinom boku : Teda - väčšina z nich. Hlavnej hrdinke Eliške sa tá posledná časť veľmi nevydarila. Jej ženích totiž v rozhodujúcej chvíli povie "NIE" a od oltára zbabelo utečie. To dokáže dievčaťu pokaziť nielen celú svadbu, ale aj život. Naviac, keď má hlavná hrdinka pocit, že jej uteká vlak. Má skoro 35, je "single" a nemá kde bývať. Podľa kamarátky Peti jej pomôže len nová známosť a sex. Svet je predsa plný slobodných chlapov! Eliška je síce viac citlivejšia a kamarátkin prístup jej úplne nesedí, jej vlak však fakticky začína odchádzať a niekto ho musí chytiť. Je čas založiť si profil na zoznamke, a vrhnúť sa do randenia naslepo. Je čas začať LOVIŤ : Romantická komédia LOVENIE, ktorej literárnu predlohu práve čítate sa dočkala novšieho spracovania. Aj keď dej kopíruje filmový príbeh, autor vložil do prepisu veľa nových vecí. Úplne nové kapitoly a viac prepracovaných dialógov, ktoré sa do filmu v závere už nezmestili... Príbeh Lovenie je cestou za záchranu dvoch mladých ľudí, ktorí sa navzájom našli v ten správny čas. Ľudský osud sa podobá na prácu záhradníka alebo včelára - ich práca nie je nikdy hotová. Stále treba kypriť, hnojiť, prikrmovať. Záhradku aj vzťah. Samozrejme, že za zatvorenými dverami ich súkromia budú pokračovať všetky príbehy, ktorých hrdinovia sa budú hľadať a pretekať až do veku plného vrások. To je v poriadku. Príbeh víťazí aj tým, že včas príde do cieľa. Uzavrie cestu hľadania hlavnej hrdinky Elišky, ktorá síce na počiatku nemala svoj deň, ale dobehla si po životnú odmenu a získala si priaznivcov, ktorí ju milujú. Jan Potměšil (26) Titul Lovenie je prvým knižným počinom mladého pardubického rodáka. Ako jeden zo scenáristov, stál pri zrode romantickej filmovej komédie LOVENIE, ktorý spolu s režisérom Karlom Janákom uviedli na český a slovenský filmový trh v marci 2019. Mladý autor okrem písania filmových scenárov natáča, aj strihá. To všetko v češtine, angličtine a dokonca aj v základoch čínštiny. Zbiera staré knižky, má rád americkú sci-fi literatúru a pred pár rokmi ho uchvátili komiksy natoľko, že sa rozhodol pár z nich napísať. Kombinácia rozprávaného príbehu formou písaného textu a vizuálneho umenia ho fascinuje. Vyrástol na knižkách Douglasa Adamsa, ktorý ho stále inšpiruje. Píše v kaviarňach a niekedy dokonca uprostred teplej noci aj na balkóne. Film ako taký je však jeho život.
U dodávateľa
11,39 € 11,99 €

Šaría - úvod do islámského práva


Tato jedinečná publikace je první a dosud jedinou českou knihou, která systematicky, uceleně, přehledně a erudovaně zpracovává jedno z nejkontroverznějších a nejhlavnějších témat současného zájmu veřejnosti o islám – islámské právo šarí'a. Bude cenným pomocníkem pro žurnalisty i odborníky, studenty práva, historie, religionistiky, arabistiky, teologie i politologie. Obohatí ale jistě i širokou veřejnost a všechny zájemce o islám a kulturu Blízkého východu.
Vypredané
11,50 € 12,11 €

Elegie - Audiokniha na CD


Ortenovy Elegie jsou jedním z největších děl české poesie, srovnatelné s Máchovým Májem, Holanovou Nocí s Hamletem či Hrubínovou Jobovou nocí. Interpretace nejen akcentuje chmurné pozadí vzniku Elegií - počátek okupace a stín blížícího se holocaustu, ale představuje autora jako člověka, jemuž velmi dobře rozumíme i my dnes, obklopeni našimi hrozbami a úzkostmi, ale také radostmi a útěchami. V Elegiích je Jiří Orten jedním z nás. Tento dojem podtrhává strhující přednes obou interpretů i působivá doprovodná hudba. Křest audioknihy proběhl v rámci Festivalu Za vodou 2016 dne 27. 6. 2016 v pražské Galerii Portheimka za účasti neteře Jiří Ortena Hany Ornestové. Kmotrem se stal Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí v ČR.
Vypredané
6,60 € 6,95 €