Kevin Powers

autor

Kevin Powers
Kevin Powers sa narodil v roku 1980 v Richmonde vo Virgínii, USA. V rokoch 2004 a 2005 slúžil ako člen amerických ozbrojených zložiek v Iraku. Po svojom čestnom prepustení z armády študoval anglickú literatúru na Virginia Commonwealth University v USA.

Kevin Powers získal v roku 2012 titul M.F.A. v poézii z Michener Center for Writers pri University of Texas v Austine.
Venuje sa najmä poézii. Jeho básnickým debutom bola zbierka Letter Composed During a Lull in the Fighting. Preslávil sa však až románom Žltí vtáci (2012), v ktorom čerpá zo svojej skúsenosti v Iraku.

viac

Sivatagi madarak


Az iraki háború mai napig feltáratlan borzalmainak sűrűszövetű krónikája egy harctéren edzett katona szemszögéből. A huszonéves Bartle és a tizennyolc esztendős Murphy alakulata véres bevetésre indul az iraki homoktenger északi részén álló Al Tafar városért. Bartle a kiképzés során életre szóló barátságot köt Murphfel, és megígéri a fiú aggódó anyjának, hogy az álmait dédelgető, a háború brutalitására teljesen felkészületlen srácot épségben hazaviszi. Akkor még egyikük sem sejti, hogy a fizikai kimerültség, az ellenséges golyózápor és az őrjítő forróság minden szempontból kikezdi a bevetésen lévő katonákat. A fiatal Murph állapota aggasztóra fordul, és Bartle sorsdöntő lépésre szánja el magát, amiért sokszorosan megbűnhődik... Díjnyertes háborús tényirodalom és lírai vallomás.
Vypredané
9,17 € 9,65 €

Žltí vtáci


Žltí vtáci sú Powersovým románovým debutom, za ktorý už získal niekoľko renomovaných literárnych cien: The Guardian First Book Award za najlepšiu prvotinu roka, The PEN/Hemingway Award za najlepšiu prvotinu roka v kategórii beletria, a za francúzsky preklad prestížnu cenu Prix littéraire du Monde v kategórii zahraničný román. Vo svojom diele čerpá z vlastnej skúsenosti vojaka v nasadení vo vojnovej oblasti. Ako povedal v rozhovore pre britský denník The Guardian: „Jedným z dôvodov, prečo som túto knihu napísal, bol, že ľudia sa ma neustále pýtali: 'Aké to tam bolo?' … Zdalo sa, že to však nebola otázka nedostatku informácií. Tých bolo naokolo veľa. To, čo ľudia naozaj chceli vedieť, bolo, ako som to cítil; fyzicky, emočne a psychologicky. Preto som [túto knihu] napísal.” Žltí vtáci sú knihou o silnom priateľstve na pozadí hrôzostrašnosti a brutality vojny. Je to príbeh o prežití, ľudskosti, krehkosti človeka, o emóciách a v neposlednom rade o vojne, ktorá sa vedie na iných frontoch: v domovoch vojakov, v mysliach matiek.
Vypredané
11,40 € 12,00 €

Yellow Birds


An unforgettable depiction of the psychological impact of war, by a young Iraq veteran and poet, THE YELLOW BIRDS is already being hailed as a modern classic. Everywhere John looks, he sees Murph. He flinches when cars drive past. His fingers clasp around the rifle he hasn't held for months. Wide-eyed strangers praise him as a hero, but he can feel himself disappearing. Back home after a year in Iraq, memories swarm around him: bodies burning in the crisp morning air. Sunlight falling through branches; bullets kicking up dust; ripples on a pond wavering like plucked strings. The promise he made, to a young man's mother, that her son would be brought home safely. With THE YELLOW BIRDS, poet and veteran Kevin Powers has composed an unforgettable account of friendship and loss. It vividly captures the desperation and brutality of war, and its terrible after-effects. But it is also a story of love, of great courage, and of extraordinary human survival. Written with profound emotional insight, especially into the effects of a hidden war on families at home, THE YELLOW BIRDS is one of the most haunting, true and powerful novels of our time.
Vypredané
9,98 € 10,50 €

A Shout in the Ruins


Following his hugely celebrated debut novel, The Yellow Birds, Kevin Powers returns to the battlefield and its aftermath, this time in his native Virginia, just before and during the Civil War and ninety years later. The novel pinpoints with unerring emotional depth the nature of random violence, the necessity of love and compassion, and the fragility and preciousness of life. It will endure as a stunning novel about what we leave behind, what a life is worth, what is said and unsaid, and the fact that ultimately what will survive of us is love.
Vypredané
11,35 € 11,95 €