! Doprava ZADARMO už od 15 € !

Gideon Rachman

autor

Vitajte v dobe autoritárov


Žijeme v novej dobe.Autoritárski vodcovia sa stali ústrednými postavami globálnej politiky. Od roku 2000 sa samozvaní vládcovia dostali k moci v takých odlišných hlavných mestách ako Moskva, Peking, Dillí, Brazília, Budapešť, Ankara, Rijád či Washington.Sú to nacionalisti a sociálni konzervatívci. Majú nulovú toleranciu voči menšinám, odlišnému názoru alebo záujmom cudzincov. Doma o sebe tvrdia, že stoja na strane obyčajných ľudí, ktorých sú pevne odhodlaní brániť proti „globalistickým“ elitám, a v zahraničí sa prezentujú ako stelesnenie svojich národov. Okrem toho, všade, kam prídu, posilňujú kult svojej osobnosti. Navyše, títo lídri nepôsobia len v autoritárskych politických systémoch, ale začali sa objavovať aj v baštách liberálnej demokracie.Kým na Západe brexit a zvolenie Donalda Trumpa v roku 2016 znamenali prelom, nová éra sa začala na samom začiatku nového milénia, keď sa v Rusku dostal k moci Vladimir Putin. Ako a prečo sa na scéne objavil tento nový štýl autoritárskeho vládnutia? Ako veľmi je pravdepodobné, že vovedie svet do vojny alebo hospodárskeho kolapsu? A ktoré liberálne sily sú a naďalej budú schopné nielen udržať týchto autoritárov na uzde, ale aj zvrátiť súčasný trend? Nech už ide o Trumpa, Putina, Bolsonara, Erdogana, Siho či Módího, Gideon Rachman odhaľuje zložité a často prekvapivé vzťahy medzi týmito lídrami. Kniha Vitajte v dobe autoritárov poskytuje prvú skutočne globálnu reflexiu nového nacionalizmu a ponúka odvážnu a originálnu paradigmu pre pochopenie sveta, v ktorom práve žijeme.
Na sklade 5Ks
14,37 € 16,90 €

Easternisation


WITH A NEW PREFACE BY THE AUTHOR The West's domination of world politics is coming to a close. The flow of wealth and power is turning from West to East and a new era of global instability has begun. Easternisation is the defining trend of our age - the growing wealth of Asian nations is transforming the international balance of power. This shift to the East is shaping the lives of people all over the world, the fate of nations and the great questions of war and peace. A troubled but rising China is now challenging America's supremacy, and the ambitions of other Asian powers - including Japan, North Korea, India and Pakistan - have the potential to shake the whole world. Meanwhile the West is struggling with economic malaise and political populism, the Arab world is in turmoil and Russia longs to reclaim its status as a great power. We are at a turning point in history: but Easternisation has many decades to run. Gideon Rachman offers a road map to the turbulent process that will define the international politics of the twenty-first century.
Vypredané
12,30 € 12,95 €

The Age of The Strongman


'Timely, laser-sharp and unsettling... A must read' - Peter Frankopan, author of The Silk RoadsWe are in a new era.Authoritarian leaders have become a central feature of global politics. Since 2000, self-styled strongmen have risen to power in capitals as diverse as Moscow, Beijing, Delhi, Brasilia, Budapest, Ankara, Riyadh and Washington.These leaders are nationalists and social conservatives, with little tolerance for minorities, dissent or the interests of foreigners. At home, they claim to stand up for ordinary people against globalist elites; abroad, they posture as the embodiments of their nations. And everywhere they go, they encourage a cult of personality. These leaders are not just operating in authoritarian political systems but have begun to emerge in the heartlands of liberal democracy.While the EU referendum and election of Donald Trump in 2016 mark a watershed, the new era started at the beginning of the millennium, when Vladimir Putin took power in Russia. How and why did this new style of strongman leadership arrive? How likely is it to lead to war or economic collapse? And what forces are in place not only to keep these strongmen in check but to reverse the trend?From Trump, Putin and Bolsonaro to Erdogan, Xi and Modi, The Age of the Strongman provides the first truly global treatment of the new nationalism and offers a bold new paradigm for understanding our world
Vypredané
18,00 € 18,95 €