Doprava nákupov od 15 € je TERAZ ZADARMO

Suzanne Redfearnová

autor

Ve vteřině


Šestnáctiletá Finn Millerová se ve zlomku vteřiny ocitne na půli cesty mezi životem a smrtí.
Se svou rodinou a přáteli jede na víkendový pobyt v horách, když se jejich obytný vůz zřítí ze srázu. Finn setrvává mezi nebem a zemí a shora bezmocně sleduje své nejbližší, kteří se v zoufalé touze přežít nečekaně projeví buď jako hrdinové, nebo zbabělci a následně se musí vypořádat se svými traumaty na duši i na těle.
Příběh o tom, jak mohou být unáhlená rozhodnutí osudná, a o výčitkách svědomí, kterých se nedokážeme zbavit.
U dodávateľa
15,58 € 16,40 €

V okamihu


Jeden okamih poznačil jedenásť život. A pravdu vidí len ona...
Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je prekonať traumatizujúce obdobie života a ísť ďalej.
Rodina Millerovcov s priateľmi sa teší na zimný víkend v horách, na lyžovačku a príjemnú atmosféru na chate. V jedinom kratučkom okamihu sa však všetko zmení. Pred karavan, v ktorom sa všetci vezú, nečakane skočí jeleň, otec rodiny sa mu chce vyhnúť, ale zareaguje o zlomok sekundy neskôr a auto sa zrúti do rokliny. Tu sa skončí život šestnásťročnej Finn. Mladé dievča však uviazne na rozhraní dvoch svetov a bezmocne sa prizerá, ako všetci, ktorých miluje, bojujú o prežitie...
Všade navôkol zúri metelica, takže vybrať sa v takom nečase po pomoc je beznádejné. Padajú rôzne návrhy a rozhodnutia, tí, čo prežili, spracúvajú šok, bolesť zo zranení a hlavne sa boja, že do rána zamrznú. Finn ich neopúšťa, a hoci s nimi nemôže komunikovať, bdie nad nimi aj nad ich životmi. Po urputnom boji o záchranu sú všetci otrasení a každý si v duši nesie výčitky a pocit viny za to, čo sa tej osudnej noci odohralo. Členov rodiny sužujú pochybnosti, ich súdržnosť sa rozpadáva. Finn by ich už mala opustiť, ale ako by to mohla urobiť, keď vidí, akí sú nešťastní, ako sa trápia a nedokážu sa vyrovnať s tým, čo sa stalo?
Dojímavý, ale v konečnom dôsledku oslobodzujúci príbeh hovorí o láske, rodinných putách a odhodlaní ísť ďalej, aj keď sa to zdá na prvý pohľad nemožné.
Niektoré rozhodnutia v zlomku sekundy tragicky ovplyvnia náš osud.
---------------------
"Pozoruhodne vykreslené postavy, citlivé zobrazenie ich duševného zotavovania po nehode a záver, ktorý ponúka nádej. Čitatelia, ktorí obľubujú rodinné drámy, si prídu na svoje."
BOOKLIST
---------------------
"Najnovší román Suzanne Redfearnovej je zázrak. Dôkladná sonda do otázok súvisiacich so životom, smrťou a svetom medzi tým je silným a dojímavým čítaním."
MARY KUBICOVÁ, autorka bestsellerov New York Times
---------------------
"Román, ktorý tak trochu naháňa strach, je posolstvom lásky rodine, ktorá sa ocitla v kríze po strašnej nehode v snehovej búrke. Táto vynikajúco napísaná kniha je kronikou dojímavej cesty od žiaľu a zúfalstva po prijatie, odpustenie a napokon aj nádej. Je to nezabudnuteľný portrét ľudskej krehkosti a zároveň sily zoči-voči neopísateľnej strate."
HEATHER GUDENKAUFOVÁ, autorka bestsellerov The Weight of Silence a Before She Was Found
---------------------
"Kniha V okamihu sa začína ako akčný príbeh o prežití, no potom sa ponára hlbšie do emocionálnej roviny a núti čitateľa zamyslieť sa nad tým, aké ťažké je robiť správne rozhodnutia v dramaticky vypätých situáciách, keď ide o život."
JULIANNE MACLEANOVÁ, autorka bestsellerov USA Today
---------------------
"Úžasná kniha! Dve rodiny zasiahnuté nečakanou tragédiou sa ocitnú na pokraji chaosu, pretože zrazu nevedia určiť hranice toho, čo je morálne a čo už nie. Redfearnová opisuje smútok a bolesť rodiny s veľkou dávkou súcitu a nádeje a núti vás premýšľať o tom, čo sa v skutočnosti skrýva pod uhladeným povrchom ľudí, ktorí sú vám najbližší."
LIZ FENTONOVÁ a LISA STEINKEOVÁ, autorky bestselleru Girls' Night Out
---------------------
SUZANNE REDFEARNOVÁ sa narodila a vyrastala na východnom pobreží USA, no od pätnástich rokov žije v Kalifornii. Vyskúšala viacero zamestnaní, bola pokladníčkou v McDonald's, čašníčkou, návrhárkou bytového a priemyselného dizajnu, grafickou dizajnérkou, vynašla nový typ šnúrok do topánok a napokon sa začala venovať literárnej tvorbe. Keď nepíše, spolu s rodinou sa venuje aktivitám ako lyžovanie, golf, tenis, turistika, stolové hry a pozeranie reality šou.
Dosiaľ napísala štyri úspešné romány: Hush Little Baby, No Ordinary Life, Hadley & Grace a bestseller V okamihu, ktorý získal cenu Najlepšia kniha nového autora za rok 2020 a práva na preklad sa predali do osemnástich krajín.

Má rada život v meste, fascinuje ju jeho energia, architektúra, reštaurácie. Každý deň trávi v inej kaviarničke vo svojom okolí a píše. Teší ju hluk a šum prebiehajúcich rozhovorov a s obľubou zachytáva zaujímavé útržky konverzácií. Popoludní pracuje doma a delí sa o svoje nápady s mačkou. Niekedy sa jej dokonca zdá, že ju mačka počúva a povzbudzuje ju.
Na sklade
11,82 € 13,90 €

Tak to nebolo


Zdá sa, že Jillian Kanová má všetko – úspešnú kariéru architektky, nádherný domov, milujúceho manžela a dve skvelé deti Addie a Drewa. Za zatvorenými dverami jej krásneho domu je však všetko inak. Manžel Gordon, povolaním policajt, je v skutočnosti chorobný násilník a manželku už deväť rokov ponižuje a bije. Jill mlčky trpí, pretože sa bojí o deti a aj tak by jej nikto neuveril. Gordon navonok pôsobí ako vzorný manžel a otec rodiny, dokonca zachránil život svokrovi, keď ho postihla mŕtvica. Situácia sa vyostrí, keď Jill pochopí, že Gordon sa nezastaví pred ničím, ani pred vraždou. V panike utečie najprv sama, potom sa vráti po deti. Útočisko nájde u dobrých ľudí, príslušníkov starého indiánskeho kmeňa, a po dlhých rokoch sa cíti ako-tak v bezpečí. Lenže Gordon obviní Jill z únosu a prenasleduje ju on aj federálni agenti. Jill napokon nájde oporu a pomoc u rodičov aj priateľov, ale Gordon je tvrdý súper, ktorý sa tak ľahko nevzdáva...
Vypredané
11,31 € 11,90 €

Egyetlen szempillantás alatt


Megrendítő történet veszteségről és szeretetről a Komfortos mennyország és a Hatalmas kis hazugságok rajongóinak.

A családjával síelni induló, tizenhat éves Finn Miller számára az élet egyetlen szempillantás alatt véget ér, amikor a lakóautó, amelyben utaznak, lezuhan a havas szikláról. Finn tehetetlenül, két világ között lebegve szemléli, ahogy azok, akiket szeret, a túlélésért küzdenek. A döntések, amelyeket ebben a lehetetlen helyzetben hoznak, az egész életükre kihatnak. És nem csak abban az értelemben, hogy egyetlen jó vagy rossz döntés az életet vagy a halált jelentheti. A túlélés ugyanis sokszor fájdalmasabb és nehezebb, mint maga a halál...

Az Egyetlen szempillantás alatt szívszorító és felemelő történet egy család pusztító tragédiájáról és annak utóhatásairól. Suzanne Redfearn regénye – amelyet gyakran hasonlítanak Alice Sebold Komfortos mennyország című könyvéhez – arra emlékeztet bennünket, hogy bár mindannyian esendők és sebezhetők vagyunk, a szeretet végső soron mégis megmenthet bennünket.
Vypredané
12,26 € 12,90 €

Zavři očka svý


Mohlo by se zdát, že Jillian Kanová má v životě všechno – úspěšnou kariéru architekty, nádherný domov, milujícího manžela a dvě skvělé děti. Jenomže za zavřenými dveřmi této idylické domácnosti je všechno jinak. Manžel Gordon svou ženu už devět let bije a ponižuje. Jill vše mlčky snáší, protože se jednak bojí o děti a jednak má pocit, že by jí stejně nikdo nevěřil – její muž je policista, který navenek působí jako vzorný manžel i otec rodiny. Situace se změní ve chvíli, kdy si Jill konečně uvědomí, že se Gordon nezastaví před ničím a že by ji byl schopen i zabít. V panice s dětmi proto uteče z domu. Když Gordon Jill obviní z únosu, začíná nerovný souboj, v němž na jedné straně stojí policie a federální agenti, kteří se uprchlíky vydají hledat, a na druhé pak žena, jež je odhodlaná za každou cenu ochránit své děti. Její jedinou zbraní je pravda, které však nikdo nevěří...
Vypredané
13,35 € 14,05 €