Už třicet let je v pozadí větších sportovních klání ojedinělé silvestrovské derby pražských fotbalových týmů Sparty a Slavie. Nejde o triumf, jde o sport. Na stránkách této jedinečné knihy se setkáte s ostřílenými hráči veterány a žijícími legendami obou týmů. Text od zasvěceného sportovního novináře Stanislava Sigmunda doplňuje řada unikátních, dosud nepublikovaných fotografií.

Šéf Andrej Kvašňák

ANDREJ KVAŠŇÁK legenda, která psala dějiny československého fotbalu. Sparťanský fotbalista století, hráč, kterého obdivovali jak spoluhráči, tak protihráči. Hráč, kterého milovali fanoušci, protože uměl rozdávat nejen fotbalovou radost svým umem, ale dokázal diváky i pobavit. To vše o jeho fotbalovém životě i zákulisí nabízí knížka ŠÉF, doplněná fotografiemi, některými dosud neuveřejněnými.
17,81 € 18,75 €

Pozor pálí Sigi!

Jsou fotbalisté, kteří, když se objeví na dostřel soupeřovy branky, tak ať se snaží obránci jak chtějí, nezabrání tomu, že se za chvíli rozvlní síť za zády jejich brankáře. Takovým kanonýrem minulých let byl útočník Horst Siegl. Měl talent, od Boha, který ale zároveň dokázal rozvíjet ke střelecké dokonalosti. Vynikal tím, že byl vždy na správném místě ve správnou chvíli. A v ní dokázal oběma nohama nebo hlavou přesně zamířit. A to i ve chvílích, kdy se zdálo přímo nemožné, že by z takové pozice vystřelil. Byl doslova a do písmene gólovým zabijákem. Spoluhráči moc dobře věděli, že stojí za to, hledat ho stále v jeho palebném postavení, většinou v soupeřově vápně. Dovedl totiž rozhodovat zápasy jak v domácí lize, tak v evropských pohárech či reprezentaci i v momentech, kdy už nikdo nevěřil v dosaženou branku. Nebylo proto divu, že se stal čtyřikrát Králem střelců v domácí soutěži, ve které nastřílel 176 gólů, a právem se pyšní členstvím v Klubu ligových kanonýrů. Stal se sparťanskou legendou a navíc příkladem klubismu, který mnohým fotbalistům dneska chybí. Jeho srdce bilo a stále bije pro Spartu. Horst Siegl prožil nádhernou fotbalovou kariéru, ve které dokázal rozdávat radost nejen svými výkony a góly, ale uměl stmelit ve fotbale tolik důležitou partu v kabině. Průřez jeho fotbalovými léty nabízí právě tato knížka s výstižným názvem Pozor pálí Sigi.
Vypredané
20,05 € 21,10 €

Češi a Slováci na MS v ledním hokeji (výběr)

Poslechněte si některé dochované zvukové zajímavosti a živé reportáže z utkání českých a slovenských hokejistů na MS v ledním hokeji mezi roky 1934 - 2000 MS v ledním hokeji 1934 v Miláně (ČSR - Německo) - 1. třetina (fragment) - reportáž z hokejového utkání o postup do play off Československo - Německo 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1pp), - fragment ze závěru 1.
Predaj skončil
1,43 €

MS v ledním hokeji 1972 - Praha (ČSSR - SSSR) - finále

MS v ledním hokeji 1972 v Praze (ČSSR - SSSR 3:2) 1. třetina (2:0) 2. třetina (1:2) 3. třetina (0:0) Branky: 8:48 Nedomanský (Martinec), 9:23 Farda (Martinec), 29:03 Jar. Holík - 23:21 Malcev (Vikulov), 32:40 Charlamov (Malcev) Komentují: Stanislav Sigmund a Gabriel Zelenay.
1,43 €

fotbal ČSSR - Maďarsko - finále

LOH 1964 Tokio: fotbal ČSSR - Maďarsko - finále přímá reportáž z finálového olympijského zápasu ve fotbale ČSSR - Maďarsko 1:2 (0:0) komentuje Stanislav Sigmund Branky: Jan BRUMOVSKY 80' - Vladimir WEISS 47' (vlastní gól), Ferenc BENE 59' Sestavy: Československo František SCHMUCKER, Anton URBAN, Vladimir WEISS, Karel Zdeněk PIČMAN, Josef VOJTA, Jan GELETA, Gustav MRÁZ, Karel LICHTNEGL, Vojtěch MASNÝ, Frantisek VALOŠEK, Jan BRUMOVSKÝ, Trenér Rudolf VYTLACIL Maďarsko Antal SZENTIMIHALYI, Tibor CSERNAI, Dezso NOVAK, Aprad OBRAN, Kalman IHASZ, Gusztav SZEPESI, Imre KOMORA, Ferenc BENE, Janos FARKAS, Sandor KATONA, Ferenc NOGRADI, Trenér Lajos BAROTI.
1,43 €

Věra Čáslavská, Hans Zdražila a další

Vybrané přímé reportáže ze soutěží a rozhovory s českými medailisty na letních olympijských hrách v Tokiu 1964 a v Moskvě 1980. LOH 1964 Tokio - Věra Čáslavská předání zlaté medaile, čs. hymna a rozhovor S. Sigmunda s Věrou Čáslavskou (sportovní gymnastika, osmiboj) na XVIII. LOH v Tokiu (10. - 24.