Peter Stanford

autor

Púte: Cesty za zmyslom života


Podnetné zamyslenie nad pútnickou praxou a históriou pútnictva a zároveň fascinujúce skúmanie jeho významu v súčasnostiPútnictvo, celosvetový rituál, ku ktorému sa hlásia takmer všetky náboženstvá, je jednou z najtrvalejších civilizačných tradícií. V tejto podmanivej knihe sa autor a novinár Peter Stanford zamýšľa nad dôvodmi, prečo sa ľudia už veky vydávajú po tých istých posvätných cestách. Z historického pohľadu skúma, ako sa dajú porovnať skúsenosti prvých pútnikov do Jeruzalema, Mekky a Santiaga de Compostela so skúsenosťami miliónov ľudí, ktorí sa v súčasnosti vydávajú na fyzické a duchovné cesty, ktoré im menia život.Kniha prevedie čitateľa posvätnými krajinami po celom svete od Baziliky Panny Márie Guadalupskej v Mexiku cez monolitické kostoly vytesané do skál v etiópskej Lalibele až po brehy riek na Kumbhaméle v Indii. Autor skúma historický a duchovný význam týchto miest uzdravenia a vnútornej reflexie a rozoberá ich úlohu križovatiek ciest. Hoci sa púť zvyčajne vníma ako únik jednotlivca z každodennosti s cieľom sústrediť myseľ a dušu, inštitucionálne a národné boje o moc vždy ovplyvňovali spôsob, akým pútnici prežívajú svoju osobnú cestu.Kniha podnecuje čitateľa zamyslieť sa a vzdeláva novú generáciu, ktorá môže nájsť útechu, jasnosť myslenia aj úžasné zážitky, keď sa vydá po stopách pútnikov z minulosti.Súčasťou knihy je 25 farebných fotografií.Z anglického originálu preložila Zuzana Trstenská.
Na sklade > 5Ks
17,01 € 17,90 €

dostupné aj ako:

Púte: Cesty za zmyslom života


Podnetné zamyslenie nad pútnickou praxou a históriou pútnictva a zároveň fascinujúce skúmanie jeho významu v súčasnostiPútnictvo, celosvetový rituál, ku ktorému sa hlásia takmer všetky náboženstvá, je jednou z najtrvalejších civilizačných tradícií. V tejto podmanivej knihe sa autor a novinár Peter Stanford zamýšľa nad dôvodmi, prečo sa ľudia už veky vydávajú po tých istých posvätných cestách. Z historického pohľadu skúma, ako sa dajú porovnať skúsenosti prvých pútnikov do Jeruzalema, Mekky a Santiaga de Compostela so skúsenosťami miliónov ľudí, ktorí sa v súčasnosti vydávajú na fyzické a duchovné cesty, ktoré im menia život.Kniha prevedie čitateľa posvätnými krajinami po celom svete od Baziliky Panny Márie Guadalupskej v Mexiku cez monolitické kostoly vytesané do skál v etiópskej Lalibele až po brehy riek na Kumbhaméle v Indii. Autor skúma historický a duchovný význam týchto miest uzdravenia a vnútornej reflexie a rozoberá ich úlohu križovatiek ciest. Hoci sa púť zvyčajne vníma ako únik jednotlivca z každodennosti s cieľom sústrediť myseľ a dušu, inštitucionálne a národné boje o moc vždy ovplyvňovali spôsob, akým pútnici prežívajú svoju osobnú cestu.Kniha podnecuje čitateľa zamyslieť sa a vzdeláva novú generáciu, ktorá môže nájsť útechu, jasnosť myslenia aj úžasné zážitky, keď sa vydá po stopách pútnikov z minulosti.Súčasťou knihy je 25 farebných fotografií.
Na stiahnutie
12,50 €

dostupné aj ako:

Pilgrimage


The enormous rise in popularity in recent decades of the Camino, the ancient pilgrim path that stretches from France, across northern Spain to Santiago de Compostela, is part of a wider phenomenon being witnessed on other time-honoured pilgrim routes around the globe and across the faiths. But this is happening in a world that in many places is self-avowedly ever more sceptical, secular and scientific, with formal religious affiliation in steep decline. Why?Some argue that tourism is the new religion, and that those who today walk in the footsteps of countless past generations of believers do so to enjoy the holiday experience, the escape from their everyday world, the health benefits of so much exercise, and the companionship, without seeking any sort of spiritual enlightenment. Yet by looking at a diverse range of pilgrimage sites that includes Rome, Jerusalem, Lalibela in Ethiopia, the Buddha Trail in northern India, Shikoku in Japan and the self-styled 'power place' of Machu Picchu in Peru, Peter Stanford draws on his own experience as a pilgrim to argue that something more complex and challenging is going on.Financial crises, increasing inequality, climate change and worldwide pandemics are causing people to question the very foundations on which their post religion, twenty-first-century lives are built. This book considers how pilgrimage, with its long history, essential intertwining of arduous journey and openness to personal transformation, is providing the modern age with a means to take a longer, slower and hence more profound look at life, stretching all the way back to when the first pilgrim put one foot in front of another.with 26 illustrations, 21 in colour
Vypredané
30,35 € 31,95 €