Maciej Szymanowicz

autor

Maciej Szymanowicz

Poľský grafik, dizajnér, autor obálok a ilustrácií kníh pre deti, tínedžerov a dospelých.
Ako dieťa rád kreslil, no rozhodol sa študovať na bábkarskom oddelení Divadelnej akadémie v Białystoku. Stal sa bábkohercom, no táto práca ho nebavila. Vrátil sa k svojej detskej láske. Ilustruje, navrhuje knihy, tvorí divadelné plagáty a spoločenské hry. Ilustroval knihu Rok v čarovnej krajine  zo série Rok v ....Za ilustrácie ku knihe „Asiunia“ od Joanny Papuzińskej získal Cenu hlavného mesta Varšavy a za ilustrácie „Všetky moje mamy“ od Renaty Piątkowskej získal cenu v súťaži Przecinek i Kropka a tzv. cena Festivalu detskej literatúry.

viac

Rok v čarovnej krajine


Zdravím vás, moji milí! Volám sa Ježibaba a som veľmi rada, že ste ma navštívili. Baladinova lampa vás ponúkne čarovným čajíkom a chutnou polievočkou. Určite ochutnajte aj Babulienkine dobroty, zahrajte sa s Dobroduchom a s Vodníkom sa ponorte pod hladinu. Napadlo vám niekedy, ako by mohol vyzerať život v čarovnej krajine? Býva tam Červená čiapočka, kúzelník, vlk, trpaslíci, drak a princezné? Čo robia po celý rok? Vyberte sa s nami na fantastickú cestu plnú prekvapení a nezvyčajných stretnutí s rozprávkovými hrdinami: pážaťom Kratochvíľom, vílou Kvetomilou, Chobotníkom a drakom Ohnivákom. Rok v čarovnej krajine obsahuje dvanásť dvojstrán so všetkými mesiacmi v roku. Na prvej dvojstrane sa vám predstavia hrdinovia knihy a na konci knihy si zahráte interaktívnu hru. V knihe môžete listovať celé hodiny. Na detailných obrázkoch si deti precvičia vnímavosť a schopnosť rozprávať príbehy, ale predovšetkým sa výborne zabavia pri podrobnom skúmaní farebných ilustrácií. Pre deti od troch rokov.
U dodávateľa
12,26 € 12,90 €

Rok v pohádce


Pěkný den, moji milí! Jmenuju se Ježibaba a mám velkou radost, že jste k nám přišli na návštěvu. Kouzlenka vám vyčaruje čaj i výtečnou bramboračku. A určitě si nenechte ujít ani Bábinčiny dobroty. S Dobrodouškem zažijete spoustu legrace a s Vodníkem nahlédnete pod vodní hladinu. Ale pozor na Raráška, ať vám nevyvede nějakou lotrovinu. Jestlipak vás někdy napadlo, jak by se žilo v pohádce? Co asi dělá taková Karkulka, kouzelník, vlk, trpaslíci, drak nebo princezna po celý rok? Vydejte se s námi na neuvěřitelnou cestu plnou překvapení a neobyčejných setkání s pohádkovými hrdiny: pážetem Kratochvílem, vílou Květinkou, Chobotosaurem a Dráčátkem. Rok v pohádce obsahuje dvanáct dvoustran, přičemž každá z nich vyobrazuje jeden měsíc roku. Na začátku knihy se seznámíte s jejími hrdiny a na konci si zahrajete zábavnou hru. Knížku si můžete prohlížet celé hodiny. Procvičíte si při tom postřeh, vyprávění příběhů, ale hlavně se výborně zabavíte. Pro všechny milovníky Roku v lese. Protože není les jako les tenhle je pohádkový!
U dodávateľa
16,47 € 17,34 €

Sny


V této veselé ilustrované knize naleznete spoustu postaviček, zvířátek, rostlinek i věcí, které sní o tom, co by chtěly, aby bylo, některé však o tom, co by chtěly, aby nebylo. Dozvíte se, proč rybka sní o zlatém rybáři, zda sní sklenice, a pokud ano, tak o čem. Proč si dům přeje, aby Martinka přestala hrát na bicí nebo kam chce dolézt šneček ze strany 2. Také zjistíte, odkud se sny berou a mnoho dalších zajímavých postřehů. Jedno je ale jisté. Tahle knížka sní o tom, aby si ji přečetla celá vaše rodina!
Na stiahnutie
13,68 €

Škriatkovia


Spoznajte viac než 465 škriatkov! Nádherne ilustrované leporelo vám prezradí všetko, čo ste o nich chceli vedieť. Škriatkovia nejestvujú a navyše sú neviditeľní, čo spôsobuje, že skúmanie ich zvykov má veľa úskalí. Preto aj kniha, ktorá im je venovaná, je o to cennejšia. Je totiž výsledkom dlhoročného vedeckého výskumu a nekonečných úvah. Dozviete sa z nej veľa zaujímavých informácií, napr. odkiaľ škriatkovia pochádzajú, kde bývajú, ako cestujú, aké športy pestujú, čo skrývajú vo svojom vnútri... aj čosi o ich chorobách, o kozmoškriatkoch a ešte všeličo iné. Nech sa páči, vstúpte do tajuplného sveta škriatkov! Pre deti od 3 rokov
Vypredané
11,31 € 11,90 €

Velcí vynálezci


Naučná a zábavná kniha pro děti, která určitě zaujme i nejednoho dospělého. Čtivým a srozumitelným způsobem představuje životy 34 největších světových vynálezců a příběhy jejich největších objevů. Kromě informací, které se děti dozvídají ve škole, přináší i mnohdy kuriozní historky, které se při „vynalézání“ staly, a může nenásilným způsobem probudit v dětech zájem o vědu. Kniha je bohatě ilustrována nádhernými obrázky Macieje Szymanowicze. Autor Marcin Jamkowski pracoval jako šéfredaktor National Geographic v Polsku, v současné době je aktivní jako novinář, filmař, reportér, fotograf a dokumentarista, zaměřující se na expedice, objevy, popularizaci vědy. Svět dobrodružství, vědy a poznání je jeho životní doménou.   V knize jsou tito vynálezci: Jan Gutenberg, James Watt, Julese Verne, Alfred Nobel, Ignacy Łukasiewicz, Robert Oppenheimer, Benjamin Franklin, Alessandro Volta, Samuel Morse, Alexander Graham Bell, Guglielmo Marconi, Thomas Alva Edison, Nikola Tesla, Luis Jacques Daguerre, August Lumiere, Louis Lumiere, John Logie Baird, John Prosper Eckert, John Mauchly, John Bardeen, Walter Brattain, William Shockley, Theodore Maiman, Gottlieb Daimler, Wilhelm Maybach, Henry Ford, Orville Wright, Wilbur Wright, Charles Goodyear, Robert Watson-Watt, Wernher von Braun, Louis Pasteur, Wilhelm Roentgen, Alexander Fleming.  
Predaj skončil
11,64 €