! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Wislawa Szymborská

autor

Neprítomnosť


Knižka prvej dámy súčasnej poľskej poézie. Jej verše iskria prekvapivou obyčajnosťou, iróniou, humorom, novátorstvom... V roku 1996 dostala Nobelovu cenu.
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Trochu o duši


Občianske združenie POĽSKA prichádza za slovenským čitateľom s reprezentatívnym výberom z diela prvej dámy poľskej poézie Wislawy Szymborskej (1923 -2012). Výber TROCHU O DUŠI predstavuje 47 básní z 11 zbierok tejto poľskej nositeľky Nobelovej ceny za literatúru (1996).
Vypredané
9,41 € 9,90 €

Soľ


Básnická zbierka Soľ (poľ. Sól, 1962) je v poradí štvrtou zbierkou poetky a spolu s knihou Volanie na Yetiho (1957) stála na počiatku jej veľkého čitateľského úspechu a uznania, ktoré vyvrcholilo udelením Nobelovej ceny za literatúru (1996). Zbierka Soľ obsahuje všetky poznávacie znaky Szymborskej poetiky oživenie žánrov básnickej polemiky a básnickej anekdoty, vznikajúcich ako odpoveď na skutočné súkromné a historické podnety. Vnútorná epická kompozícia vťahuje do básne svojou príbehovosťou a zmyslom pre detail sa zasa zapája predstavivosť čitateľa, pred ktorým stojí báseň ako holá pravda, ako výzva pre rozum či svedomie s intenzívnym vyjadrením emócií: smútku, prekvapenia a nadovšetko irónie. Szymborska poznaním presahuje hranice poézie, ale nezabúda, že je to práve poézia, čo úspešne umožňuje rozvíjať bohatstvo poznatkov, že metafory vo forme slov alebo komplexných príbehov ostávajú kľúčom k porozumeniu a rozhovoru. Ilustrovala Mária Čorejová.
Vypredané
7,60 € 8,00 €