Vujity Tvrtko

autor

Vujity Tvrtko
Otec bol baník a matka dedinská učiteľa. Vďaka náhode sa ako 19-ročný stal vojnovým spravodajcom, keď sa ocitol obkľúčený v meste Osijek v čase juhoslovanskej vojny. Novinárstvo vyštudoval v Miami v Spojených štátoch amerických.

Za svoju neúnavnú a často nebezpečnú prácu získal množstvo ocenení, okrem iných i maďarskú Pulitzerovu cenu a štátne vyznamenanie Kríž za zásluhy. Jeho videozáznamy z miest, pre bežného človeka často nedostupných, preberajú aj medzinárodné televízne stanice, ako sú CNN a BBC. Prednáša na univerzitách v Maďarsku i v zahraničí. Založil nadáciu Každodenný hrdina a cenu tejto nadácie udeľujú každý rok hrdinom všedných dní: obyčajným ľuďom i deťom.

Pred niekoľkými rokmi sa oženil, stal sa otcom synov Benjamína a Barnabáša. Istý čas bol na "materskej dovolenke", aby sa manželka opäť mohla venovať basketbalu, v ktorom patrila medzi domácu špičku, no ako naslovo vzatý reportér a dobrodruh časom opäť zatúžil po neobyčajných cestách. Tvrtko Vujity je veľvyslancom mesta Pécs, Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2010.

Knihy Trvtka Vujitya sa vo veľmi krátkom čase stali v Maďarsku bestsellermi. Boli preložené do viacerých jazykov a výber reportáží z kníh "pekelných príbehov" sa predstavil aj slovenskému čitateľovi s názvom Videl som peklo, Videl som peklo 2, (Ne)obmedzený diktátor, Posledná cesta do pekla a Útek z pekla.

Zdroj: wikipedia, foto: celebcenter.hu

viac

Videl som peklo


Mladý reportér, nositeľ Pulitzerovej pamätnej ceny, človek nezvyčajnej povahy, citu pre výnimočné situácie, hľadač hrdinov všedných dní a ľudí nezvyčajných osudov..., takto ho charakterizujú všetci, ktorí mali možnosť vidieť jeho reportáže, čítať jeho knihy alebo sa s ním stretnúť. Z jeho štyroch kníh, z ktorých sa každá stala bestsellerom, ponúkame výber najzaujímavejších reportáží. Dostaneme vás na miesta, o ktorých verejnosť nevie, na miesta, kde spoznáte osudy ľudí, ktorí sú na okraji záujmu spoločnosti. Miestami veľmi smutné, miestami vtipné rozprávanie vám ponúkne nevšedný čitateľský zážitok.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Videl som peklo 2


Svet je plný hrôz, bizarných situácií a osudov, ktoré poznačili nedávne dejiny, ale aj súčasnosť. Tvrtko Vujity vám ponúka vo svojej druhej zbierke reportáží ďalšie neopakovateľné príbehy a stretnutia: So sirotami na vražedných poliach Kambodže, s pakistanskými deťmi, ktoré žijú na smetisku alebo s Ďuri Báčim, ktorý má 91rokov a vo svojej kategórii je majstrom sveta v plávaní. Desať príbehov, ktoré vám priblížia svet, nútia k zamysleniu a podtrhujú jedinú výpoveď: „...medzi lebkami a ostnatým drôtom vždy rastie zelená tráva.“
Vypredané
9,42 € 9,92 €

(Ne)obmedzený diktátor


Keby som sa v ZOO nebol stretol so starým pánom, nikdy by mi nenapadlo cestovať do Turkmenbašiho nepochybne rozprávkovej krajiny. Čo sa týka diktatúry, nemal som ilúzie, neveril som, že by mi po Severnej Kórei dokázalo akékoľvek šialené zriadenie ukázať niečo nové v oblasti šialenstva. Už som bol v krajine, kde jednoducho zrušili letopočet. Pochyboval som, že by čokoľvek mohlo prekonať idiotizmus Pchjongjangu a „Komunistického raja“ Kim Čong Ila. Áno, ibaže ja som posadnutý, keď sa zapálim, nič ma nezastaví.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Tizenkét pokoli történet


Nem nehéz megjósolni, hogy Vujity Tvrtko és Nógrádi Gergely könyve az év egyik legsikeresebb bestsellere lesz. A tizenkét fejezet a tv2 Pulitzer-emlékdíjas riporter kalandozásait mutatja be sajátos szemszögből. Az olvasó ellátogathat többek között a még mindig sugárzó Csernobilba, az isten háta mögötti Tatárföldre, a romániai lepratelepre és a háborús Szerbiába. Pokoli utak, de aki kezébe veszi a könyvet, a borzongáson kívül talán könnyezni és nevetni is fog. A kötetben megtalálható mindaz, ami a riportokból kimaradt...
Vypredané
6,33 € 6,66 €

Angyali történetek... és ami azóta történt


Angyali történetek a pokolból... és ami azóta történt... Igazi ajándékot tart a kezében a Kedves Olvasó, mely méltó folytatása Vujity Tvrtko kirobbanó sikerű könyvsorozatának. A "Nagy Kék Könyv" igazi meglepetéseket rejt, hiszen Tvrtko a legizgalmasabb, legtanulságosabb, legszebb emberi történeteinek nyomába ered, hogy beszámolhasson róla, mi lett a főszereplőkkel, hogyan folytatódott az ő életük. Mi történt a kambodzsai gyilkos mezőkön élő magyar árvákkal? Rendeződött-e az illocskai Rambo élete? Mi lett a Bobhercegnővel, aki kétszeres ráktúlélőként indult az olimpián, és kitartásával elkápráztatta az egész világot? Vajon élnek még szemétevő gyerekek a talibán ösvényen? Hogyan sikerült összeforrasztani a főutcájának kellős közepén fél évszázadra kettévágott magyar falut? Keresi-e még az őshazát az Afrika szívében élő magyar törzs? És tartja még a kapcsolatot Evelyne a Sierra Leone-i polgárháborúban eltűnt, majd halottnak hitt édesapjával, Kandeh parancsnokkal? Hogyan lehet túlélni a túlélhetetlent? És legyőzni a legyőzhetetlent? Ha elolvassák ezeket az angyali történeteket, rájöhetnek: olykor a lehetetlen is lehetségessé válik. Angyali történetek a világ minden tájáról, földi paradicsomokból és a pokol legmélyebb bugyraiból. Varázslatos jégmezők és polgárháborúk váltják egymást, miközben körbeutazhatjuk a földet Tvrtkóval. Lebilincselően izgalmas fejezetek a világ mások számára megközelíthetetlen térségeiről és az igazi hétköznapi hősökről, akik valódi példaképeink lehetnek. Angyali történetek... és ami azóta történt... A nagy felfedezések most Önre várnak.
Vypredané
14,61 € 15,38 €

Posledná cesta do pekla


Tvrtko Vujity - mladý reportér, prichádza už so štvrtým výberom reportáží. V tejto knihe otvára brány pekla v africkej Rwande. To, o čom píše, sa nebude a nemôže páčiť žiadnemu súdnemu človeku na tejto Zemi. V knihe nájdeme aj reportáž z bielej krajiny snehu - Špicbergov, či dojemný príbeh albánskeho chlapčeka a jeho náhradnej mamy. Dočítame sa aj o veľkej túžbe mladej speváčky Evelyne stretnúť nikdy nepoznaného otca a nazrieme do súkromne ladeného smutného príbehu basketbalistky.
Vypredané
9,42 € 9,92 €

Pokoli történetek ... és ami azóta történt ...


Bővített válogatást tart kezében az Olvasó, melyben megtalálhatja Magyarország kiemelkedően sikeres könyvsorozatának legizgalmasabb, legszórakoztatóbb, legtanulságosabb történeteit. Bepillanthatnak a rémisztő lepratelepekre, oda ahol az arc nélküli emberek élnek. Kalandos utazást tehetnek az elzárt csernobili zónába, ahol még ma is kóborol egy radioaktív bölény. Meg ismerhetik az AIDS gyermekeinek torokszorító történetét, és eljuthatnak a világ legelzártabb diktatúráiba, ahol az emberek ép ésszel nehezen felfogható törvények szerint élik mindennapjaikat. Aztán ellágyulhat a szívünk abban a brazíliai őserdőben, amelyet egy szerelmes magyar nyugdíjas vásárolt imádott asszonyának; megborzonghatnak a Szahara kegyetlen valóságán, mosolyoghatnak Magyarország egyetlen fekete bőrű diplomatájának kalandjain, és megkönnyezhetik az élete árán is embereket mentő győri fiú tragédiáját.
Vypredané
14,61 € 15,38 €

Útek z pekla


Nová kniha Tvrtka Vujityho, ktorá od základov zmení váš život. Umožní vám nazrieť na dno skutočného pekla, kde 1. septembra 2004 čečenskí teroristi zajali ako rukojemníkov celú školu. Deti, ich rodičov a učiteľov, ktorí prišli na otvorenie školského roka, držali v telocvični. Po troch dňoch sa začala krvavá oslobodzovacia akcia. Tvrtko nakrúcal v Beslane a rozpráva pravdivý príbeh troch ohromujúcich a krutých dní. Ďalej nasleduje zábavný príbeh o budapeštianskom mladíkovi, ktorý ako turista nemal dosť prostriedkov, aby sa dostal na olympijské hry. Preto použil jediné možné riešenie. Zúčastnil sa na nich ako bezkonkurenčný reprezentant šermu za Republiku Kongo. Túto krajinu neskôr reprezentoval aj na zimných OH ako jediný lyžiar z Konga. V súčasnosti sa pripravuje na olympijské hry v Londýne. Na najtragickejšom hádzanárskom zápase všetkých čias najlepší hádzanár sveta upadol v dôsledku nešťastnej zrážky do kómy. Prebral sa po viac ako štyroch mesiacoch. Musel sa odznova učiť chodiť a čítať, musel sa znova učiť žiť. Prvé, čo urobil po nehode, bolo, že človeka, ktorý mu spôsobil zranenie, prijal za svojho najlepšieho priateľa. V najkrajšej a zároveň najsmutnejšej kapitole Úteku z pekla sa oboznámite so životom mladého somálskeho dievčaťa, ktorému v najnebezpečnejšej krajine sveta zabili otca a troch súrodencov. Samira musela ujsť, až kým sa nedostala do utečeneckého tábora. Odtiaľ ju Tvrtko priviedol domov a napokon prijal do vlastnej rodiny… Útek z pekla je viac ako len kniha. Na jej stránkach vás čakajú jedinečné a pútavé príbehy.
U dodávateľa
11,40 € 12,00 €

Rozlúčka s peklom


Zoznámte sa s príbehom Princeznej bobovej dráhy, ktorá v úsmevných podmienkach - pre nedostatok snehu trénovala na sídlisku tlačiac autá - založila reprezentačné družstvo bobistiek, aby neskôr zápasila nie len so svojimi súperkami, ale aj s najkrutejšou chorobou na svete. A princezná bobovej dráhy sa predsa dostala na zimnú olympiádu, kde jej celý svet so slzami v očiach držal palce. Tvrtko nám predstaví speváčku, ktorá utrpela takmer smrteľný úraz; po 28(!) operáciách sa opäť postavila na nohy a stala sa z nej oslavovaná hviezda. Navštívite čarokrásny ľadový svet Islandu a spoznáte aj dramatický, trpký údel smrťou otrávenej stredoeurópskej dediny. Predstaví sa vám vidiecky vtipkár, ktorý svojou stávkou napálil senzáciechtivých novinárov v celej krajine. Na konci knihy Rozlúčka s peklom autor porozpráva dojímavý príbeh svojej manželky. Na konci pravdivej rozprávky budete mať pocit, že skutočne nič nie je nemožné. V rozlúčke s peklom na vás čakajú strhujúco napínavé a dojímavo pekné príbehy.
Na sklade 1Ks
4,74 € 4,99 €

Pekelné príbehy


Ide o rozšírené vydanie, v ktorom môžete nájsť najnapínavejšie, najzábavnejšie, najpoučnejšie príbehy neobyčajne úspešnej série kníh Tvrtka Vujitya. Máte možnosť nahliadnuť do sveta desivých táborov malomocných, kde žijú ľudia bez tvárí. Zúčastníte sa na ceste dočernobyľskej zóny, kde sa ešte aj dnes vyskytujú rádioaktivitou znetvorené zvieratá.Dostanete sa do najuzavretejšej diktatúry, do Severnej Kórey,kde ľudia žijú svoj každodenný život podľa zákonov ťažko pochopiteľných chzdravým rozumom. Bude vám behať mráz po chrbte pri sledovaní krutej skutočnosti Sahary, pousmejete sa nad obrodružstvami mladého muža, ktorý nemal peniaze, aby sa dostal na olympijské hry, a tak sa z neho stal konžský šermiar. Najlepšie kapitoly v jednej knihe a ešte viac. Tvrtko vám vyrozpráva, ako sa odvíjali osudy, ako pokračoval život protagonistov jeho filmov a kníh. Čo sa stalo so ženou, ktorá si od detstva myslí, že je psom?A s deťmi, ktoré injekčnmi striekačkami nakazili vírusom AIDS? Čo sastalo s posle dným vojnovým zajatcom, ktorého Tvrtko a jeho štáb po 56 rokoch priviedol domov k rodine? Pekelné a anjelské príbehy zo všetkých kútov sveta. Slzy utrpenia aj slzy radosti, vytrvalosť a šťastie, veľký smiech a ohromné stretnutia v jednom zväzku, od Ľ adového ostrova po Severnú Kóreu, od Ukrajiny po Sierra Leone. Kapitoly o krajinách, ktoré sú pre bežných ľudí nedostupnéa o skutočných hrdinoch, ktorí by nám mohli byť ozajstným príkladom.
Vypredané
17,09 € 17,99 €

Pokoli történetek - A királynő beszéde


Vujity Tvrtko lebilincselően izgalmas könyve bebizonyítja: kellő akarattal és kitartással nincs lehetetlen! Megismerhetik Weisz Fanni felemelő történetét. A bűbájos szépségkirálynőt kislánykorában sokszor megalázták, bántották, csúfolták azért, mert nem hall. Elhitették vele, hogy kevesebbet ér másoknál, ezért szégyenében soha nem szólalt meg. A királynő beszéde egy szívet melengető barátságnak és a lány elképesztő harcának krónikája, melynek végén az addig némának hitt Fanni saját hangján mondott beszédet a Parlamentben. Ezt követően Tvrtkóval nyakába vette a világot; eljutottak a Föld egyik legnyomorúságosabb helyére, a pokol szigetére, ahol minden képzeletet felülmúló kalandokba csöppentek, és megkóstolták a hírhedt haiti sárpogácsát is. A riporter nyomozásba kezdett, hogy leleplezze az afrikai levélcsalók elképesztő trükkjeit, és bemutassa a pórul járt magyarokat, akik rengeteg pénzt fizettek nem létező kameruni papagájért, namíbiai gyémántbányáért, menekülttáborban sínylődő menyasszonyért és még sok minden másért. Megismerhetik a szerelemféltésből megölt golfbajnoknő tragikus történetét, a lakásmaffia módszereit, hallhatják a parkolóhelyek barbárjainak kifogásait. A riporter elutazott a "szomorú városba", Szrebrenicába, hogy megmutassa, mire képes az ember, ha megszállja a gonosz. Különleges fejezet zárja a könyvet: Tvrtko találkozott a kéz és láb nélkül született Nick Vujiciccsal, aki őriz egy pár saját bőrcipőt arra az esetre, ha csoda történne vele. A boldogság nagykövete világszerte hirdeti, minden ember győztes lehet. Csak akarni kell! Pokoli történetek - A királynő beszéde Nemcsak humorral, kalandokkal és izgalmakkal teli könyv, sokkal több annál!
Vypredané
12,79 € 13,46 €

Pekelné príbehy - Kráľovnina reč


Pekelné príbehy – Kráľovnina reč. Pútavá a napínavá kniha Tvrtka Vujitya dokazuje, že primeranou vôľou a vytrvalosťou nič nie je nemožné! Môžete sa zoznámiť s povznášajúcim príbehom Fanni Weiszovej. Pôvabnú kráľovnú krásy v detstve často ponižovali, ubližovali jej, vysmievali sa jej preto, že nepočuje. Uverila tomu, že je menejcenná, preto sa hanbila a nikdy sa neozvala. Kráľovnina reč je kronikou pekného, vrúcneho priateľstva a nepredstaviteľného boja dievčaťa, na konci ktorého Fanni, o ktorej si dovtedy mysleli, že je nemá, vystúpila v parlamente a vlastným hlasom prehovorila. Nato sa vybrala s Tvrtkom do sveta: dostali sa na najbiednejšie miesto na Zemi, na pekelný ostrov, kde prežili nepredstaviteľné dobrodružstvá a ochutnali neslávne haitské placky z blata. Reportér sa pustil do pátrania, aby odhalil zarážajúce triky afrických listových podvodníkov, a predstavil nám Maďarov, ktorí doplatili na svoju dôverčivosť a zaplatili veľké sumy peňazí za neexistujúceho kamerunského papagája, diamantovú baňu v Namíbii, nevestu živoriacu v utečeneckom tábore... Môžete sa zoznámiť s tragickým príbehom zo žiarlivosti zabitej šampiónky golfu, s metódami bytovej mafie, spoznáte výhovorky barbarov na parkoviskách. Reportér zašiel do „smutného mesta“ Srebrenica, aby poukázal na to, čoho je schopný človek, keď je posadnutý diablom. Knihu uzatvára zvláštna kapitola. Tvrtko sa stretol s Nickom Vijicicom, ktorý sa narodil bez končatín, a ktorý má doma odložený pár topánok pre prípad, že sa stane zázrak. Veľvyslanec šťastia hlása po celom svete, že každý človek môže byť víťaz. Len musí chcieť! Pekelné príbehy – Kráľovnina reč. Táto kniha je viac ako len humor, dobrodružstvo či napätie.
Vypredané
4,74 € 4,99 €

A pokol tanúja ... és ami azóta történt ...


Búcsúkönyvet tart kezében a kedves olvasó, a Pokoli és Angyali történetek sorozat legutolsó kötetét. Aki A pokol tanújával tart, lebilincselően izgalmas kalandok részesévé válik. Bepillanthat egy lakatlan szigetre, a világ legszegényebb országának poklába, kacaghat egy csalókat átverő csaló furfangjain, átölelheti a világ legerősebb emberét. Ám A pokol tanúja még ennél is többet kínál: Tvrtko beszámol arról, hogy mi lett a filmek, könyvek hőseinek további sorsa. Mi lett azokkal, akiket kifosztottak az afrikai levélcsalók? Hát a királynővel, aki siketsége miatt sosem beszélt, ma pedig már ezrek előtt tart lelkesítő beszédeket? Milyen csodát tett Magyarországon a kezek és lábak nélkül élő szónok, Nick Vujicic? Mi a titka? Mindezek kívül vadonatúj fejezetek és egy teljes könyv, a Fertő, szülőknek kötelező! is helyet kapott a kötetben. A Fertő gyakorlati tanácsokat ad: mit tegyünk, ha elvetemült internetes bűnözők megpróbálják behálózni gyermekünket? Tvrtko elviszi az olvasót abba a pokolba, amely nem távoli földrészek véres háborúiban, hanem akár a saját hálószobánkban leselkedhet ránk. Olykor torokszorító, olykor meghatóan könnyes vagy éppen kacagtató, de minden esetben erőt adó történetek a világ valamennyi tájáról, földi paradicsomokból és nyomornegyedekből. Utazások Kolumbiától Albániáig, Magyarországtól Afganisztánig. A pokol tanúja... és ami azóta történt... A nagy felfedezések most önre várnak.
Vypredané
12,26 € 12,90 €

Újabb pokoli történetek


A nagy sikerre való tekintettel most újra megjelenik a Pokoli történetek - Angyali történetek sorozat valamennyi kötete! A Pulitzer-emlékdíjas Vujity Tvrtko a tőle megszokott, hihetetlenül izgalmas, olykor könnyfakasztó vagy éppen mulatságos történeteket mutat be lebilincselő sorozatában. - Egy telep, ahol hétezer leprás él. Ahol a titkos hármas szektorban az arc nélküli emberek élik nyomorúságos mindennapjaikat. Ahol a pénz nem ér semmit. Ahol a félelem az igazi úr. - Egy férfi, aki egyetlen rossz mozdulatért három évig szenvedett. Berohant a pályára egy falusi focimeccsen, aztán kirúgta a gólba tartó labdát. Nem kellett volna, megváltozott az egész élete. - Egy magyar falu, amelyet egyik napról a másikra kettévágtak. A szögesdrótok, villanypásztorok és az aknazár szétválasztotta az egymástól pár méterre élő családokat, rokonokat, barátokat. - Egy apa, akinek a testét tíz éve szalámiként szeletelik, mégsem adta fel, egyetlen percre sem. - Egy fiú, aki életét adta mások életéért, és igazi hős lett. - Egy bácsi, aki pillanatok alatt vált sztárrá - ...szegény. - Egy törzs, amely magyarnak vallja magát a Núbiai-sivatagban. Tvrtko meglátogatta őket a homoktenger közepén, ahol magyar tévét néznek, magyar képeslapokat gyűjtenek, ahol őshazájukról álmodoznak. Az Újabb pokoli történetek segítségével keresztül-kasul beutazhatják a Földet, Etiópiától Somberekig, Szelmenctől Korfuig. Vujity Tvrtko torokszorító vagy éppen mosolyra fakasztó történetekkel várja önöket.
Vypredané
4,74 € 4,99 €

Utolsó pokoli történetek


A nagy sikerre való tekintettel most újra megjelenik a Pokoli történetek - Angyali történetek sorozat valamennyi kötete! A Pulitzer-emlékdíjas Vujity Tvrtko a tőle megszokott, hihetetlenül izgalmas, olykor könnyfakasztó vagy éppen mulatságos történeteket mutat be lebilincselő sorozatában. - Tvrtko észak-koreai küldetése igazi világszenzáció, hiszen a "kommunista mennyországba" a legritkább esetben engednek be idegeneket. Most mégis bepillantást nyerhetnek a világ legzártabb országának szigorúan őrzött titkaiba, a sokkoló hatású Rákosi Mátyás Magyar Kórház mindennapi életébe. - Megismerhetik a Bobhercegnő torokszorítóan szép történetét, aki halálos betegségével harcolva jutott ki a téli olimpiára, miközben Amerika legendájává vált. - A könyv bemutatja az AIDS gyermekeinek nyomorúságos életét. A kicsiket, akiket születésük után egyszerűen halálra ítéltek. - Láthatják, hogyan dolgoznak a halálhamisítók, azok az orvosok, akik "meggyilkolják" a már halott embereket. - Olvashatnak Máriáról, aki háromhetes nászútra Albániába utazott, aztán hatvan évig, haláláig nem térhetett haza onnan. - Megtudhatják Tvrtko legféltettebb titkait, mennyire rettegett, hogy beteg gyermeke születik csernobili utazása miatt, és azt is, mit érzett akkor, amikor menekülés közben átesett egy holttesten. Pokoli vallomás ez egy közel sem pokoli riportertől. Az Utolsó pokoli történetek segítségével keresztül-kasul beutazhatják a Földet, Észak-Koreától Brazíliáig, Villánytól Albániáig. Vujity Tvrtko torokszorító vagy éppen mosolyra fakasztó történetekkel várja önöket.
Vypredané
4,74 € 4,99 €

Pokoli történetek-Különkiadás


A nagy sikerre való tekintettel most újra megjelenik a Pokoli történetek - Angyali történetek sorozat valamennyi kötete! A Pulitzer-emlékdíjas Vujity Tvrtko a tőle megszokott, hihetetlenül izgalmas, olykor könnyfakasztó vagy éppen mulatságos történeteket mutat be lebilincselő sorozatában. - Eljuthatnak Vietnamba és Kambodzsába, megismerhetik a gyilkos mezők világát, ahol a koponyák ezrei és a szögesdrótok között mindig zöld a fű. Ezena vidéken, egy elfelejtett magyar árvaházban élnek a „magyar árvák” - Találkozhatnak az énekes lánnyal, aki a halállal is dacolva csak egyet akart, énekelni, énekelni és énekelni, minden áron. -Tvrtkóval tarthatnak a nyugat-afrikai Ghánába, a pontosabban Accra-Adabrakába is, ahol mézédes az ananász, és ahol egy bűbájos, koromfekete, ízig-vérig magyar ember, Feri bácsi az igazi sztár. - Olvashatnak a kosaraslány megrázó esetéről, aki egyik pillanatról a másikra minden magyarázat nélkül kómába esett. - Megismerhetik egy édesanya történetét, aki mindig is könyvet akart írni, de sohasem sikerült neki. Aztán mégis megírta élete könyvét - saját kisgyermeke haláláról - Bepillantást nyerhetnek a pakisztáni hegyekben élő szemétevő gyerekek életébe. - Felkereshetik Las Vegas csillogóan titokzatos világát; megtudhatják, hogyan lesz egy nyugdíjas bányászból vallási guru egy magyar nyomortelepen; találkozhatnak az Aruba szigetén élő Sztálinnal. A különkiadás segítségével keresztül-kasul beutazhatják a Földet, Ciprustól Kolumbiáig, Pakisztántól Las Vegasig. Vujity Tvrtko torokszorító vagy éppen mosolyra fakasztó történetekkel várja önöket.
Vypredané
4,75 € 5,00 €