Luu Uyen

autor

Pravá vietnamská kuchyně


Autorka knihy síce už dlhé roky býva v Londýne, kde prevádzkuje populárnu bytovú reštauráciu, vedie kurzy vietnamského varenia, na ktorých učí ľudí z celej Európy a patrí medzi prominentných londýnskych foodblogerov, ale jej život sa stále točí okolo Vietnamu a vietnamskej kuchyne. Vo Vietname sa narodila a často sa tam vracia znovu objavovať svoje kulinárske korene. Väčšina jedál, inšpirovaných hlavne tým, čo varila jej mama a babička, vám ukáže bohatosť chutí a vôní vietnamských pokrmov i hravosť prípravy a podávania, ktorá je pre Vietnamcov typická. Môžete si uvariť napríklad polievku Pho, v ktorej sa horúci vývar dokonale snúbi s rezancami, saigonské letné závitky, dusené hovädzie mäso na badiáne, taštičky plnené kuracím mäsom, smažené rezance s mungo výhonkami či smažené banány s kokosovým krémom.
Na sklade 2Ks
16,10 € 16,95 €

My Vietnamese Kitchen


My Vietnamese Kitchen is a collection of recipes passed down through Uyen Luu's family. Uyen was born in Saigon and spent her childhood there before leaving Vietnam in the aftermath of the war. She regularly travels back there to visit family and pick up more classic and modern recipes for dishes found in the homes and on the streets of Vietnam. The recipes in the book tell a story - about Uyen's family, about the culture of her heritage, about the rising popularity of this cuisine around the world. In essence, the food of her country aims to strike the perfect balance between sweet, sour, salty, bitter, hot and umami, and to cater for any occasion and time of day, every mood and ailment. Uyen describes some of the most commonly used produce and offers easy-to-find alternatives so that every recipe is accessible. She guides you through chapters such as Soups, Snacking, Noodles, Dinner and Desserts, weaving in tales of etiquette, personal history and tradition and providing evocative photos of her travels throughout. Popular recipes include pho soup, banh mi baguettes and summer rolls.
Vypredané
18,53 € 19,50 €

Pravá vietnamská kuchyně


Autorka knihy síce už dlhé roky býva v Londýne, kde prevádzkuje populárnu bytovú reštauráciu, vedie kurzy vietnamského varenia, na ktorých učí ľudí z celej Európy a patrí medzi prominentných londýnskych foodblogerov, ale jej život sa stále točí okolo Vietnamu a vietnamskej kuchyne. Vo Vietname sa narodila a často sa tam vracia znovu objavovať svoje kulinárske korene. Väčšina jedál, inšpirovaných hlavne tým, čo varila jej mama a babička, vám ukáže bohatosť chutí a vôní vietnamských pokrmov i hravosť prípravy a podávania, ktorá je pre Vietnamcov typická. Môžete si uvariť napríklad polievku Pho, v ktorej sa horúci vývar dokonale snúbi s rezancami, saigonské letné závitky, dusené hovädzie mäso na badyáne, taštičky plnené kuracím mäsom, smažené rezance s mungo výhonkami či smažené banány s kokosovým krémom.
Vypredané
14,20 € 14,95 €