! Doprava ZADARMO už od 15 € !

Tom Wainwright

autor

Narkonomika


Faktmi nadupaný bestseller s inovatívnym pohľadom na nelegálny biznis, proti ktorému vlády desaťročia bojujú, míňajú miliardy, ale nevyhrávajú. Komu táto ,hra´ vyhovuje? A kto na nej zarába najviac? Ako môže uspieť (a prežiť) nádejný šéf kartelu v biznise s nelegálnymi drogami v hodnote 300 miliárd dolárov?Samozrejme tak, že sa bude učiť od najlepších: ako zvýšiť hodnotu značky, prípadne ako vylepšovať služby zákazníkom. Ľudia prevádzkujúci kartely pozorne študujú taktiku a stratégie, ktoré využívajú korporácie, ako sú Walmart, McDonald’s či Coca-Cola. A čo môže v boji s touto pohromou urobiť vláda? Keby policajné zložky analyzovali kartely ako firmy, mohli by lepšie pochopiť, ako fungujú – a prestali by vyhadzovať 100 miliárd dolárov ročne na zbytočné úsilie o víťazstvo vo „vojne“ proti tomuto globálnemu a veľmi vysoko organizovanému biznisu.
Na sklade 2Ks
14,44 € 16,99 €

Narconomics - How to Run a Drug Cartel


Everything drug cartels do to survive and prosper they've learnt from big business - brand value and franchising from McDonald's, supply chain management from Walmart, diversification from Coca-Cola. Whether it's human resourcing, R&D, corporate social responsibility, off-shoring, problems with e-commerce or troublesome changes in legislation, the drug lords face the same strategic concerns companies like Ryanair or Apple. So when the drug cartels start to think like big business, the only way to understand them is using economics. In Narconomics, Tom Wainwright meets everyone from coca farmers in secret Andean locations, deluded heads of state in presidential palaces, journalists with a price on their head, gang leaders who run their empires from dangerous prisons and teenage hitmen on city streets - all in search of the economic truth.
Vypredané
11,35 € 11,95 €

Pet-tecture: Design for Pets


A fun, engaging, inspirational survey of more than 200 of the very best contemporary designs for pets in the same format as Mobitecture and Nanotecture
Vypredané
18,95 € 19,95 €