% Zľavy na hry %

Lucy Worsley

autor

Jane Austen doma


Pri príležitosti 200. výročia úmrtia Jane Austenovej nám historička Lucy Worsley ponúka nový pohľad na jej údajne jednotvárny život. Vo svojej knihe nás zavedie na miesta, odkiaľ najobľúbenejšia anglická spisovateľka potichu menila svet. Ukáže nám, ako žila, pridá detaily z jej súkromia, preskúma izby a priestory, ktoré boli pre ňu dôležité. Napriek vžitej predstave, že Jane prežila „život bez udalostí“, nám autorka predstavuje temperamentnú ženu, ktorá bojovala o svoju slobodu. Lucy Worsley je historička, spisovateľka a kurátorka. Študovala históriu na New College v Oxforde, pracovala pre neziskovú organizáciu English Herritage a stala sa hlavnou kurátorkou Historic Royal Palaces. Je nositeľkou Radu britského impéria za zásluhy o históriu a kultúrne dedičstvo. Pre BBC prezentuje vlastné programy z histórie a je autorkou niekoľkých bestsellerov.
Na sklade 1Ks
16,10 € 16,95 €

dostupné aj ako:

Královna Viktorie


Intimní portrét jedinečné panovnice, originálně sestavený do 24 pečlivě vybraných dnů, které v jejím životě sehrály významnou roli.Autorka sleduje Viktorii ode dne, kdy se narodila. Prostřednictvím deníků, dopisů a dalších pramenů se setkáváme s emocionálně založenou mladou princeznou, která milovala tanec a ráda se bavila, s dobrou manželkou, ale také svéráznou, rozhodnou a impozantní panovnicí a nakonec i s malou zavalitou stařenkou v černých šatech. Poznáme tak neobyčejně úspěšnou ženu, jejíž image konvenční dcery, manželky a vdovy zakrývala realitu talentovaného, instinktivního politika; královnu, která dala britské monarchii novou podobu a koneckonců i jméno jedné epoše.
U dodávateľa
22,28 € 23,45 €

Jane Austen doma


Pri príležitosti 200. výročia úmrtia Jane Austenovej nám historička Lucy Worsley ponúka nový pohľad na jej údajne jednotvárny život. Vo svojej knihe nás zavedie na miesta, odkiaľ najobľúbenejšia anglická spisovateľka potichu menila svet. Ukáže nám, ako žila, pridá detaily z jej súkromia, preskúma izby a priestory, ktoré boli pre ňu dôležité. Napriek vžitej predstave, že Jane prežila „život bez udalostí“, nám autorka predstavuje temperamentnú ženu, ktorá bojovala o svoju slobodu.Komu sa kniha môže páčiť: Milovníčkam kníh Jane Austenovej, ktoré sa chcú dočítať viac o kráľovnej romantickej prózy.
Na stiahnutie
11,99 €

dostupné aj ako:

Jane Austenová


Nové a neotřelé vyprávění o životě Jane Austenové osvětluje, jak autorka žila, proč si zvolila svou cestu a jaké prostředí ji ovlivňovalo. Nešlo jen o venkovská sídla a taneční sály, šlo o život často plný bolestných bojů. Austenová zdánlivě proplouvala „životem bez událostí“, ale díky novým výzkumům a náhledům nám historička Lucy Worsleyová odhaluje vášnivou ženu bojující za svou svobodu. Ženu, která neodpovídala obrazu osamělé staré panny (ve skutečnosti dostala pětkrát nabídku k sňatku) a odmítala se usadit s kýmkoli menším, než byl její pan Darcy.
Vypredané
22,28 € 23,45 €