! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Kniha dňa: Martin Kaprálik predstavuje román Anomália

Všetky pokojné lety sa podobajú, ale každý búrlivý je búrlivý po svojom. Je šestnásť hodín trinásť minút, keď sa let AF006 Paríž – New York na juhu Nového Škótska ocitne pred vatovou bariérou obrovského komulonimbu. Oblačný front sa veľmi rýchlo dvíha. Je vzdialený ešte asi štvrťhodinu letu, ale rozpína sa do oblúka stovky kilometrov na juh i na sever a dosahuje výšku už asi 45 000 stôp. Boeing 787, ktorý letí vo výške 39 000 stôp a začína zostupovať k New Yorku, mu nebude môcť uniknúť a kokpitom to začne prudko zmietať. Druhý pilot porovnáva mapy a meteoradar. Široký studený oblačný front nebol ohlásený a Gid Favereux nie je iba prekvapený, ale aj úprimne znepokojený.

Neskutočné. Strhujúce. Pútavé. To je len málo prídavných mien, akými sa dá pomenovať táto kniha. Príbeh ma pohltil tak, že som ju zhltol v priebehu niekoľkých dní. Vystupuje tu viacero postáv, ktorých spájajú dve veci. Dvojitý život a let Air France 006.

Každý z nás sa už asi zamyslel, ako by sa jeho život vyvíjal inak, ak by sme urobili iné rozhodnutie. Čo keby som si zvolil inú vysokú školu. Keby som odcestoval do sveta. Bohužiaľ, my nezistíme, čo by bolo keby, avšak hrdinovia tejto knihy áno. Doslova ponúka odpovede na otázky: Čo by bolo keby. Bez servítky.Cestujúci odletia, a keď dosadnú na zem, sú v inom vesmíre. V inej parabole života. Skutočne však chcú, aby sa ich želania vyplnili? Knihu som vybral pre to, že sa v nej prelína logika s magickým a ponúka témy, ktoré inak unikajú nášmu pochopeniu. Som však rád, že som sa rozhodol túto knihu prečítať. Nechcel by som žiť v dimenzii, v ktorej by som ju nepoznal.

← Predchádzajúci blog

Kniha dňa: Ján Gallovič predstavuje knihu Tajomstvá umenia

Nasledujúci blog →

Kniha dňa: Kristína Tormová predstavuje Všetky farby života