Knižné kamarátstva | DOPRAVA ZADARMO od 15€!

Knihožrút blog

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Ahmet Altan: Už nikdy neuvidím svet


Dielo je zbierkou myšlienok a náhľadov do mysle spisovateľa odsúdeného na priestor o výmere štyri metre do konca svojho života.

Priateľstvo je… 500 dôvodov, prečo mať priateľov


Túto knihu nikdy neodložíte navždy ako „prečítanú“, pretože zakaždým, keď ju otvoríte, nájdete v nej nové čaro.

V Café Dias obsluhuje zákazníkov prvý robot


Robot značky BellaBot je svojím vzhľadom inšpirovaný známou kreslenou mačičkou a vďaka umelej inteligencii nie je len tichým sluhom.

Michael Connelly: Zákon neviny


Hoci v súčasnosti hrajú na poli detektívok prím severskí autori s nekorunovaným kráľom Jø Nesbom, stále sa aj mimo Škandinávie nájdu kvalitní spisovatelia. Jedným z nich je nepochybne aj Michael Connelly, ktorý je v tomto smere nepochybne stávkou na istotu.

Kristína Ježovičová: Vydrž to so mnou 


Kniha Vydrž to so mnou je o dievčati, ktorá to nemá vôbec ľahké a vidí sa v zrkadle o polovici tučnejšia, ako v skutočnosti je. Stráca kamarátov, prestáva jesť a stáva sa z nej bulimička. Ani po tom, čo jej začnú vypadávať vlasy a začne jej byť zle, si neuvedomuje, do čoho spadla.

Andrzej Sapkowski: Boží bojovníci


Druhý diel husitskej trilógie od spisovateľa Andrzeja Sapkowského nám otvorí dvere priamo k srdcu heretikov v Prahe, kde sa Reynevan ako pravý neofyta zdržiava.

Knižné kamarátstva v Panta Rhei


Ambasádorom projektu Knižné kamarátstva nemôže byť nikto iný ako Miro Jaroš! Miro si exkluzívne pre vás pripravil pieseň o knihách Radšej knihu.

Prečo je dôležité čítať deťom a čo čítať pri autizme a ADHD


V roku 2018 som realizovala anketu na tému čítania dospelých deťom pre žiakov prvého stupňa po celom Slovensku. V ankete odpovedalo 123 žiakov.

Abbi Waxman: Knihomoľský život Niny Hillovej


Tu si prídu na svoje všetci milovníci kníh, či už historických románov alebo motivačnej literatúry, jednoducho bez výnimky.

Lenka Klicperová: S lékaři v prvné linii


Vojnová reportérka a fotografka Lenka Klicperová pracovala vo viacerých afrických krajinách, navštívila Afganistan a Sýriu. Za svoju prácu získala niekoľko ocenení.

Literárna revue 17/2021


Hosťom prvej augustovej Literárnej revue je britský prozaik SIMON MAWER - autor románov Pražské jaro a Sklenená izba. Okrem toho v relácii zaznejú tipy na čítanie a ukážky z knižných noviniek: Ostrov bez pamäti, Temnejšia než noc, Jadvigin Vanúšik, Toto je nindža mačka a krádež korunovačných klenotov, To najlepšie v živote, Tajomstvo stratenej galérie a Hviezdy pre teba. Hudba: Blues Delight.

Lucinda Riley: Dievča na útese


Hovorí Vám niečo názov známej série Sedem sestier? Ak nie, je to úplne v poriadku, hoci to má na svedomí vychýrená a právom ospevovaná spisovateľka Lucinda Riley.