Literárna revue

Desiatky tisíc kníh na sklade, 61 kníhkupectiev s online rezerváciou a stovky miest na vyzdvihnutie. Panta Rhei je najdostupnejšie internetové kníhkupectvo.

Literárna revue 17/2021


Hosťom prvej augustovej Literárnej revue je britský prozaik SIMON MAWER - autor románov Pražské jaro a Sklenená izba. Okrem toho v relácii zaznejú tipy na čítanie a ukážky z knižných noviniek: Ostrov bez pamäti, Temnejšia než noc, Jadvigin Vanúšik, Toto je nindža mačka a krádež korunovačných klenotov, To najlepšie v živote, Tajomstvo stratenej galérie a Hviezdy pre teba. Hudba: Blues Delight.

Literárna revue 16/2021


Hosťami tretej júlovej Literárnej revue sú: český spisovateľ PETR STANČÍK - a obľúbená slovenská autorka kníh pre deti a mládež GABRIELA FUTOVÁ, ktorá predstaví svoju novú prózu O chlapcovi, ktorý rozumel psom. Okrem toho vás čakajú ukážky z knižných noviniek a tipy na čítanie. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Nájdi si ma, Váha slov, V2, Na brehu spieva dav, Beštia z Buckinghamu a Veriť znova. Hudba: AMC TRIO.

Literárna revue 15/2021


Hosťami druhej júlovej Literárnej revue je básnik a prekladateľ MILAN RICHTER - autor básnickej zbierky STOROČIE, MOJE STOOČIE. Okrem toho vám moderátor Dado Nagy ponúkne ukážky z knižných noviniek a pozhovára sa s autorkami knihy ŽENA Z MARSU - astrobiologičkou MICHAELOU MUSILOVOU a publicistkou LUCIOU LACKOVIČOVOU. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Kto z nás, Smrť v jej rukách, Putovanie k bránam múdrosti, Porucha na kraji galaxie, Panstvo soli a smútku, Príbeh jedného Nemca.

Literárna revue 14/2021


Hosťom prvej júlovej Literárnej revue bude známy autor literatúry faktu JOZEF LEIKERT, ktorý predstaví tvorbu a životný príbeh spisovateľa LADISLAVA MŇAČKA. V relácii postupne zaznejú ukážky z knižných noviniek: Kukolka, Bremeno minulosti, Slzy akácií, Modré srdce s kečupovým fľakom, Možno by si sa mala s niekým porozprávať a Bohovia smrti. Hudobný doprovod: Brenda Boykin.

Literárna revue 13/2021


Hosťom druhej júnovej Literárnej revue bude oceňovaná talianská prozaička SILVIA AVALLONE - autorka románu ODKIAĽ JE ŽIVOT DOKONALÝ. Okrem toho sa môžete tešiť na ukážky z knižných noviniek, literárnu súťaž a knižné tipy. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Mlynček na múmie, Čarovné práva, Volavka, Cez kosti mŕtvych pluh svoj veď, Odpadkový fantóm, O chlapcovi, ktorý rozumel psom a Vlčie leto. Hudba: Alessandro Mannarino.

Literárna revue 12/2021


Hosťom sobotnej Literárnej revue bude poľská spisovateľka žijúca na Slovensku WERONIKA GOGOLA - autorka oceňovanej zbierky poviedok POŠEPKY. Predstaví svoju reportážnu knihu o Slovensku a čakajú vás aj ďalšie ukážky z knižných noviniek a knižné tipy. Napr. nové vydanie románu Piknik pri ceste od bratov Strugackých alebo román Odkiaľ je život dokonalý od talianskej prozaičky Silvie Avallone. Hudbný doprovod: Anna Maria Jopek.

Literárna revue 11/2021


Hosťom druhej májovej Literárnej revue je taliansky spisovateľ Paolo GIORDANO - autor románu Požierači neba. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: V tejto rodine kopte hlbšie, Život je len náhoda, Jar, Chlapci z Nickelu, Mrazivé zlato, Bankár anarchista a iné prózy, Raffael, maliar v Ríme a Dalajlama. Hudba: Francis Cabrel a Henri Salvador.

Literárna revue 10/2021


Hosťom prvej májovej Literárnej revue je prozaička, scenáristka a finalistka Ceny Anasoft Litera BARBORA HRÍNOVÁ - autorka poviedkovej zbierky JEDNOROŽCE. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Diabolský plod, Štvrtkový klub detektívov, Jednorožce, Potok pod potokom, Snežný leopard, Malý Mikuláš zasa vystrája, Nezvestná, Expedícia bádateľa Venceslava Brábka de temných hlbín silúrskych morí. Hudba: Caro Emerald a Katie Mehlua

Literárna revue 9/2021


Hosťom druhej aprílovej Literárnej revue je vydavateľ DANIEL KOLLÁR, ktorý predstaví nový bedeker Liptova a knihu - Bratislava známa neznáma: Bratislava v 18. storočí očami Mateja Bela. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Kufor, Zostane to v rodine, Najhorší učitelia na svete, Porucha na kraji galaxie – Nerobte to, Prirodzené svetlo, Tunel z kostí, Začať znova a Sestry mora 2: Vlna vzdoru.

Literárna revue 8/2021


Hosťami prvej aprílovej Literárnej revue sú spisovateľka JANA JURÁŇOVÁ, ktorá predstaví svoju novú prózu NANIČHODNICA - nominovanú na cenu Anasoft litera a GABRIELA MAGOVÁ - prekladateľka výnimočného románu MELANCHÓLIA VZDORU maďarského autora LÁSZLÓ KRÁZSNAHORKAIHO. Okrem toho sa môžete tešiť aj na ďalšie ukážky z knižných noviniek a knižné tipy. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Porucha na okraji galaxie, Odkiaľ si, Naničhodnica, Polovica žltého slnka, Kôň Przewalského a Parížska knižnica. Hudba: Värttinä

Literárna revue 7/2021


Hosťom druhej marcovej Literárnej revue je britská autorka mládežníckej fantasy trilógie Cestovná agentúra Tajné svety L.D. Lapinski. V relácii postupne zaznejú ukážky z kníh: Vy asi žartujete!, Čierne leto, Porucha na okraji galaxie, Francúzsko krížom-krážom, Umenie pretekať v daždi a Hlavná vec je diskrétnosť. Hudba: Gregory Porter.

Literárna revue 6/2021


Hosťom prvej hodiny prvej marcovej Literárnej revue je dramatik, herec a principál Radošinskeho naivného divadla STANISLAV ŠTEPKA predstaví svoju najnovšiu KRONIKU KOMIKA 6, ale porozpráva aj o svojich pripravovaných projektoch. V druhej hodine sa pozhovárame s vydavateľom KOLOMANOM KERTÉSZOM BAGALOM, ktorý si začiatkom marca pripomenul tridsiate výročie založenia svojho vydavateľstva slovenskej literatúry. V relácii zaznejú ukážky z nových kníh pre deti a mládež: Hrozby sú všade okolo nás, Láska je pre lúzrov, Hrôza v Harrow Lake, Toto je nindža mačka a katastrofa na mačkanici a Detektív kostlivec 5 Krajina živých. Hudobný výber: skladby Radošinského naivného divadla a Marcus Miller.